Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki jó ember, de nem...

Ha valaki jó ember, de nem hisz Istenben, attól még kerülhet a Mennyországba?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg más vallásban hisz,de amúgy becsületes,segítőkész,jószívű,erkölcsös stb.
2012. márc. 14. 06:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Az én meggyőződésem szerint Isten szemében nem az számít, hogy ki miben hisz vagy miben nem, hanem hogy milyen életet él. Logikus is, ha tényleg olyan nagy és igazságos.
2012. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem hisz Istenben, hogy hihet a Mennyország létezésében?
2012. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Sok más vallás létezik a kereszténységen kívül. Ők mind a pokolra kerülnének? Nem hiszem.
2012. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez egy elméleti kérdés. Én ateista vagyok,így kérdezem,és nem én lennék az a jó ember.

Tegyük fel van egy ateista(vagy más vallású ember),aki nem hisz,de mindentől függetlenül példás életet él,meghal. És tegyük fel van Isten (a kérdés nem arról szól,hogy engem meggyőzetek,hogy van,szóval ilyen választ nem kérek),és van Mennyország. Az az ember attól,mert nem hit Istenben,még kerülhet-e a Mennyországba. Az emberkét nem érdekelte,hogy hová kerül.

2012. márc. 14. 08:35
 5/12 anonim válasza:
17%
NEM !
2012. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A szentírás szerint a földön nincsen jó ember. Jó példa erre az Újszövetségben a gazdag ifjú története.
2012. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Reinkarnálódik, míg olyan életbe és olyan helyzetbe nem kerül amibe elsődleges cél lesz visszatérni Istenhez.

A becsület, segítőkészség jó irány és jó alap.

" A nehéz legyőzése könnyűvel indul.... "

2012. márc. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

6/6 ma 09:26


O.o Pedig én ismerlek néhányat.



Kérdező! A Biblia szerint nem, de ez csak egy keresztény irányzat. Vannak amelyek ennek szinte a szöges ellentétét írják. Azokban a szentiratokban szó sincs pokolról, se bármilyen büntetésről.

2012. márc. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
Kérdező! Én a vallásomat gyakorló katolikus vagyok, ennek ellenére azt mondom, hogy igen. Én hiszem, Isten minden embert egyformán szeret, és senkit sem zár ki az üdvösségből. Ha tőlem elvárja, hogy megbocsássak, akkor ő is azt teszi.
2012. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha "Istennek" van esze, akkor nem aszerint válogat, hogy ki hisz benne és ki nem. Mert az istenhit nem garancia semmire sem. Bár ki tudja, hogy milyen embereket lát szívesen a (nem létező) mennyországában... :D
2012. márc. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!