Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig volt jellemző Magyarors...

Meddig volt jellemző Magyarországon, hogy a szegényemberek mezítláb jelentek meg az utcán?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a 30-as években még volt ilyen, de csak a falvak utcáin. Ha bementek a városba, akkor felvették a cipőjüket. Akkor már azért volt a legszegényebbeknek is, más kérdés, hogy nem hordták mindig. Igazi nagyvárosban szerintem ilyen nemigen volt soha.
2012. márc. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Van egy régi fényképem, kb. '50-es évek, vidéki iskola előtt egy kisiskolás osztály csoportképe. Úgy 20 gyerek, a többség lábán nincs cipő, viszont kisebb kabátféleség van egyik-másikon, tehát nem kánikulában készülhetett a kép.
2012. márc. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

durva ez a fotós dolog ...


Most olvastam, hogy Soós Imre is így felvételizett, ennek kapcsán gondolkodtam el a dolgon.

2012. márc. 15. 00:49
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Hát igen, és lehet, hogy kevesebbet panaszkodtak, mint mi manapság. Milyen szar is nekünk....:)
2012. márc. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem szegénység kérdése, hanem paraszti beidegződés. Nyáron mezítláb jártak, ha már hűlt az idő, csizmában. A cipőt kb. olyan fölösleges dolognak tartották, mint én egy ipad-et. Amíg volt parasztság, vagyis az 50-es évek második feléig, addig sokat jártak mezítláb.
2012. márc. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én láttam régi fotót, amin mezítlábas gyerekek tujáznak a villamos ütközőjén.

Itt egy másik, talán az 1930-as évekből való lehet:

[link]

2012. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Amikor drágább volt egy csizma mint egy bikaborjú, akkor az emberek nem a paraszti beidegződés miatt jártak mezítláb
2012. máj. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!