Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A többségnek miért van negatív...

A többségnek miért van negatív véleménye az erdészekről és vadászokról?

Figyelt kérdés
Több helyen tapasztaltam már, hogy a többség azzal vádolja az erdészeket, hogy csak irtják az erdőket, a vadászokat meg azzal, hogy csak lelövik az állatokat... Holott ha kicsit utánajárnának, rájönnének, hogy az erdők területe Magyarországon folyamatosan nő, és a vadállományt szabályozni kell.
2012. márc. 11. 00:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Az erdészekkel semmi bajom.

A vadászokkal viszont van probléma. Az addig Ok, hogy a bőrért, húsáért lelövik az állatokat, valamint a vadállomány szintentartása érdekében, de amikor a hobbi vadász a trófeáért öl, az nem sport, az kéjgyilkosság.

2012. márc. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
26%
A vadaszokat azert utaljak, mert altalaban tehetos emberek, szal gazdagok es dogoljenek meg ezert.
2012. márc. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
53%

vadász? egyik nap baromi sok pénzért megveszi azt a szerencsétlen állatot, el is engedi, aztán másnap kimegy és becserkészi-lelövi.... ez nem hobby, hanem gyilkosság. Az ember kedvtelésből öl, mig az állat csak akkor ha élelmet kell szereznie. Tehát a vadász egy aljas indokkal hobbyzó dúsgazdag alja ember....mert állatnak nem nevezhető.

Vadállomány egyensúlyának szinten tartása....Istenem mekkora duma. Mondják a rókára is, hogy dúvad és irtani kell, aztán már alig van belőle. Mocskos egy dolog. De szeretném azt a pénzt magamnál tudni amit tagságira, puskára, lőszerre elköltenek....

2012. márc. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
Mert rohadt gyilkosok. Nem tudom mit tenne, ha egy szarvas pl. visszalőne rá? Akkor is nagy pofája lenne?
2012. márc. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

A kérdésedre megkaptad a választ!

Az emberek többségének fogalma sincs az erdő és a vadgazdálkodásról.

Nem ártana néhány Fekete István,vagy Széchenyi Zsigmond könyvet elolvasni.

2012. márc. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Hidd el olvastam mind a két írótól könyvet, de ez nem változtatja meg a véleményemet a vadászokról.
2012. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Általában ezek az emberek szeretnének olcsón vadhúshoz és tüzifához jutni.
2012. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egyrészt azért is, mert nincs önkritikájuk. Mert ők ugyebár szeretgetik a kis házi kedvencüket, és arra nem is gondolnak, hogy ők a vadászatnál sokkal de sokkal rosszabb dologhoz járulnak hozzá, mert a hús, amit esznek, valóban "kínzott" állatok húsa. Mert a disznók a telepeken borzalmas körülmények között vannak tartva, sőt, ha valaki kutyát tartana úgy, ahogy ott a disznókat, akkor fel is jelentenék azonnal. (A legtöbb sertés egyébként depressziós is a telepeken, hogy másról ne is beszéljünk.)

De ők ezt nem látják. (Jó nekik...)


A vadászokról viszont tudják, hogy olyan "gonoszak", hogy lelövik a kóborló cicuskát, (ami mellesleg a védett állatokat is halomra öli, legalábbis mifelénk) meg kutyuskát (ami meg errefelé már csapatokba verődve az emberekre is veszélyt jelent). Meg ugyebár ott van Bambi anyukája, meg hasonlók. Ez az egyik.


A másik meg az, hogy a vadászok esetenként (nem is ritkán) kilövik az állatok természetes ellenségeit is, ha esetleg mégis visszajönne néhány. (Bár már nem lőhetik ki a farkast sem, mert védett állat, de volt már rá példa, ennek ellenére is...) Ami persze érthető, mert kell nekik a haszon. És tulajdonképpen a haszonszerzés mozgatja az egész tevékenységet, amin mondjuk nem kell meglepődni, mert mindent az mozgat. És az is igaz, hogy télen etetik a vadakat, de annak is részben az az oka, hogy ők maguk többet szeretnének kilőni. (Vagy több "hobbi" vadásztól szeretnének pénzt bezsebelni.)


Az erdészekről nem tudom, miért lenne rossz véleménye bárkinek, mivel a fa kivágása kevesekben vet fel erkölcsi dilemmát...

2012. márc. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az a baj a vadászok nagy részével, hogy akkor is és olyanra is lő, amire nem lehet. Lásd a Semjén vs fenyőpinty esetet.
2012. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 tetris ***** válasza:
50%

Én mélységesen megvetem a vadászokat. Ennek oka, hogy saját magamból indulok ki. Képtelen lennék lemészárolni egy békésen legelésző, védtelen, kedves állatot csak azért, hogy megszerezzem az agancsát, vagy a bőrét.

Vadgazdálodás ide, vagy oda, ez az én erkölcsi normáimmal nem összeegyeztethető.

2012. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!