Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért lehet ez?...

Szerintetek miért lehet ez? Ti is tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Sokkal jobban kijövök a külföldi emberekkel, mint a Magyarokkal. Itt gondolok Németekre, Amerikaiakra és Nagy-Britanniaiakra.

Jóval több barátom is van más országokból, mint belföldről. És, még mielőtt azzal jönnétek, hogy nem is találkoztam velük, elmondom, hogy mindegyikkel találkoztam már.

Szerintetek miért lehet ez? Ti is tapasztaltatok ilyet?


2012. márc. 19. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat...nem tudom.Az biztos,hogy a nemetek,amerikaiak es az angolok teljsen mas mentalitasuak mint a magyarok es ez neked lehet,hogy tetszik.
2012. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hol találkozol velük?
2012. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Idegen nyelvet beszélve könnyebben megnyílik az ember, és közvetlenebbül képes beszélni akár érzékenyebb témákról is. Ez főleg annak köszönhető, hogy az idegen nyelv árnyalatnyi különbségeivel nem vagyunk még tisztában, és ezért nem is érezzük folyton úgy, hogy "upsz most valami félreérthetőt mondtam" - és ráadásul tudjuk, hogy a barátunk is tudja, hogy hogyha netán mégis valami félreérthetőt találunk mondani, az legfeljebb a nyelvi hiányosságainknak köszönhető. Ezért egy idegen nyelvű társaságban - ha már beszéljük egy bizonyos szintet - "biztonságosabban" érezzük magunkat.

Mellesleg ezért szövődnek olyan könnyen és gyorsan a nyaralásos szerelmek. Mert könnyebben keveredünk intim beszélgetésbe idegen nyelven.

Én legalábbis így is tapasztaltam, és így is olvastam.

2012. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szinteN, természetesen - magyar az anyanyelvem ;)
2012. márc. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy érzed, hogy "húúú, itt egy külföldi!!", és mivel ez valamiért imponál neked, nagy erőfeszítéseket fektetsz az ismerkedésbe, igyekezel a lehető legbarátságosabb és legudvariasabb lenni, toleráns vagy (többet elnézel nekik, mint másoknak), és felszabadult (mert végképp nem fenyeget az a veszély, hogy az illető már ismer valakit, akit te is ismertél régen).


Amúgy a németek (nem Németek), amerikaiak (nem Amerikaiak) és britek (nem Nagy-Britanniaiak) erősen különböznek egymástól, szóval nem rajtuk múlik, hogy őket tartod jófejeknek, a magyarokat (nem Magyarokat) pedig nem. Egyszerűen csak működik a fejedben a divatos "külföldi = jó, magyar = rossz" képlet.

2012. márc. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, nyilván van ilyen is, de azért nem hiszem, hogy mindenki ilyen lenne. :)

Én úgy vagyok vele, hogy annak ellenére, hogy a legjobb barátaim svédek, nem szeretem megemlíteni, mert folyamatosan azt kapom, hogy csak az eszemet játszom, meg hazudozok, esetleg "a magyar már nem is jó neked, mi?".


Az viszont igaz, hogy az amerikaiak és a németek közt nincs sok hasonlóság. Személy szerint én a svédekkel jól kijövök, közel áll hozzám a mentalitásuk, viszont az olaszokkal nagyon nem. Annak ellenére, hogy olasz suliba jártam, eddig összesen két szimpatikus olaszt ismerek. Az egyik egy tanár, a másik egyik barátom nagymamája. :D

2012. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Személy szerint én a svédekkel jól kijövök, közel áll hozzám a mentalitásuk, viszont az olaszokkal nagyon nem."


Ezt mondom én is, nem vetted észre? Kicsit más a "bejönnek a svédek", mint a "mindenki jó fej, feltéve, hogy külföldi".

2012. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!