Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Negatív diszkrimináció ért...

Negatív diszkrimináció ért benneteket? Megírnád, hogy miért, és ez hogyan mutatkozott meg? Mindenkit pontozok, aki hasznos választ ad!

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, álláskeresésnél.

26 éves lány vagyok, nincs férjem, se gyerekem, de mindig azt feltételezték, hogy hamarosan szülni akarnék, és ezért nem vettek fel sehova.

Meg is mondták: "És tervez gyereket?" "Mikor menne szülni?", "Párja, férje van?"

- mikor mondtam, hogy nem tervezek egyelőre ilyesmit, nem hitték el.

2012. márc. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Álláskeresésnél szintén. Naivan azt hittem, jó pont, hogy nappalis egyetemista vagyok, úgy tudom, diákkal jobban járnak a járulékok terén. Erre: az egyetemisták megbízhatatlanok.

Azt, hogy gyerekem van, meg sem mondom soha, akkor esélyem sem lenne. Ha megkérdezik, hogy van-e, szemrebbenés nélkül letagadom, sajnos csak így lehet :( Ha meg azt kérdezik, hogy szeretnék-e, azt szoktam mondani, hogy nem, de nekem amúgy sem lehet, ezt nem szokták firtatni.

Mondjuk rettentően rossz érzés, hogy pusztán azért, mert nő vagyok, vagy mert gyerekem van, hazudnom kell. Pedig legalább 5-6 évig nem szeretnék megint gyereket, mégsem hiszik el, ha ezt mondom.

2012. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!Pontoztam!!!!


Kérlek, írjatok még! Kell a segítségetek, mert arról kell beszámolnom, hogyan, mikor, kiket érint hátrányos megkülönböztetés!!!

2012. márc. 20. 18:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Feltöltőkártya vásárlásánál. Nem írom meg melyik cég, csak a történetet.

Szóval este 6 óra, siettem egy baráti találkozóra, már késésben voltam (igen az én hibám volt, nem sokszor fordul elő, hogy kések, amúgy).

Bemegyek az üzletbe, ugye két eladó, egy középkorú és egy fiatalabb hölgy. Az középkorú épp nagyon belemerült egy önfeledt beszélgetésbe egy másik nővel (a hallottak alapján a barátnője volt). Viszont észrevette a jelenlétemet, mivel belépéskor köszöntem, amire nem volt válasz.

A fiatal hölgy pedig egy férfiszemmel azt mondom, hogy egy jól kinéző, férfias srácot szolgált ki, aki épp telefont szeretett volna venni. Nos, én pedig nem vagyok valami szép ember.

Szóval már legalább 10 perce bent voltam, az idősebb nő tovább beszélgetett, ugyan feltűnt neki, hogy ott vagyok, de magasról letojta a fejemet. A srác pedig a fiatal lánynál épp a harmadik kezébe kapott telefont bogarászta. Szerintem azért 10 perc alatt illett volna megkérdeznie legalább egyiküknek, hogy segíthetek, vagy valami.

Nos, nem szoktam senki elé tolakodni, de ugye mivel siettem, és láttam, hogy a fiú az éppen aktuális telefon menüjét pöttyögeti, kedves hangon odaszóltam a fiatal lánynak, hogy "Elnézést hölgyem, amíg az úr megnézi a telefont, addig kaphatnék egy feltöltőkártyát?"

Nem szólt semmit, előszedte a kártyát, beütötte, odaadta. De közben azt a szúrós tekintetet, és azt a flegma vagdosódást (fiókot kihúzza, kártyát elő, majd bevágja, a kártyát odadobja a pultra) nem tudtam mire vélni. Megköszöntem, elköszöntem, és elmentem. De egy viszlát-ot, vagy egy csá-t sem dobtak utánam.


A tanulságot levonva, miért ért negatív diszkrimináció? Nos a tiszteletet megadtam (mindig meg szoktam adni). Köszöntem. Kedves voltam, barátságos hangon szóltam a sráchoz és a lányhoz is. Türelmes voltam. Tehát úgy látom, egyértelműen a külsőm miatt viselkedtek így velem.

2012. márc. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Állásinterjún kérdezték még régen hol lakom, mondtam hogy a lakásomban, erre számon kérően: hogy van nekem lakásom 23vesen?

Majd mostanában ha meghallják, hogy főiskolán vagyok levelező tagozaton, egyből már küldenek is el, még olyan helyről se hívtak vissza ahol kifejezetten olyan dolgokat kellett eladnom amiről éppen tanultam is.

Meg talán mivel nem vagyok cicababa nem is vesznek fel divatbutikba dolgozni (pedig, van végzettségem és jó vagyok benne)

Meg úgy alapból, félénk, visszahúzódó embernek néznek, így minden buliból kimaradok, pedig hát ez csak a látszat.

27/n

2012. márc. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás,kétgyermekes,magyar nő vagyok. Kb 5 éve,mivel elváltam és a tartásdíjat nem kaptam és nem is tudtam behajtani a 2 gyermekem után másodállás után néztem. Diplomásként heti 2 alkalommal akartam bejárónői munkát végezni. Találkoztam a tulajjal és a nejével. A az elhízott neje miután meglátott közölte,hogy két típust nem vesznek fel, kövéret(hi-hi majd szétfojt az ülésben) és CIGÁNYT. Na erre lepadlóztam. Előtte festettem be a hajam és sajnos kicsit sötétre sikeredett. Hiába mondtam,hogy közalkalmazott vagyok, a felmenőimnek még címere is van. Közölte cigány vagyok és kész, távozhatok.

Most röhögök rajta,de akkor nagyon rosszul esett,hogy így megaláztak. Remélem azt a dagadt k. nejét agyba főbe csalja a férje. Nagyon haragszom rá még most is. A férj normális volt,de nem mert ellenkezni a nejével!

2012. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!