Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szókincsemet szeretném...

A szókincsemet szeretném bővíteni olvasással, de már nem tudom, mit olvassak, tudtok ajánlani könyveket?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy leginkább a Dosztojevszkij regények, Irwin shaw regények,Remarque regények kötnek,le de ezeket már mind olvasstam,mit olvassak?Próbáltam más könyveket ,de nem feküdtek úgy nekem mint a fentebb említett regények..

Tudnátok mondani jó könyveket amik izgalmasak,(nem jack London)szókincset fejlesztenek és legalább 400 oldalasak?

Köszönöm


2009. jún. 3. 21:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


nem garantálom, hogy fejlesztik a szókincsedet, mert nem tudom, hogy milyen szinten állsz, de írok pár regényt, amit szeretek :)


Bulgakov - mester és margarita (kb 500 oldal)

Robert Merle - Malevil (kb 4-500 oldal) (A Két nap az élet, Mesterségem a halál, Védett férfiak is nagyon jó, de ezek rövedebbek oan 2-300 oldal)

daniel keyes- virágot algernonnak (kb 200 oldal)

Gyűrűk ura (kb 1500 oldal)

G. G. Marquez - 100 év magány (kb 4-500)

nem olvastam még, de jó hosszúak a Tolsztoj regények is (pl háború és béke)

ha jut még eszembe akkor írok :)

2009. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a Parfümöt nem tudtam letenni Patrick Süskindtől.
2009. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ja, A háború és békét azt olvastam,a malevilt elkezdtem de nem tetszett,lehet hogy majd újrakezdem..

Nehéz regényekre gondolok itt elsősorban:

Minimum egy dosztojevszkij Félegyelmű nívó

A max meg a csillagos ég..

2009. jún. 3. 22:38
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Leon Uris könyvek jönnek be nagyon, és azok 400-on felüli oldalszámosak... Lehet, hogy más stílus, mint Dosztojevszkij, és nem tudom, mennyire fejleszti a szókincsed, de ha még nem ismered, ajánlom.
2009. jún. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Németh László: Iszony, lélektani regény, mint a Dosztojevszkij, Bűn és bűnhődése, nekem mindkettő tetszett.

Merlétől pedig a Mesterségem a halál-t én is ajánlanám.

2009. jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

első vok:)


hát nemtom, tolsztojtól van még az anna karenina, az se rövid.

Vagy vannak a francia realisták, én nem szeretem őket annyira, de elég nehéz olvasmányok is akadnak köztük elvben. pl Balzac, Flaubert.

esetleg jókai? elég hosszú és abban aztán hemzsegnek a fura szavak :D

2009. jún. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szókincsedet bővítése a cél, nem az irodalmi mű maga, hanem azok műfordítása a döntő. Végeredményben a műfordító is író, legyegyszerűsítve annyiban, hogy nem ő találja ki a történetet, csak szép köntösbe rakja.

Éppen ezért ajánlom a magyar regényeket. A XIX. század az irodalom évszázada volt mind a magyar, mind a világirodalomban. Érdemes minden Jókait és Mikszáth-ot elovasni.

Jó választás Remark (Ne kapj a szívedhez, Erich Paul Remark-nak született, csak később franciásított.), legkedvesebb nem magyar nyelvű íróm. Én is mindent elolvastam tőle, ami műfordításban létezik, és nagyon jók a műfordítások.

Eleve zsenik voltak Maupassant, Zola és Csehov és remekek a magyar műfordítások.


Viszont a legzseniálisabb nyelvezetű magyar író Rejtő Jenő volt. Csak a történetei voltak ponyvák, a tájleírása, az emberábrázolása és a párbeszédei mind mind zseniálisak. A légiósok szájába adott szlengtől a felsőbb osztályok igényesebb nyelvezetéig.

A kortárs irodalomból egyértelműen Moldovát tudnám ajánlani.

2009. jún. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2009. jún. 3. 23:47
 9/20 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Örülök, hogy még nen veszett ki az igényesség. Hány éves vagy? Fiú vagy lány? (A saját, belső statisztikámnak.)
2009. jún. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is jó szívvel ajánlom Márquez-t, és egyik kedvenc írómat, Updike-ot. Ha esetleg szóba jöhet a fekete humor, nincs jobb Vonnegut-nál, bár ő rövidebb lélegzetű műveket alkotott. Magyarok közül Csáth Géza számomra a csúcs, a szókincs gyarapítására szerintem kiváló. James Joyce, Thomas Mann, Faulkner, Graham Greene, Semprun, Herman Wouk... hú, nehéz abbahagyni a sorolást. A magyar irodalom is nagyon gazdag, talán Závada Pált emelném ki, ő hosszú és és választékos is.
2009. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!