Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha itt valaki véleményt kér...

Ha itt valaki véleményt kér egy hírességről, miért érezzük (már aki hozzászól), hogy pozitív vagy negatív kritikával illessük a szóban forgó személyt?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor pl egy sztárt szóba hoz valaki, és elszabadulnak az indulatok, mindenki elkezdi minősíteni, szinte személyes ügyet csinálnak belőle. Mi a célunk vele, mi hasznunk belőle, változik tőle valami? Ráadásul egy anonim fórumon. Én már írtam hozzászólást egy-két ilyen témához, és elgondolkodtam, mi motiválhatja ilyenkor az embert.


Pl.:

- Ha hasonlít ránk valamiben az illető, akkor azért dícsérjük, hogy a többiek véleményét befolyásoljuk. És ha sikerül elhitetni, hogy az illető egy szerethető valaki, akkor (azt reméljük), ezáltal mi is szerethetők leszünk.

- Ha nem hasonlít ránk, ha kifejezetten ellenszenves (potenciális ellenséget látunk benne), akkor meg, ha nem is tudatosan, de arról akarjuk meggyőzni a többieket, hogy ne szimpatizáljanak vele. Így ha netán egyszer szembe kerülünk az "ellenséggel", több szimpatizánsunk lesz.

- Egyszerű gyűlöletkeltés. De valószínűleg ez is félelemből fakad, úgyhogy kb megegyezik a második ponttal.


2012. márc. 9. 16:51
 1/3 bánomisén ***** válasza:

Ha valaki véleményeket kér egy hírességről, akkor a hírességgel kapcsolatos véleményeket fog kapni, ilyet is, olyat is, ebben nincs semmi meglepő. Az lenne a meglepő, ha valaki pl. a Goldoni Star 85 típusú traktort jellemezné egy ilyen kérdésnél.

Az meg, hogy ki milyen mentalitással írja azt a véleményt, az emberenként változik, ahogy a vélemények előjele is.

2012. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zenon ***** válasza:
Szerintem alapjában nem rossz,hogy eltérő vélemények születnek egy sztárról.Vitatkozni ugyan nem érdemes ilyesmin.Az én szememben a sztárok hamis ideálok.Hiszen ők nem feltétlenül azonosak az image-ükkel.Az,hogy vagy szimpatikus,vagy nem,meg mindenki másra is igaz.
2012. márc. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Az lenne a meglepő, ha valaki pl. a Goldoni Star 85 típusú traktort jellemezné egy ilyen kérdésnél."


Teljesen félreértetted a kérdést. :) Nem a téma alanya a kérdés. Hanem, hogy miért érzünk késztetést arra, hogy indulattal minősítsünk bárkit is (itt főleg a negatív kritikákra gondolok). Nyilvánvaló, hogy csak egy illúzió az, hogy ettől jobb lesz nekünk. Mégis valami hajtja az embert.

2012. márc. 21. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!