Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan bővíthetnem, csiszolhat...

Hogyan bővíthetnem, csiszolhatnám a szókincsemet?

Figyelt kérdés

Például a sok izé... Meg hogy úgy hívom fel valakinek a figyelmét a mondandómra: öregem,... Meg ha valaki megszólít rögtön azt mondom: JA, szia...

Szebbé, változatosabbá, kifinomultabbá szeretném tenni.


2011. szept. 1. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Olvass sok klasszikust,sok verset.
2011. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olvass sok könyvet. Állítólag - és gyakorlatban is - ez segít.
2011. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Olvass könyveket észrevétlenül javul a szókincsed és olvass újságokat, itt nem olyan szennylapokra gondolok mint a Blikk vagy hasonló pletykalapok, akár IPM magazin nekem az a kedvencem vagy Interieur abból inkább az építészettel kapcsolatos szavak jelentésében leszel jártas, vagy valami olyan témájú lapot amit szeretsz
2011. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én már régóta mindennap megtanulok egy idegen szót. Csak egyet. Szóbeli felvételin nagyon díjazták:)
2011. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A könyvek tényleg sokat segítenek. Nem feltétlenül Jókaira gondolok, bár kétségkívül onnan tudsz elsajátítani egy halom mélyen-udvarias kifejezést.

Valami kevésbé ponyva, de nem is túl rágós olvasmány... :) Minél több, annál jobb. Sokféle stílussal találkozol, az pedig jól csiszolja, mi a tied.


(Első körben javaslom, hogy regisztrálj a www.moly.hu oldalra, ott elolvashatod a fülszövegeket, megtalálhatsz könyveket, másokat, akik elolvasták vagy éppen tervezik az olvasást... Némi pozitív-negatív kritika után tudod, mihez fogsz hozzá, így válogathatsz is, mi érdekelt másokat és mi lehet jó, mi tetszhet neked. Aztán irány egy könyvtár!)

2011. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :DDDDDDDd
2011. szept. 1. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:17


Én is csináltam, de ha már sok szó van, van, hogy elfelejtem, bár akkor is tudom, hogy körülbelül mit jelent :) Ez jó ötlet, ki is próbálom!

2011. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
keresztrejtvények is segítenek
2011. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!