Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem akarok más országban élni...

Nem akarok más országban élni és dolgozni, csakis itthon. Akkor nekem befellegzett?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 14:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy befellegzett. De én most nagyon bizonytalannak érzem a helyzetet és a jövőt. Nyugdíjra már nem számítok, most van még lehetőségem, hogy kimenjek és felépítsek magamnak valamit. Ha maradok és 10 év múlva nem lesz változás, akkor már nem tudok mit tenni, és nem akarok arra rádöbbenni, hogy késő. Vagy most, vagy már soha... Sajnos a gyerekeim miatt meg kell tenni ezt a lépést.
2012. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, mindenki úgy ír Magyarországról, mintha a világ legszörnyűbb helye lenne. Százszor nagyobb munkanélküliséggel "büszkélkedő" helyek is vannak.
2012. márc. 3. 18:31
 13/29 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. Nem a munkanélküliségről van szó. Nekem az ismerőseim közül azok mentek ki, akik beszéltek nyelveket, volt munkájuk, csak épp szétszakadtak a mindennapokban. Az egyik Kanadában, a másik Angliában van, van még rokon Franciaországban, ismerős Spanyolországban, volt kolléga Svájcban. Mind azt mondja, hogy persze, dolgozni kell és nincs kolbászból a kerítés, de nyugodtabbak lettek, és megszűnt a stressz és kapkodás. Angliában élő barátnőm meséli, hogy a mindennapokban érezhető, hogy pl elmegy bevásárolni, a pénztárosnak van hozzá pár kedves szava, és a mögötte állók sem problémáznak, hogy kapkodjon már. Itt meg el se pakoltad a cuccot, a pénztáros már tolja rá a következő vevő cuccát (aki amúgy pofákat vágott mert elsőre elütötted a pin kódot). Nyáron Spanyolországban voltunk, a lányom másnap már lakást akart ott venni. A közlekedés sokkal tisztább és kényelmesebb volt. Szóval sok kis apróságról van szó, ami néha nem kerül pénzbe, csak egy kis figyelem és kedvesség, udvariasság kellene. És bizony ezt nem látom, hogy a jövőben változna.
2012. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Ha mindenki elmegy, akkor a meglevő esélyt is egyre csökkentjük, hogy jó hely legyen az ország. Sőt talán egy idő után nem lesz ország.
2012. márc. 3. 18:43
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig 11 és 13-as vagyok.


Igen, de én 40 éves vagyok. Reménytelennek látom, hogy változna a helyzet. Most még lesz munkám, már intézem. Ha most nem megyek ki és látom, hogy 10 év múlva nem lett jobb, akkor 50+ évesen nem lesz esélyem újra felépíteni az életem és elindítani a gyerekeket. Apámnak a 70-es években lett volna esélye, hogy lelépjen. De azt mondta, hogy nem, majd lesz jobb .... és nem lett. Neki van nyugdíja, nekem mi lesz? Valószínűbb, hogy a gyerekeim kilövési engedélyt kapnak rám..Nézz rá, hány kisebbségi gyerek születik olyan családba, ahol nem az az elv, hogy tanulj és dolgozz. Az én gyerekeim gürizzenek, hogy legyen pénz a segélyre? Tudod azzal is tele van a hócipőm, hogy levonnak tőlem mindent, de ha tisztességes orvosi kezelést akarok kapni, azért fizetnem kell. Magán nőgyógyászhoz kell mennem, ha nem akarok fél délelőttöt a munkából hiányozni, magán fogorvoshoz kell mennem nekem és a gyereknek ha rendes ellátást akarunk.. Közben más meg megy balhézni a kórházba, hogy ingyé' lássák el és bevonul a 30 fős pereputty látogatni. Ezért fizessek?

2012. márc. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Ja és több kollégám szenved a lakáshitellel, erre más meg veri az asztalt hogy "utajjon ki neki a Tanács, de nem ám akármit!", amit aztán lerombol.

Tudod, nekem nagyon nagyon tele a tököm.

2012. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Megértelek. Én pont azért vagyok elkeseredve, mert vagy itthon szívok, vagy külföldre kell költöznöm, hogy a honvágytól érezzem magamat szarul egész életemben és a gyerekeim már ne lehessenek magyarok, hanem franciák, németek vagy mit tudom én. És ne mehessek kirándulni többet a budai hegyekbe, amit úgyse látok soha többé. Jó lehetőség nem létezik. Ahol otthon lennék, ott nincs jövő, máshol azért nincs, mert idegen vagyok.
2012. márc. 3. 19:18
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kikoltoztunk, Londonban elek a parommal. Igazabol mi nem is annyira a penz miatt jottunk el, hanem a korulmenyek, a hozzaallas miatt. Vendeglatasban dolgozom, jartam ki Ausztriaba, es otthon is elso osztalyu helyeken volt szerencsem dolgozni. Amit tapasztaltam az hogy minden egyes helyen 6 orara voltunk bejelentve, soha nem dolgoztunk kevesebbet napi 12-16, de volt hogy 19 orat is lehuztunk ha olyan rendezveny volt, mindezt heti 5 napban. Kettos jelenleti ivet voltunk kotelesek alairni, ha esetleg jon egy ellenorzes. Soha sehol nem fizettek ki a szabadsagpenzt, mindenfele kitalalt indokokkal. Sokszor utolag varialtak a fizetesekkel, mondvan hogy "sokat keresunk" szezonban.

Nekem ebbol lett elegem, mert lattam hogy kulfoldon megbecsulik annyira az alkalmazottat hogy ami torvenyileg jar azt megkapja, nem kell attol felnie hogy kirugjak ha beteg lesz, vagy szabadsagra menne. Nem hajtjak szet az embert, nem kell 1 embernek 3 helyett dolgozni. Azaz europai korulmenyek vannak, es embernek tekintenek, nem droidnak.

2012. márc. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek a kérdezővel. Én is amolyan szentimentális patrióta vagyok fiatal létemre. Ritkán találkozom hasonló hozzáállással. Úgy érzem, nagyon gyötörne a honvágy, meg hiányoznának a szeretteim.


És nagyon szomorúnak látom a helyzetet, hogy sokan nem is a pénz miatt mennek el, hanem a körülmények miatt. Sajnos igaz, hogy ebben az országban nagyon sok iszonyú idegesítő és az emberek vérét szívó szokás, szabály létezik, ami hihetetlenül megkeseríti az emberek életét, és mindig azt hallom, hogy ilyenek csak itt vannak. Például szerintem jó példa erre a P+R parkolók megszüntetése és a parkolási díjak egyidejű megemelése. Ezzel mire ösztönzik az embereket? Ez a nemtomhanyadik bőr lehúzásának tipikus esete. Nem tudom, miért van az egész így, de biztos nem fog megváltozni attól, ha mindenki elmegy. Akkor mi marad ebből az országból? Felmerül a kérdés, kinek áll érdekében, hogy elmenjenek innen az emberek? Engem ne üldözzenek el!


Meg hogy a munkáltató kitapossa az alkalmazottja belét, már ha esetleg bejelenti minimálbérre. Na és ezek milyen munkáltatók? Sokan közülük külföldiek. És mi az, hogy itt megtehetik a visszaéléseiket, külföldön meg jófiúk? Ez hogy van?


Ezeket az szabályokat kellene megszüntetni, és azt, hogy még mindig a következmények nélküli ország vagyunk. Mert mindenki azt teheti meg, amit megengednek neki.

2012. márc. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

tegnap 23:33


Én azt gondolom hogy ha már ezek a hozzáállásbeli dolgok megváltoznának, és lennének a munkavállalónak jogai már akkor sokan el sem mennének. De amíg általánosan bevett szokás hogy 4-6 órára vagy bejelentve, szabadságpénz nulla, stb addig sokan úgy gondolják hogy nem asszisztálnak ahhoz hogy saját magukat hozzák hátrányos helyzetbe. Ha meg szóváteszi az ember akkor úgy néznek rá mint egy marslakóra, hogy "ez meg miről beszél", és jön az általánosan elfogadott, és már szinte íratlan törvénybe foglalt szöveg, hogy "máshol sem jár szabadságpénz, és máshol is ennyire jelentenek be". De olyat is hallottam (országosan ismert "celeb" és étteremtulajdonos szájából) hogy amikor az alkalmazott a beígért túlórapénzt kérte akkor jött a dorgálás: "gyerekek annak a pár plusz órának bele kell férnie!"

Utána meg a fülem hallatára rendelt 3 kiló langusztát, meg kagylót az otthoni baráti összejövetelhez.

Nekem ezektől lett elegem.

2012. márc. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!