Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány ismerősöd van a facebook...

Hány ismerősöd van a facebook oldalon és mennyit ismert ebből személyesen?

Figyelt kérdés
Lehet 330 fős ismerettségi kör valós ismerettséggel?
2012. márc. 13. 21:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehet más is,twitter,iwiw,vagy egyéb hasonló oldalak.
2012. márc. 13. 21:57
 2/11 anonim ***** válasza:
facebookon nekem nincs annyi, iwiwen van 348, ok, vannak benne klubok is, meg pár olyan, akit netről ismerek. de ez max. 30 összesen, a többi élő ember. és sokan nincsenek is fent. régen születtem...általános iskolai osztálytársak, évfolyamtársak, gimi ugyanez, egyetem ugyanez, szomszédok, volt kollégák, több városban is laktam, ha elég öreg vagy hozzá, simán összejöhet ennyi.
2012. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet ennél nagyobb számú is. Ha sportot űz valaki abból, hogy mindenkit felvegyen a listára akár ezres is. Csak nem aktív, s nem értelmes. Ismerősnek jelölhetem a cukrászt, ahol a sütit veszem, de más dolgom nincs vele. Ismerősnek jelölhetem a harminc év nem látott osztálytársamat stb.

Valós ismeretségek, csak én nem látom értelmét az ilyeneket jelölni.

A kit ismerhetek? viszont néha hasznos. Rég elvesztett ismerősömet találtam meg általa, s azóta ismét élénk a kapcsolatunk.

2012. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem 480 ismerősöm van facebookon, és nincs köztük olyan, akivel legalább 5x ne beszéltem volna. mondjuk 6 iskolába jártam eddig, így nem számít ez se soknak :)
2012. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Ha sok iskolát választottál ,így érthető oka van az ismerősök számának növekedésének.


Arra viszont tényleg jó hogy a rég elveszett ismerősöket megtaláljuk.

2012. márc. 13. 22:18
 6/11 anonim ***** válasza:
annak meg mi értelme van, hogy csak azokat veszed fel, akikkel most is tartod a kapcsolatot? pont az a lényege, hogy megtaláld a rég elveszetteket, plusz, ha külföldön élsz, mint én, sokkal egyszerűbb tartani a kapcsolatot a régi bandával.
2012. márc. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

313 ismerősöm van a Facebookon. Ebből úgy 10 körül lehet azoknak a száma, akik nem valódi ismerősök, hanem inkább az "Oldal" kategóriába sorolhatóak, de személyként regisztráltak, de ezek főleg ilyen egyetemi/szakmai dolgok. Ezen kívül van még 6 "darab" eladó ismerősöm, akiktől ruhát szoktam rendelni, őket nem ismerem személyesen, viszont havi rendszerességgel vásárolok tőlük, ők ezért az ismerőseim.

Az összes többit mind ismerem, nem vennék fel olyan embert az ismerőseim közé, akivel még nem találkoztam, nem beszéltem soha. Persze ez érthető is, mármint hogy ennyien vannak, sőt, simán lehetnének többen is, csak azért mindenki nincs fent, meg én se jelölgetek olyanokat, akiket nem igazán kedvelek. De ott van az, hogy sok volt általános iskolai osztálytárs, akiket néha jó megnézni, kivel mi történt, néha szoktunk is beszélgetni, aztán öt különböző középiskolai osztályba jártam, ezekről a helyekről is sokan vannak fent nálam ismerősként, ezen kívül volt két munkahelyem, csupa fiatal munkatárssal, úgyhogy innen is bőven vannak ismerősök, plusz az egyetemen a szakomról az évfolyam 90%-a (ez cca 50 ember).

Plusz a szülővárosomban, ahol jelenleg is élek, van egy igen nagy baráti/haveri társaságom tini korom óta, és laktam a fővárosban is egy ideig, onnan is sok az ismerős, meg én régen nagy koncertre járó voltam, de úgy az ország minden részébe elmentünk barátnőimmel, szóval vannak ezek a régi koncertes-fesztiválos haverok is.

Na és persze a családtagok - szülők, unokatestvérek -, és azok, akiket szüleimen keresztül ismerek, pl. anyukám sok barátnője fent van, illetve sok szülő, mármint barátnőim szülei, akikhez sokat jártam/járok át.


Ha így nézzük, nem is olyan sok az a 300 körüli ismerős, sokkal több embert ismerek, mint amennyi Facebook-ismerősöm van.

2012. márc. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

550 ismerősöm van. Ebből úgy 250 falubeli. Nem mindenkivel vagyok beszélőviszonyban nagyjából 10-15% az akivel szoktam beszélni ha találkozunk vagy régebben beszélőviszonyban voltunk. Van akivel soha nem beszéltem de a köszönőviszony az szokás.

A többi ismerősöm volt osztálytársak, évfolyamtársak, jelenlegi osztálytársak, 1-2 tanár, olyanok akikkel egy helyen van a gyakorlatunk. Van pár személy akit valamelyik haveromon keresztül ismertem meg.


Az 550-ből max 10-15 olyan van akit nem tudok hogy ki csak visszaigazoltam mert falubeli.


Van olyan aki fent van facebookon de nem ismerősöm mert sose voltunk jó viszonyban vagy azért mert talán 1szer beszéltem csak vele és bár lehet hogy megismerne ha találkoznánk de én nem gyűjtöm az ismerősöket.

2012. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
174, ebből 1 távoli rokon (személyesen nem ismerem), 2 illető meg egy fórumról.
2012. márc. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77, de ezek valós ismerősök. Csak olyat jelölök be, akit kedvelek és tartjuk is a kapcsolatot. Nem látom értelmét, hogy minek jelöljem be mondjuk a trafikban az újságárust, akivel azon kívül, hogy újságot veszek nála, néha váltunk pár szót, semmi kapcsolatom.
2012. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!