Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki öngyilkos az erős vagy...

Aki öngyilkos az erős vagy gyenge ember?

Figyelt kérdés

Erős hogy képes véget vetni az életének.

vagy inkább gyáva hogy elmenekül a gondok elől. és a lehető legkönnyebb de legrosszabb utat választja?!


2011. ápr. 17. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Erős volt Júlia az öngyilkosságával, hogy inkább a halál, mint hogy megtörje házasságát és hozzámenjen Parishoz Shakespeare művében. Gyenge volt az a Pannonhalmi csaj aki felakasztotta magát a temetőben, mint szembenézzen problémáival.
2011. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ami történik annak oka van.

Ha olyan anyagi helyzetbe kerül akk megértem mert senki nem akar nyomorban élni.


Különben még hány ien eset lesz, és ez mind az ország/kormány számlájára írható.

2011. ápr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják, hogy bátrak (erősek), mert meg merik tenni. Viszont egyben gyengék is, mert menekülnek a probléma elöl. Én inkább az utóbbit mondanám, nem tartom bátor embernek őket. Bátrabbak lennének, ha szembenéznének a gondokkal és küzdenének ellene, akkor is megmutatnák, hogy igen is ki lehet kerülni a bajból és kilátástalanságból.
2011. ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Különben még hány ien eset lesz, és ez mind az ország/kormány számlájára írható."


Demagóg.

2011. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Erősek. Nem bírnám megtenni soha...
2011. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

szerintem ez elég relatív , emberfüggő hogy ki mit gondol erről

én úgy gondolom hogy is-is

2011. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Mint valaki, akinek már volt sikertelen öngyilkossági kísérlete,azt mondom, aki nem élte át, az soha nem fogja tudni elképzelni mi zajlik akkor egy emberben, ezért fölösleges is erről elmélkednie/vitatkoznia.


Egész életemben az "öngyilkosság gyávaság és szégyen" -nézet híve voltam én is. Amióta velem történt, megváltozott minden.Mert átéltem, éreztem, hogy egy ember mennyire kétségbeesett lehet, és hogy egy sokkos pillanatban még a legracionálisabb, "legkeményebb" ember is mennyire könnyen el tudja veszíteni az önkontrollját... Ugyanakkor iszonyatos bátorság is kell ahhoz, hogy valaki -bármilyen módon- önmaga ellen merjen fordulni, még abban a lelkiállapotban is.

2011. ápr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Gyenge.Inkább a halálba menekül ahelyett, hogy szembenézne a problémáival.
2011. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez kultúrafüggő is. Van, ahol az öngyilkosság erény.

Nem kell még csak Japánba sem menni érte. Itt van Dugovics Titusz története például. Vagy a spártai 300.

Aki katonaként megy a biztos halálba, azt sosem nevezik gyávának, ha kétes politikai célok miatt, akkor sem.

2011. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

EGY SPANYOL FÖLDMÍVES SÍRVERSE


Franco tábornok besorolt ádáz katonának,

nem szöktem meg, mert féltem, agyonlövet úgy.

Féltem - azért harcoltam a haddal a jog s a szabadság

ellen Irun falain. S így is elért a halál.


József Attila

2011. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!