Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért érdemes meghalni?

Miért érdemes meghalni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok öngyilkos jelölt, még mielőtt mindenki lebeszélne a halálról. Szeretem az életet, de ez a gondolat nem hagy nyugodni.

Miért, kiért, milyen célért áldoznátok az életetek?

Tényleg érdekel és csak őszintén.


2009. jún. 13. 16:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Én soha,semmilyen körülmények között nem ölném meg magam. Anya arra tanított és ez igaz is, hogy mindig van kiút mindenből! Csak meg kell keresni..ez valamikor nagyon nehéz, de nem kell feladni. Semmi nem ér annyit,hogy eldobjam az életemet.

Ha nagyon kisarkítom a dolgot,max akkor halnék meg,ha választani kéne magam és egyik szerettem között( pl egy gyilkos engem lőjön le vagy a testvéremet). Ebben az esetben természetesen magamat áldoznám fel. De ilyen nagyon remélem,hogy soha nem fordul elő.

2009. jún. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha a fiatalokra gondolsz akik feszülős cuccokban és oldalra fésült hajjal járkálnak és csak a fájdalmat és a szenvedést ismerik (legalábbis ezt hiszik...) akkor annyi az egész , hogy most ez a divat.(Emo)Az Emok egy része önyilkos lesz divatból.Az egész cucc az önsajnálatról szól ami egyeseknél ide vezet...

De ha nem rájuk gondoltál akkor nem tudom a válasz , én nem unom az életet , sohasem lennék öngyilkos.Bár én azt sem tudom , hogy mi vesz rá valakit arra , hogy megölje egy embertársát...

2009. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

(az előző vagyok)

De lehet , hogy az öngyilkosság egyfajta menekülés néhány ember számára , de nem fogják fel , hogy a szeretteinek milyen mély sebet okoznak.

2009. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező itt sztem nem arra gondol, hogy mi okból lennétek öngyilkosok, hanem hogy van-e olyan eszme, vagy valaki akiért/amiért az életetek adnátok.

nekem még nincsen gyerekem, de ha lesz érte természetesen bármikor az életemet adnám.

2009. jún. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Na igen, az utolsó válaszadó értette jól a kérdést, tényleg az az eszme, személy, vagy bármi más érdekel, ami miatt szerintetek érdemes meghalni. Az öngyilkosságnak nincs értelme és nem is jó senkinek. Volt már egy nagyon jó példa, hogy a szerettei miatt halna meg, ha választani kellene. Ilyenre gondoltam.
2009. jún. 13. 18:41
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Én életemet adnám akkor, azért, ha tudnám, hogy az életem árán a szeretteim életben maradhatnak. Szeretteim közé értem a családomat, a Kedvesemet, és a legjobb barátnőmet.

Életemet adnám a hitemért. Ha valaki azt kérné tőlem, hogy tagadjam meg a hitem, én inkább a halált választanám. (Legalábbis nagyon remélem, hogy lennék elég erős a halált választani. A szeretteim tekintetében biztos vagyok benne. De a hitem nem tudom, van -e olyan erős.)

Ha a halálommal megmenthetek kisgyermekeket a haláltól, vagy árvaságtól, akkor megtenném.


De ezeket egyiket se úgy értsd, hogy na én holnap kiugrom az ablakon, és akkor megmentek sok ember, vagy ilyesmi.

Hanem ha az adott helyzetben nekem kellene meghalnom, hogy ők éljenek, akkor meghalnék.

23/L

2009. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem 'tom!!!

Minden esetre én azt hiszem, erről nem érdemes beszélni, mert csak üres frázisok maradnak a hevesen kinyilvánított "szép beszédek".......A pillanat hozza el azt az érzést, amikor nem gondolkodsz, csak cselekszel és hiszed, jó ügy érdekében nem törődsz sdaját életeddel! De ezt nem lehet előre elképzelni.Annyira ingatag és bizonytalan az emberi lélek, oly könnyen megtántorodik és "meggondolja magát" mikor eljönne az a pillanat, amit már ezerszer elképzelt elötte.........szerintem.........

2009. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én max a számomra leginkább szeretett emberért adnám az életemet, vagy akkor választanám a halált, ha olyan változás(pl. baleset) következne be az életemben,minek folytán nem tudnám magamat ellátni.
2009. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Csak mert akkor bármit is mondanak, senkinek sem lenne jó ha egy életen át aszisztálna a szenvedésemhez.
2009. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
Isten, haza, család, szeretett Ő
2009. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!