Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az öngyilkos ember gyáva?

Az öngyilkos ember gyáva?

Figyelt kérdés

Üdv! Megfogalmaztam egy kis írást egyik kérdés apropójából, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle, mit reagál rá a nép :D


Fontos, hogy csak "szerintem" van így, nem kell rémülten csapkodni a billlentyűzetet és lehordani mindenért :)


Nem hiszem, hogy gyávaság vagy bátorság kérdése ez főként. Az itteni hszekben is olvastam okos dolgokat meg egyszerűeket, amiket valóban ált. olyan szerencsés emberek írhatnak akik: vagy nem hajlamosak a depresszióra egyáltalán, vagy eleve jó tulajdonságokkal jöttek a világra, nem volt semmi baj szülés közben (oxigénhiány, ilyesmik), nincs valami genetikai betegségük stb... Akinek van az érzi igazán a társadalmi megvetést MINDEN NAP méghozzá a saját bőrén. Szerintetek meddig lehet ezt megúszni anélkül, hogy sérülne valakinek a lelke, úgy, HOGY AZ ISKOLÁKBAN közben van, hogy tök átlagos gyerekeket pécéz ki és tesz tönkre a többi... ugyanmár...


Igen, alapból szerencse kérdése, hogy minket kivetnek-e, megaláznak (tegyük fel napiszarra, 'oltogassuk' mer megérdemli hehe, de viccesek vagyunk), vagy olyan oltári szerencsések vagyunk, hogy olyankor születünk amikor mind a társadalmi normák, érdeklődés, közizlés kedveli azt amilyenek a biológia véletlen játéka folytán lettünk... Ehez jó adag szerencse kell mint mondtam. Persze lehet valakinek defektje, ha azt tudja ellensúlyozni, de olyankor maga a defekt is átcsaphat 'pozitív' megítélés alá.


Azért valljuk be, az átlagember értelme még mindig csak addig terjed ki, hogy humoros féligazságok alapján, saját egoja fényezésének érdekében tömegekbe gyűlve halálra kövezzen egy másikat (metafórikus értelemben van ez jelen most, de régen a gyakorlatban is űztek ilyesmit).


Szóval bátor vagy gyáva egy sérült, defektes ember aki öngyilkos lesz? Na ne nevettess, szó sincs ezekről a fogalmakról, ez inkább csak egyenes következménye annak, hogy az egyén elszakad, képtelen tovább cipelni a keresztjét, azt, hogy akárhová megy gúnyt űznek belőle, megalázzák, bántják, stb.. Továbbá ott van az, hogy, ha tehetséges is, de szerencsétlen módon (pl ma a rajzthetségek talán annyira nem élik fénykorukat, nem divatszakma mint a matek, fizika, infó, amikből az it korában azért elég jól meg lehet élni), ismertem már elég meggyötört embert aki ugyan tehetséges volt,a kutya se törődött vele, mert az már nem menő.


A leg szánalmasabb az egészben, hogy még halálukban is bántják az ilyen embert, ahelyett, hogy békénhagyják :) Bár szerintem nem eléggé tisztázott itt maga a kórkép, miért lesz bvalaki öngyilkos? Mert elütik a cicáját? vagy olyan súlyos defektek miatt amiket írtam, amik miatt egy népirtással a seggünkben joggal érezheti magát hiábavalónak, koloncnak az az ember...Ekkor teljesen érthető, hogy a halált választja, nincs értelme így élnie, ezen a világon hiszen minden amire szüksége lenne (szeretet, megbecsülés, nyugalom) sosem lesz része az életének, sem a család, se semmi.


Na mindegy részben amúgy is mindegy miért öli meg magát valaki, a lényeg, hogy idáig eljut ami pedig marhára nem lehet véletlen :D És minden egyes ember ezen a földön felel a halálukért ;) Azért mert nincs rend, a társadalomban is bizony 'válság' van, nem csak a gazdaságban, csak ennek a felfogása kicsit több agyat igényel, mint a politikai gerjesztés.


Apropó: Nem ide tartozik, de ma megyek az utcán és csak tarajos, kopasz, kicsit elhízott, kifejezetten rosszarcú bzigyereket látok. Kész. Ezek a jövő polgárai?:D XD ááá, Jézusom :D Ilyenek között nem csoda, hogy a hülyegyerek 17 évesen azzal szórakozik, hogy felvágja az ereit... Ilyenek között csak megbolondulni lehet...


Sajnálom az embereket, mert még nem érettek meg rá, hogy felfogják: Hiába kapálózol, vergődsz jobbra vagy balra, csak egy halálraítélt húsdarab vagy. Egy partravetett halhoz tudnám magunkat hasonlítani. Bár ez feltételezi, hogy nem mindig voltunk mi a parton :/ Talán valahol úszkálhatnánk (ezt az állapotot nevezik a Bibliában paradicsomi állapotnak) Én nem hiszem, hogy ezek a képek értelmetlenül élnek a fejünkben és jelennek emg annyiszor annyi formában..biztos van jelentősége, csak mondom, a sok hülyeség amiket az arcunkba tolnak elveszik a lehetőségét, hogy ilyen fontos dolgokkal foglalkozzunk :( Pedig lenne értelme.


Másik: Mi mindannyian csak egy híd vagyunk, egy híd az előember és megtestesült emberi csoda, minden önképünk leghíúbb és legcsodálatosabb képe között...Az ISTEN között. Szerintem minden ilyen archetípus, ŐSKÉP, azért létezik a fejünkben, azért van ott agyunk szegletében már az ősidők óta (tényleg, már a legősibb irodalmi alkotásokban ott van az istenség, az ember isteni hatalomra való törekvése stb..)

mert ilyenné kell válnunk... Ezt pedig a tudományok segítségével érhetjük el. Akkor pedig ezzel kellene foglalkoznunk, nem bromságokkal :) Csak ugye ez nehéz, meg sokan fel sem fogják ezt, nem jut el az agyukig, meg elvakítja őket a sok szr, saját egojuk fényezése vagy védelme..


2012. febr. 14. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
szerinted ezt ki olvassa el?
2012. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aki akarja, nem kötelező :)
2012. febr. 14. 21:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Én megpróbáltam, de semmi szerkezet a szövegben, össze-vissza ugrálsz a gondolatok között.

Számomra az öngyilkosság két okból fogadható el: ha gyógyíthatatlan beteg vagy minden hozzátartozója meghalt az illetőnek. Egyéb esetben nem gyávaság vagy bátorság hanem önzőség, és lustaság, egyszerűbb sajnáltatni magunkat, mint tenni a problémák ellen, vagy legalább próbálkozni.

2012. febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez jogos, valóban kicsit kusza, bocsi érte.
2012. febr. 14. 22:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Gyáva és zavarodott emberek társadalma ez. Nem akarnak szembenézni azzal, hogy ha tömegesen nem állunk ki egymásért, akkor az erkölcsi fertő felmorzsol. Miközben szidnak egy gyereket, hogy hű nem tud beilleszkedni, másik tíz megtanulja, hogy ütni, rúgni kell, mint az őskorban és akkor ők a királyok. Belülről bomlik egy ilyen közösség... lassan, de biztosan.

Nem szabad elfogadni, hogy a gyengéknek vesznie kell. Lehet, hogy valamiben éppen ők lennének erősek! Szükség van mindenkire! Nem szabad elfogadni a felajánlott szerepet, hogy vesztettél, úgyhogy neked itt már nincs esélyed a boldogságra. Küzdeni kell a végsőkig! És sose feledd: azt tedd másokkal, amit vársz, hogy veled tegyenek! Segíts a bajban lévőknek!

2012. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Úr isten ez a szöveg nagyon értelmetlen!! :D

De a lényeg, hogy szerintem az, aki öngyilkos az egy rohadtul ÖNZŐ ÉS GYÁVA ember!

2012. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért ennyire ne túlozzunk :) Nem lehet ilyen értelmetlen szvsz, de egyébként csak gondolatébresztőnek szántam, ki-ki hogy áll hozzá. Mondjuk az utolsó hozzászólótól nem várom el, hogy megértse amit írtam :) Aki ilyen szinten leegyszerűsít egy ilyen kérdést az magát minősíti ezzel
2012. febr. 14. 22:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagy csak nagyon fiatal vagy kedves utolsó.
2012. febr. 14. 22:54
 9/12 Mirk ***** válasza:

Gyáva.

Az lesz öngyilkos, aki nem mer szembenézni az élettel nem? De.

2012. febr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem gyavasag.

Gyava az, aki beszari.

Inkabb gyenge.

A szomszed utcaban most kototte fel magat egy pali, mert a felesege jol atverte.

Ugy erezte nincs miert elnie.

Vegzett magaval.

Hol van ebben gyavasag?

Inkabb gyenge volt, lelkileg megtort.

Batornak meg nem neveznem, mert akik megteszik azok olyan allapotban is vannak.

2012. febr. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!