Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kisgyerek az áruházban kivette...

Kisgyerek az áruházban kivette a telefont a zsebemből- jogosan tettem, amit tettem?

Figyelt kérdés

Vásárolgattam az áruházban és egyszercsak azt éreztem, hogy valaki belenyúl a zsebembe, és megfordulva azt láttam, hogy egy ránézésre 4- 5 éves forma gyerek kezében van a mobilom. Kikaptam a kezéből,és rákiabáltam, hogy ne lopj, mire elkezdett hisztizni, én meg karon ragadtam, és odavittem annak a párnak, akikkel nem sokkal azelőtt láttam a gyereket.

Az anya teljesen felháborodva támadt rám, hogy hogy merek a gyerekéhez nyúlni, mire én válaszoltam, hogy örüljön, hogy fel nem képeltem, miután kilopta a telefont a zsebemből.

Anya: - Nem lopta ki, csak meg akarta nézni...

Én: Akkor kérje el, bár úgyse adtam volna oda.

Anya: Nem tud kérni, még kicsi.

Én: Akkor tanítsd meg rá. Jó úton haladsz, hogy zsebest nevelj.


Még valamit magyarázott, de otthagytam.

Szerintetek jogos volt, hogy így reagáltam? Ami az enyém, az az enyém, és egy gyereknek is tudnia kéne, hogy nem nyúlunk más cuccához... Nem voltak feketék egyébként.


2012. márc. 23. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérni nem tud, mert kicsi? Ahhoz nem kicsi, hogy belenyúljon egy idegen zsebébe? Szerintem a szülők biztatták rá, gondolom kilátszott a zsebedből a mobilod. Jól tetted, amit tettél!
2012. márc. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Ha az Én gyerekemhez nyúlnál hozzá, úgy nyakon pendítenélek hogy besz@rnál! Az a szitu hogy más gyereke SOKKAL nagyobb tabu,mint a Te sz@r telefonod.Bár az enyémek nem turkálnak más cuccai között.De végül is igazad volt ,csak a kivitelezés volt kissé túlreagált.
2012. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Alapvető dologról beszélsz. Ennyi idős gyereknek ami nincs megtiltva, az meg van engedve. Meg sem fordulhatna a fejében, hogy belenyúlhat más zsebébe, és hidd el, magától eszébe sem jutna. Jól tetted, hogy rászóltál. Amúgy szerintem zsebesnek nevelik. Sajnálom.
2012. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad volt, ha az én gyerekem csinálna ilyet és te nem vágnád pofon, én megtenném utána.
2012. márc. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek már 2 éves korban a homokozóban tudja, hogy mi az enyém-tied-övé! Normális átlag kisgyerek nem nyúlkál idegenek zsebébe! Sajnos nem csak a familiárisan hiperpigmentáltak lopnak manapság, szinte biztos hogy a kedves szülők biztatták a gyereket erre! Azért is volt a nagy felháborodás...
2012. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Cigánygyerek volt? Mert akkor már túl van az alapfokú tanfolyamon, ami kb. 4 éves korban kezdődik a családban (zsebes dinasztiáknál akár még előbb is.)
2012. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Most láttam az utolsó mondatodat, miszerint nem voltak túlpigmentáltak (nem mindegyikük az. Vannak határozottan világosak is!)

Ha a szülők véletlenül magyarok voltak, az ugyanúgy esik a latba, mintha cigányok lettek volna. Egy 4-5 éves gyereknek már világosan meg kell különböztetnie a "másé"-t az "enyém"-től (erre őt, természetesen, a szülőnek kell rávezetnie). Ha ebben a korban egy kisgyerek a más zsebébe nyúlkál, az a szüleit minősíti (az anya érvelése egyébként szánalmas és nevetséges).


Szerintem tökéletesen jól reagáltál. Én is ezt tettem volna, azzal a különbséggel, hogy, miután fülöncsíptem, ott helyben el is mondom neki azt, amit az apja-anyja elmúlassztott: vagyis, hogy más zsebébe nem nyúlunk. Legyünk jóhiszeműek: hátha azt, hogy "ne lopj", nem tudja értelmezni..nyelvileg.

2012. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Írja ,hogy nem voltak feketék.De nem csak cigány zsebes van ! Bizony egy kiképzés részese voltál ,kamu felháborodással a szülők részéről. Normális szülő ilyenkor elszégyenli magát ,bocsánatot kér és megszidja a gyereket. Viszont nem ez történt mert pontosan tudják mire megy ki a játék ,ők képzik erre ,csak a gyerek még rutintalan.Nemsokára ügyesebb lesz és már te sem fogod észrevenni csak otthon ,vagy a pénztárnál ,hogy se telefon se tárca.Ha véletlenül mégis lebukik ,semmilyen feljelentést nem tudsz tenni ,mert a fenti színjátékot fogják előadni a szülők, a gyerek meg kiskorú és "tündibündi". Ravasz módszer meg kell hagyni.
2012. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Másodiknak üzenem:


Lopási kísérlet után a gyereked részéről még engem ütnél meg? Gondolkozz már el... cigány vagy?


Azért a szaros telefonért én megdolgoztam, és nem érzem, hogy fontosabb lenne nála a gyereked, ha ilyet tesz, legalábbis nekem nem. Mi baja lesz attól a gyereknek, hogy rákiáltok, kiveszem a kezéből, és karon fogom? Ez neked túlreagált? Mi lett volna, ha reflexből úgy nyakon vágom, hogy nyekken? Ha kicsit temperamentumosabb emberrel fut össze, az is elképzelhető...

Gondolom, te megdícsérsz egy gyereket, ha ezt teszi, mert fontosabb a gyerek, mit a szaros telefonod.


A szitu úgy történt, hogy anyum hívott (sose tartok zsebben telót amúgy) csak mikor telefonáltam elhaladt mellettem csak a gyerek, a szülők az italoknál válogattak, anya még rá is szólt a gyerekre, hogy ne menjen messze. Én befejeztem a telefonálást és a gyerek látta, ahogy a zsebembe tettem, és utána vette ki, mikor én a polc felé fordultam. Eddig csak azt hittem, tetszett a kölyöknek a mobil, és azért vette ki.


A zsebes kiképzésnek az mond ellent, hogy a gyerek nem próbált elszaladni, még amikor észrevettem, akkor sem, csak próbálta a képernyőzárat feloldani.

2012. márc. 23. 18:41
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

A magyar és a cigány zsebtolvajok aránya 1:100. A zsebtolvajlás kifejezetten etnikai műfaj.

Ha a gyerek nem akart elszaladni, valószínű, hogy egy rendkívül neveletlen kis "anyuci-apuci-kedvence" volt, nem "zsebtolvajipari tanuló". Erre csak annyit mondhatok, hogy számos fiatal szülő gyerekkel/gyerekekkel kapcsolatos elveitőlés szemléletétől megáll az eszem.

2012. márc. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!