Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szókincsemet szeretném...

A szókincsemet szeretném bővíteni olvasással, de már nem tudom, mit olvassak, tudtok ajánlani könyveket?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy leginkább a Dosztojevszkij regények, Irwin shaw regények,Remarque regények kötnek,le de ezeket már mind olvasstam,mit olvassak?Próbáltam más könyveket ,de nem feküdtek úgy nekem mint a fentebb említett regények..

Tudnátok mondani jó könyveket amik izgalmasak,(nem jack London)szókincset fejlesztenek és legalább 400 oldalasak?

Köszönöm


2009. jún. 3. 21:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
16 éves fiú
2009. jún. 4. 11:14
 12/20 anonim ***** válasza:
milyen érdekes Bulgakov és Remarque is zseniális író,de pont rájuk szokták mondani, hogy mennyire ponyvás a stílusuk.nekem az egyik kedvencem a mester és margaréta, de ha megfigyeljük a legfontosabb mondatokat, néha olcsó szócséplésnek tűnnek, ponyvás idézeteknek-szokta mondani egy bulgakov kutató ismerősöm.én marquezt, wass alberter, lev tolsztojt vagy kosztolányit ajánlanám.
2009. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
James Joyce: Ulysses - rohadt hosszú, rohadt nehéz olvasni, de szókincset fejleszt... mondjuk nem túl izgalmas.
2009. jún. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én ajánlatom, ha nehéz regényt akarsz

Simone de Beauvoir: Minden ember halandó

Ez intellektuálisan nem semmi. Arról szól, hogy van-e "haszna" annak a ténynek, illetve tudatnak, hogy meghalunk, életünk, törekvéseink szempontjából.


Umberto Ecót is érdemes olvasni! A rózsa neve pl. Szerintem ez fog tetszeni.


Ha pedig kifejezetten szofisztikált nyelvezetű, költői kígyómondatokra vágysz, tégy egy próbát Angela Carter novelláival A kínkamra c. kötetben. (Ez nem biztos, hogy tetszeni fog, sajátos ízű gothic. De a fordítónak lehetett vele dolga...)

2009. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
ha simon de beauvoir akkor az egy jóházból való úrilány élete, ez többek között éppen a kitűnő nyelvezetéről híres...hmm hátha irwin shaw-t kedveled, meg remarquet-bár szerintem, egyik sem kifinomult nyelvezetű-akkor térj át egy kis james jonesra, pl.most is mindörökké, vagy normann mailer meztelenek és holtak, a kor ugyanaz mint shawnál csak sokkal élvezetesebben, magasabb fokon
2009. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A menztelen és holtak az jó,olvastam,köszönöm a tippeket,már megyek is a könyvtárba...
2009. jún. 7. 17:07
 17/20 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem meg a kedves kérdező korát. Őszintén gratulálok, hogy fiatal barátukban van igényesség. A Jó Isten tartsa meg e nemes szokásodat!

Az izlések kavalkádja vonult fel, felelősséggel merem állítani, hogy mindenki hasznos hozzászólást írt a fiatalember szellemi - és az olvasás öröme által - lelki gyarapodás érdekében.

Mindenknek csak gratulálni tudok!!!

2009. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Hát ha igazán nehéz, és bő szólincsű könyvet keresel, akkor a súlyszivárványt olvasd Pynchontól. Kb. 2 ugyonolyan szó nincsen benne, viszont eszméletlen elvetemült, nem olyan, mint a klasszikusok, amiket olvasol. Amcsiba kult könyv, nálunk csak most jelent meg, kb. 700 oldal.
2009. jún. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Galaxis útikalauz (és folytatásai) Douglas N Adamstől
2009. júl. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 vivi1999 válasza:

nem tudom mennyire fejleszti a szókincsed de nekem nagyon tetszet:

Pasquale Festa Campanile: A szerelmes boszorkány

(Azért ajánlom mivel azt írtad hogy szereted az Irwin Shaw könyveket)

2014. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!