Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen mértékű a gyűlölkö...

Miért ilyen mértékű a gyűlölködés Magyarországon?

Figyelt kérdés

Olvasgatook cikkeket, netes fórumokat, és egyszerűen ledöbbenek, hogy megy az acsarkodás.

Mindig van valami ok, olyan mintha a magyar emberek többségében lenne egy pici gép, ami bizonyos cikkeket elolvasva beindul és el kezd hőbörgni, fikázni.


Legyen az egy készülődő film trailere, másság, vékony-kövér, nők, tinik, korszak, stílus bakker bármi!


De az osztálytársaim is ilyenek zömében, mindent kritizálnak, ez szr, az szr, ha egy lány szép, akkor biztos krva, ha csúnya, akkor dögöljön meg, ha egy haver gazdag, akkor rohadjon meg, ha szegény, biztosan lusták a szülei...stb.


Lehet én vagyok túl érzékeny, de mostanában szinte ezt tapasztalom.


Köszi a válaszokat!


18/F


2012. márc. 20. 12:17
 1/9 Án07 ***** válasza:
100%
Nem csak Magyarországon nagy a gyűlölködés,hanem az egész világon.Sajnos.De legalább te 18 évesen látod ezt.
2012. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
62%

engem is idegesít! belekötnek az ember kinézetébe,öltözködésébe,youtube-on is amilyen kommentek vannak,hát...

egyébként nem mindenhol van ez,csak az ilyen csömör keleti országokban

2012. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Az irigységből fakad az egész.
2012. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Meg vannak keseredve az emberek. Meg aztán a gyűlölködés ragadós. Valaki meglök a boltban, vagy visszalöksz, vagy rámosolyogsz és mész tovább. Engem rendszeresen hülyének néznek, amikor egy támadó gesztusra barátságosan reagálok. (Pl. elfogyott a boltban a zsemle, a nő szabályosan nekiállt mentegetőzni, gondolom, hozzá volt szokva, hogy a vásárlók ilyenkor átharapják a torkát. Én meg rámosolyogtam és azt mondtam, hogy OK, akkor majd visszajövök később. Teljesen le volt döbbenve, hogy nem haragszom.)

Szerintem pedig ez lenne a normális, nem szabad elsodródnunk az árral. Nagyon jó, hogy 18 évesen beláttad, hogy ez így nem helyes.

2012. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon elszomorít, hogy ilyen világban élünk, de sajnos nem lehet vele mit tenni. Mindig lesznek gyűlölködők. És sajnos nem csak vadidegenekkel szemben megy az acsarkodás, hanem nálunk pl. családon belül is. Ha mindent elmondanék magamnak a rokonoknak, azt hiszem, már nem lennék rokon. :(
2012. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
en 15/F vagyok, es en is belätom, es engem is nagyon idegesit ez!
2012. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom..Hasonló kérdésekre már nem egyszer elmondtam, hogy nem tapasztalok gyűlölködést. Egy-egy kellemetlen közjáték előfordul (udvariatlan ember a buszon, türelmetlenség itt-ott), de a mérlegem pozitív.


Aztán: az egyik válaszoló véleménye szerint ez a tendencia csak a "keleti" országokban jelentkezik. Rá reagálva szeretném megjegyezni: Magyarország KÖZÉP-EURÓPA, nem "kelet". Legyünk önérzetesebbek. Ne használjuk magunkra ezt a jelzőt! Sem földrajzilag, sem egyéb értelemben nem igaz.

2012. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolakt!

Valaki írta, hogy az eladós sztoriját, velem is történt ilyen.:)


75% Persze, engem is nap, mint nap érnek pozitív élmények emberekkel kapcsolatban, csak például én a környezetemben, ismerősöktől tapasztalaom ezt, vagy az internetes fórumokon, kommentekben.


Például minap olvastam valami közelgő filmről cikket, alatta szinte 90% lenéző, kritizáló kommentek voltak,

direkt utánanéztem, német blogokon nem volt csak pár negatív megnyilvánulás, az is legalább érvekkel alátámasztva.


Vagy amikor pl. valamelyik színésznőről van szó-teszem azt Indexen, Origon-rögötn jönnek alá a "biztosan széttárta a lábát, azért ilyen sikeres", vagy a külsejét becsmérlő megjegyzések. Azért írtam két ilyen béna példát, mert ezeket olvastam minap.


Köszönöm még egyszer a válaszokat!:)

2012. márc. 20. 17:28
 9/9 Án07 ***** válasza:
7%

Emberek!

Jézus világosan megmondta,hogy az utolsó időben rendkívűl megnő a gyűlölködés.Csodálkoztok?

2012. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!