Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen érzék kell ha valaki...

Milyen érzék kell ha valaki költészettel akar foglalkozni?

Figyelt kérdés

Nem én akarok, csak érdekel ez a téma.

Mert azt tudom hogy megélni nem lehet belőle még kicsit sem.


Mi kell egy jó költőhöz?


2012. márc. 15. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ritmusérzék mindenképpen. Megtanulni verset írni igazándiból nem lehet. Mert akárhogy is bemagolja valaki, hogy na akkor ez a jambikus, ez trochaikus ez meg ionicus a minore, és megpróbál ezek szabályai szerint írni egy verset, attól még az nem lesz jó. Erre születni kell.
2012. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ajánlom elolvasásra:

Weöres Sándor "A vers születése" 1939- (doktori disszertációja, sz. nincs fenn, könyvtárban megtalálod)

Weörestől a sok ragyogó vers mellett a rövid létszemléleti művet is érdemes: "A teljesség felé"

ez itt: [link]

de én inkább könyvből olvasnám, nagyon szép...

2012. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szabályok ismerete szükséges, de nem elegendő feltétel. Hiszen mit sem ér, ha nem történik meg benned a csoda, mikor a kusza gondolatok egy villámcsapásra rendeződnek a felyedben sorokká, képekké, és végül állnak össze egy tökéletes egésszé, amit versnek hívnak.
2012. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Elsősorban ambicitás. Most az, hogy milyen a ritmus érzéked, mennyire vagy tisztában a szabályszerűségekkel, szerintem ezek kis gyakorlással akár már rutinszerűen is mennek. Én saját tapasztalatból azt tudom mondani, hogy nekem elég volt annyi, hogy egy általános iskolás osztálytársam írt verseket, és azt versenyre küldte. Közben magyarórán a tanár felolvasta. Én meg gondoltam magamban, hogy ez nekem is megy, így elkezdtem én is először kicsit esetlenül, majd egyre rutinosabban verseket írni. Középsuliban már versenyeket is nyertem. De a lényegre térve, engem elsősorban a versenyszellem hozott közelebb a költészethez.
2012. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!