Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Másnak is van olyan tapasztala...

Másnak is van olyan tapasztalata, hogy miután kiderült, hogy vidéki, a pestiek már nem veszik semmibe?

Figyelt kérdés
Konkrét példa. Itt ezen az oldalon írtam egy kérdésben, hogy nincs a környezetemben olyan, akivel mondjuk kirándulhatnék, akkor éppen Bécsbe készültem az Adventi vásárba. Vagy csak egyszerűen barátkozhatnék. Erre kaptam egy csomó privát üzenetet, hogy de én szívesen mennék, meg barátkozzunk. A következő kérdés az volt, hogy hová valósi vagyok, mert ő pesti. Erre válaszoltam, hogy én viszont nem. Én Dunántúlon lakom. Azóta felém se néznek. És nem egy ilyen volt, már sokszor kerültem ilyen helyzetbe.
2012. márc. 11. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Velem meg fordítva. Illetve, originál "vidéki" vagyok, de Budapesten tanulok, csak alkalmanként megyek vissza. Ez van, oda-vissza, ahogy elnézem.

Szerintem nem a budapesti bunkóság szól az emberekből, mert onnan szinte bármi könnyen elérhető (most gondolok itt a sugaras közút- és vasúthálózatra stb.) - csak a szimpla emberi bunkóság.

Ha X pécsi, Y kaposvári, akkor is előfordulhat, hogy egyik sz.rik a másik fejére. Sajnos nem is olyan ritka eset. :///

2012. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem csak azért volt furcsa, mert vidéki mindig visszaírt, akár Debrecenből is, csak a fővárosiakkal jártam így.
2012. márc. 11. 16:01
 3/8 anonim válasza:
Budapesti vagyok. Egyszer a barátnőimmel lementünk a Balatonhoz és ott találkoztunk egy baráti társasággal, akik ott laktak. Összeismerkedtünk és azt mondta az egyik fiú, hogy a vudapestiek olyan félelmetesek. Erre nem tudtam mit mondani. Teljesen normálisan néztünk ki. Nem emos, nem ribi stb.. Egyébként lehet, hogy a többség ilyen. Nem tudom. De azért nem kéne általánosítani.
2012. márc. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam általánosítani, csak nekem még nem volt más tapasztalatom.
2012. márc. 11. 16:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenéznek, csak így bonyolultabbnak tűnt megszervezni a bécsi kirándulást, meg egy ismeretlenben kevésbé bíznak (ha együtt indultok Pestről, az oké, de ha azt mondod, hogy ő induljon el egyedül, te meg felszállsz az ő buszára a településeden, akkor nem valószínű, hogy elhiszi bemondásra, hogy ott leszel).
2012. márc. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Coralie igazad van. Oké, utazni nem tudunk együtt. De attól még lehettünk volna barátok nem? De azóta semmi levél, amit meg én írtam, arra sem jött válasz.
2012. márc. 12. 14:58
 7/8 anonim válasza:
Pesti vagyok, és szeretek vidékiekkel találkozni. Olyan aranyosak :)
2012. márc. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

éppfordítva, amikor egy vidéki megtudta, hogy pesti vok ő nézet

t le

2012. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!