Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mennyországba, vagy a...

A Mennyországba, vagy a pokolba kerül több ember?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 21:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%
Van egy jó vicc, aminek az a poénja, hogy a pokolban jobb a társaság. De komolyan: mit hívunk pokolnak? Mivel én a karma filozófiában gondolkodom, úgy tudom, hogy mindenkinek végig kell járnia az iskolát, amit akár pokolnak is nevezhetünk. És a végén, ha megtanultuk az életet, akkor Istennel egyesülünk, ez a mennyország. (Lelki Univerzum) Tehát ha így összeszámoljuk, akkor a pokolban vannak többen. De előbb-utóbb mindenki eljut a mennyországba.
2009. jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
67%
Egyértelműen az utóbbiba, ha tényleg úgy működnek a dolgok, ahogy azt a Biblia hívői hiszik. Elvégre ez esetben a nem keresztények is eleve oda kerülnek akkor is, ha egyébként abszolút tiszta és erényes életet éltek. Éljen az isteni igazság! :P
2009. jún. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelműen a pokolba. Az emberek gonoszak, rosszak, és önzőek. Mármint a többség. Ez tagadhatatlan. Ha nem így lenne, akkor nem ott tartana a világ, ahol tart... :)
2009. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
88%
Látom, sokaknak fáj az igazság... Helyes, köszönöm az igazolást. ;) (21:11-es)
2009. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
69%
De ha valaki megbánja őszintén,hogy rossz volt,akkor azis felkerülhet a mennybe...De amugy szerintem is a pokolban vannak többen..:D:D
2009. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
30%
Prédikátor 9:5 ,,Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket." Tehát egyértelmű a Biblia válasza a halottak nem tudnak semmiről, tehát öntudatlanok.
2009. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Egyikbe se mert a - legalábbis a bibliai - pokol és menny nem létezik. Akik most születnek honnan kapják a lelküket? Valami futószalagon? Szerintem egyáltalán nem igazságos valamiért örökké kárhozni.
2009. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
42%

Lélek sem létezik.

Csak tudat, de az együtt hal az aggyal...

2009. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
58%
hát ha létezike z az egész akkor tuti h a pokolba kerül a legtöbb ember. mert ahhoz nem kell semmit se tenni csak rossznak lenni azmeg ugye könnyü:)...a mennyhez többet kell gürcölni-szenvedni, logikai alapon tehát a mennyben jóval kevesebben lehetnek....
2009. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
64%
[link] szerintem itt egyértelmű választ kapsz.
2009. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!