Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem akarok más országban élni...

Nem akarok más országban élni és dolgozni, csakis itthon. Akkor nekem befellegzett?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 14:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Digo!

Rendkívül szimpatikus minden válaszod, mindegyikkel egyet is értek. Az utolsóhoz azonban szeretnék hozzáfűzni valamit. Az alkalmazott, itthon, valóban iszonyúan kiszolgáltatott. A munkáltató élet-halál ura. Más országokban valóban elképzelhetetlen ez a basáskodás. Vajon miért?

Olaszországot mélységében ismerem, hadd hozzak onnan példát. Van erős érdekvédelem, van munkavállalói szervezettség - és vaskapocsként működik a szolidaritás az egyes emberek közt. Azok a jogok, amelyeket a munkavállalók nemcsak elértek, gyakorolnak is, kemény, tömeges fellépések, látványos akciók (éhségsztrájkok, munkahely-foglalások, rendőrséggel való összecsapások) eredményei. Ha ott egy dolgozót (akár egy FIAT-nagyságrendű gyárban) méltánytalanság ér, pillanatok alatt felsorakoznak mellette a munkatársak: sztrájkolnak, követelnek, nyomást gyakorolnak. Nem egyszer leáll az üzem: sztrájkőrség biztosítja, hogy a tulajdonos ne léptethessen be hirtelenjében felfogadott sztrájktörőket. Ha harc, hát legyen harc! - mondják egy emberként - és kitartanak.

Nálunk nincs öntudat, nincs szolidaritás, nincs közösségi érzés. Senki nem mer kiállni senkiért. Ennek, persze, történelmi gyökerei vannak, de amíg nem lesz változás, az atomizált, egymás ellen fordított magyar munkavállaló-tömegek nyomorú rabszolgák maradnak. Ez a cél. Először tehát vissza kéne építeni a szolidaritásra, összetartásra való képességet - aztán nekilátni a szervezésnek. Alapot létrehozni a sztrájkolók kieső jövedelme pótlására, hisz a magyarnak semmi tartaléka..Itt kéne kezdeni, - csakhogy: mondani könnyű. Az uralkodó multik érdeke ellentétes. Ők a politikai befolyásukat azért vetik latba, hogy a magyar munkaerő továbbra sem munka-, hanem vetélytársat lásson a másikában :(((((, és így a "status quo" fennmaradjon.

2012. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:35


Jól leírtad a lényeget, "senki sem áll ki senkiért", még saját magáért sem. A többség elfogadja hogy ez van, örül hogy van munkája, még ha ott azokat a juttatásokat sem kapja meg ami törvényileg járna neki, és csak a sopánkodás marad, de azt átgondolni hogy ha odaállunk egymás mellé egységesen-és nem csak munkahely, hanem ország szintjén- az már nem működik.

Köszönhető ez egyébként a multiknak is, akiik viszont nagyon hatékonyan tudják félelemben tartani a munkavállalót, és itt én a multik vezetőinek egyéni felelősségét is látom. Általánosan elterjedt a "húzzunk le annyi bőrt amennyit engednek a birkák" szemlélet. És mi bizony önként, kussolva, és lehajtott fejjel egyezünk bele a munkáltató újabb és újabb jogtiprásaiba.

Akinek ez nem tetszik, és belefáradt a szálhalomharcba azok nagy része bizony külföldön köt ki.

2012. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Persze ez nem csak a multiknál van így, de ott azért azt gondolná az ember hogy egységesen betartják a törvényt, ehelyett egységesen megszegik azt.
2012. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Nos, és mit tudnánk tenni tehát... mert van megoldás, itt írtak párat... végül is a megoldás akkor is az, hogy itthonmaradunk és ha egyre kevesebb ember hagyja, hogy bohócot csináljanak belőle, akkor talán lesz valami...


És igazatok van: nem, annak a pár plusz órának nem kell beleférnie. A munkaidő vége az a munkaidő vége.

2012. márc. 5. 17:50
 25/29 anonim ***** válasza:
Hogy mit lehetne tenni? Nulláról kéne kezdeni. Első lépésben szembe kéne szállni - mindenütt, ahol csak lehet - azzal az itt az oldalon is feltűnően jelen lévő destruktivitással, amellyel magyar tekint a magyarra, illetve önmagára. Ha megfigyelitek: az agymosásnak megvan az eredménye. Sok-sok (fiatal) kérdező - aztán válaszoló - önbizalom, nemzeti érzés nélkül, sőt: öngyűlölettel beszél önmagáról és a magyarságról általában. EZT kéne megállítani: ezt a terjedő pestist. Próbálkozni kéne azzal, ki-ki a maga kis körében, hogy visszaadjuk az önbecsülést annak a honfitársnak, akikből..kiverték. Ha ez megvan, tovább lehetne lépni - a szolidaritás felé, aztán tovább. Pokoli nehéz, de tenni kell. Minden jót Nektek, Digo és Kérdező!
2012. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Attól hogy mi itt beszélünk róla semmi nem fog változni sajnos. A magyar ember ilyen, nem tud kiállni saját magáért, tisztelet a kivételnek. Ha valaki elkezd kardoskodni, akkor rövid úton elbúcsúznak tőle, mert 3 másik vár a melójára, akik befogják a szájukat. Így a körülmények sem fognak változni.
2012. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Hm hát én nem az a fajta vagyok, aki befogja a száját...
2012. márc. 5. 18:33
 28/29 anonim ***** válasza:
Igen, én sem. Ezért sem tudtam sokáig egy helyen dolgozni otthon.
2012. márc. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Én multinál dolgozom, és tudom hogy nem mindegyik 100% tökéletes, de amit én tapasztaltam: Amikor kisgyerekes anyukaként állást kerestem, két választásom volt: Magyar cégnél húzták a szájukat a gyerek szóra, mintha azt mondtam volna, hogy fertőző bőrbetegségem van. Közölték hogy menniy lenne a munkabér amire bejelentenek, mennyi ami zsebbe megy, és hogy rendszeres a túlóra, amit persze nem fizetnek. Na és volt a multi, aholy csak annyit kérdeztek, hogy zárásokkor meg tudom-e oldani a gyerekfelügyeletet, közölték mennyi amunabér (versenyképes), full bejelentve, nincs számla meg egyéb sumákolás. Túlóra van persze, de előre tervezhető (akár most megmondom, hogy idén mely napokon kell tovább bentmaradni) és vagy lecsúsztatom, vagy kifizetik. Majdnem leestem a székről a döbbenettől, amikor egyszer odajött a főnököm, hogy amikor ő bejött én már itt voltam, neki mér lejárt a maximális 12,5 óra, vagyis akkor nekem is. Húzzak haza, holnap folytatom.

Fiatal nőket nem diszkriminálnak, egy csomó kolléganő elment szülni, mert ide vissza lehet jönni, van a korábbi poszthoz hasonló színvonalú munka. Van aki innen már kétszer ment szülni.

Ha most kapok egy telefonhívást, hogy a gyerek hányt, akkor felállok és megyek érte, a főnökömnek elég odaszólni. Ha kell, viszem a laptopot és vagy megcsinálom otthonról, vagy valaki beugrik. Persze mi sem élünk vissza a helyzettel, de minden megoldható. És persze itt is vannak hülyeségek, de azért általánosságban normális a munkahely.

2012. márc. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!