Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a képzelőerőt,...

Hogyan lehet a képzelőerőt, kreativitást, fantáziát "fejleszteni"?

Figyelt kérdés

Az sokat ront, alapból, hogy van már fényképezőgép, mindenhol fényképezőgépek által készített képek vannak + a film,videó,tv,számítógép megjelenése is ront,nem?

Ha csak könyveket olvasok és filmet nem nézek az úgy fejlesztheti?Sokszor érzem, hogy ötlettelen vagyok/nincs egy jó ötletem sem.



2012. febr. 26. 19:43
 1/5 A kérdező kommentje:

megjegyzésként: az egyik nap azon gondolkodtam, hogy ha egy embert bezárnánk egy sötét szobába, és enni, meg inni, meg az életszükségleteit elvégezhetné, akkor hogyan rajzolná le magát, hogyan képzelné el a földet, azokat a dolgokat amiket mondanak neki. szóval lenne művelve, pl. olvasnának neki mindenről, csak látni nem látná. érdekes lehet,nem? bár lehet, hogy egy vakon született gyermeknél ez még érdekesebb lehet, mert ő már sohase fog látni.Vannak olyan festők akik vakon születtek és úgy festettek? Linkelnétek ilyen képeket?


ui.: senkinek se kívánom, hogy vakon szülessen, és senkit se akarok megvakítani, csak érdekelt, hogy milyen lehet. remélem senkit se sértettem meg:)

2012. febr. 26. 19:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogyan lehetne fejleszteni, de bennem azt hiszem van egy kicsi, bár bennem sem sok, de ha úgy van tudok jó dolgokat kitalálni, mivel történetet írok, így megvan hozzá a képzelőerőm amit beleírok, arról ne beszéljünk, hogy elég szarokat írok, de nekem jönnek, ezt nem hiszem, hogy lehet fejleszteni, ez egy adotság 14l
2012. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
a legjobban olvasással lehet fejleszteni, és esetleg színházba járással(minél változatosabb darabokat megnézni, a kortárs feldolgozások tudnak nagyon fantáziadúsak lenni)
2012. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 rajcziz ***** válasza:
Asszociációval: két szót válassz ki a szótárból véletlenszerűen és próbáld meg minél többféleképpen összekapcsolni.
2012. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én ezekkel tudtam fejleszteni:

- Sok könyv olvasás. (Legfőképpen fantasy világokról. Ajánlom a Witcher könyveket és ha eltudod képzelni az adott helyet akkor jó úton jársz. De egyébként minden műfaj jó.)

- Természet film nézés állatokról.

- Tapasztalat szerzés életben.

- Anime nézés és manga olvasás. (Kifejezetten jó a képzeleterőre, fantáziára.)

- Emlékek felidézése minél részletesebben.

- Elképzelni a jövőt. (Először csak 1 perc után bekövetkező fejleményeket próbáld elképzelni utána mehet felfele.)

-Történet írás. Akármiről találj ki egy történetet. Utána próbáld leirní minél hosszabban akár írhatsz belőle egy rövidebb könyvet is.

- Ahogy elkezded írni többnél több történetet annál több kreativitásod és képzeleterőd, fantáziád lesz.

És így akár keletkezhet egy remekmű is.

Ez volt az én titkom.

Üdv. K.Szilárd

2016. jún. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!