Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezért utálnak/kibeszélnek az...

Ezért utálnak/kibeszélnek az emberek mert jó munkám van? Miért kell ilyen utálatosnak lenni? Kint dolgozok Németországba egészen jó helyen tudtam elhelyezkedni 2 hetente járok haza.

Figyelt kérdés
Baráti kör már nem keres.. Nem tudom miért van..Azért mert megengedhetek magamnak szinte mindent.. azért nem kéne utálni.. Ott telt be a pohár hogy új fogat kellett csináltassak természetesen implantátum fogat rakattam be... Erre az egyik rokonom!! "huha hát igen te megteheted.. mert jól keresel... Nem értem miért fáj ez nekik ha tudnák hogy én mennyit gürizek.. napi 12 órát + Még túlórázok is... ha úgy van.. Bocsi hogy ennyit írtam de kicsit felhúztam magamat. 26N
2012. febr. 22. 09:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%

Persze hogy utálnak, mert irigyek. Egyszerűen nem kell az ilyesmit az orrukra kötni. Ha te nem mondtad volna nekik, hogy implantot rakatsz be, akkor maguktól az életben rá nem jöttek volna.

A barátaid.. hát talán jobb is, hogy elvesztetted őket. Nekem sok barátom ment ki külföldre dolgozni, persze most tök jól keresnek, de eszembe se jutna szemrehányást tenni nekik ezért.

2012. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

szerintem egyszerűen kiestél a napi rutinjukból, már más a kapcsolat mint amikor minden nap találkoztatok. Te pedig talán még többet várnál tőlük mint előtte, mert vágysz haza.

És igen, az implantátummal te dicsekedtél, ők csak reagáltak rá.

2012. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%
Nézd azért értsd meg a másik oldalt. Persze nem kéne az embereknek irigynek lennie, de sok embert az ág erősen húzza. Nem az hogy nem tenne hanem tehetetlen és semmit nem tud tenni akár hogyan próbálkozik. Neked is megkell értened őt ahogy neki sem irigykedni. Nincs értelme felhúzni magad és ne is tedd. Nem jobb az élete. Nekem szinte nincs semmi és nem tudom hogyan éljek meg, de látom más bmw-el, audi cupéval, egyéb méreg drága kocsikkal járnak vígan és van pénze. Én meg éhezek. Nem fogok köveket dobálni rájuk, de mégis ők háborognak. Ne húzd fel magad, mert nincs értelme. Örülj, hogy van lehetőséged, mert lehet te is lenullázod egyszer magad és lehet kajára alig fogsz tudni keresni majd, aztán te is mondani fogod amit a rokonod. Ne rokonod ellen fordulj.
2012. febr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%

Egyik fő ok, valóban az irigység, ahogy az első is írta, majd te is megtanulod, hogy nem kell mindenkinek elmondani mindent,sajnos nem mindenki tud örülni a másik örömének.

A másik okra viszont a saját tapasztalatomat írom le:volt kb két évem, amikor a lakáshitelem miatt,nagyon elúsztam,tényleg csak vajaskenyeret ettem minden nap.És ez miatt a baráti társaságomtól is folyamatosan elmaradtam, és nem az ő hibájukból, mert ők sokáig kerestek, én mindig kifogást kerestem, hogy miért nem megyek,de ciki lett volna, hogy még egy pohár vizet sem tudok sehol rendelni.Szóval érezhetik ezt is a barátaid, hogy te most mindent megengedhetsz magadnak, amit ők nem, így már mások lehetnek az igényeitek. Persze az igaz barátok rájöttek, hogy mi a bajom, és kitartottak mellettem, míg újra talpraálltam.

2012. febr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

"ha tudnák hogy én mennyit gürizek"


Ezek szerint nem tudják, mert ezt nem meséled el, csak azt, hogy mit engedhetsz meg magadnak.

Az emberek sajnos olyanok, hogy ha nem panaszkodsz, akkor irigykednek, ha meg panaszkodsz, akkor azt mondják, hogy te is az a megkeseredett tipikus magyar vagy.

Nem azt mondom, hogy sírd el magad milyen sokat kell dolgoznod ezért, de válassz egy arany középutat.

A sógornőm kint él Németországban, ő folyton dicsekszik. Én nem irigykedem rá, alapból nem vagyok irigy típus, de engem azért zavar, mert ezzel már néha olyan érzés, mintha minket ledegradálna, pedig nem hiszem, hogy bármivel is kevesebb lennék, mint ő. Lehet nálad is ez a helyzet?

2012. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
43%
Off:Azért nehogy már még ő érezze magát rosszul hogy megtehet dolgokat.Utálom az ilyeneket még én érezzem szarul magam hogy futja arra hogy a fogamat megcsináljam vagy nyaralásra vagy akármire.Miért neki kéne megértőnek lennie ,hogy ők irigykednek arra amilye van .(az álítólagos barátaainak), pontosan nekik kellene elfogadnia hogy ő ezt megteheti de attól ugyanaz marad ,nem lesz sznob.Kérdező:Próbáltál már velük beszélni?Hogy ez rosszul esik hogy ilyenek hisz ezzel nem változtál meg teszel is érte és nem csak várod hogy hátha lesz egyszer ennyim vagy annyim.Ha ez sem haszál akkor egyszerűen hanyagold őket.Semmi szükség irigy barátokra.
2012. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 bánomisén ***** válasza:
80%

Ők irigyek, de lehet, hogy te meg dicsekszel. Könnyen el tudom képzelni abból a stílusból, ahogy a kérdést is föltetted. Minden éremnek két oldala van.

Ahol a baráti kör számára luxusnak számít az, ami neked természetes, ott nem nagyképűsködünk a pénzünkkel és azzal, hogy mi mindent megtehetünk.

Én sem Mo-on élek, tőlem mégsem fordult el senki. Igaz, nem is rázom a rongyot előttük...

2012. febr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
De azt nem értem miért ne mondhatná el? A rokonának mondta. Ez miért baj? A gond a megértéseken alapszik. "huha hát igen te megteheted" egy ilyen mondat is lehet egy egyszerű kijelentés. Miért kell rögtön elméleteket gyártani? Mennyivel lesz különb?
2012. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Itt is dicsekedtél egy kicsit, hogy 2 hetente mész haza, és a fogaiddal is. Szerintem nem irigyek rád, hanem te lehet úgy adod elõ, hogy õk irigyek legyenek.

Azt is el kell mondanod, hogy mennyit dolgozol, hogy ezt megengedd magadnak.

En abban nem érzek semmi irigységet, hogy "huha hát igen te megteheted..mert jól keresel...."

2012. febr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%
Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy külföldre menjen, csak kifogás is van bőven.
2012. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!