Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kisgyermekkel külföldön...

Kisgyermekkel külföldön Nehézséget okoz a nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Jövő évben költöznénk Angliába.


Olvastam valahol arról, hogy a kisgyermekekben gyakran kavarodást okoz az, hogy pl az óvodában angolul beszélnek hozzá, míg otthon pl magyarul, és gyakran előfordul, hogy az anyanyelvüket háttérbe helyezik, vagy van, hogy elfelejtik, illetve nem is akarják használni.


Én ettől valamiért nagyon tartok.

Kinek milyen tapasztalata van erről?


2011. nov. 20. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Tapasztalatom nincs róla, de nyelvórákon mi ezzel a témával nem olyan régen foglalkoztunk. Attól is függ, mekkora a gyermek, ha néhány éves, akkor nincs probléma. Valami szakértő mondta elméletileg, hogy nem okoz kavarodást a két nyelv, ha megvan az, kivel melyik nyelvet használja. Tehát be kell tudnia azonosítani, ki milyen nyelven szól hozzá. Nem felejtheti el az anyanyelvet, ha ti is otthon beszélitek vele. Egyébként a gyerekek iszonyú könnyen tanulnak idegen nyelvet, nem hiszem, hogy probléma lenne.
2011. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
A te esetedben a korai kétnyelvűségről lehet szó, ami azt jelenti, hogy a gyermek a harmadik életévét még nem töltötte be. Ez a periódus a későbbi nyelvtanulás ill. nyelvtudás szempontjából igen fontos lehet. A kutatók többsége azon a véleményen van, hogy ha egy gyermek a harmadik életévét megelőzően kezdte el tanulni a második nyelvet, akkor megvan a lehetősége arra, hogy azt a nyelvet a későbbiekben anyanyelvi szinten sajátítsa el, mert három éves korig még az anyanyelv használatának a kialakulása sem fejeződött be. Így tehát párhuzamosan, zökkenőmentesen tanulja a kettőt. A gyermek tudni fogja, kivel melyik nyelven kommunikálhat. Ha már elmúlt három éves, akkor más a helyzet, mert akkor már az anyanyelvén a maga szintjén megtanult beszélni, és a második nyelvvel való találkozásnál különféleképpen reagálhat. Talán először nem lesz hajlandó a második nyelvet használni, hanem az első megtanult nyelvet, tehát anyanyelvén fog beszélni az idegen nyelvi környezetben is. Majd rájön, hogy azt a nyelvet a környezete nem érti, és egy darabig hallgat, nem szólal meg a második nyelven. De azért az agyában elraktározza a hallottakat, lassan elkezdi ismételgetni őket, és végül eljut odáig, hogy maga is beszél a második nyelven. Az ilyen kétnyelvű környezetben nevelkedett gyermekek életük során igen nagy előnyöket élveznek a nyelvhasználatukban.
2011. nov. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam már 4,5 éves. Féltem nagyon ettől, pedig lehet semmi nehézség, csak én fogom fel drasztikusan. :(
2011. nov. 20. 20:07
 4/8 anonim ***** válasza:

10-12 éves korig minél több nyelv tanulását el kell kezdeni, mert akkor a későbbiek során a gyermek sokkal könnyebben fogja tanulni a nyelveket. A kiejtés sem okoz majd neki problémát, és a nyelv sem lesz számára "idegen", ha azzal kisgyermek korában megismerkedett.

Nem szabad féltened a gyermekedet az idegen nyelvektől. Meglátod, milyen hálás lesz neked még ezért később.

2011. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam olyan ovodában ahol külföldi gyerekek voltak (Finnországban). Mindenki nagyon hamar megtanulta a nyelvet, az nem gond. Viszont tény, hogy a szülők panaszkodtak, hogy a gyerekek otthon nem az anyanyelvükön beszélnek. Sok gyereknek az ovodai dolgok mesélése csak finnül megy, az anyanyelven nehézkesen. De ez normális jelenség ez miatt nem fogja az anyanyelvét elfelejteni, csak egy kis idő kell mirre elkülönülnek a nyelvek. A gond ott lehet ha iskolában is idegen nyelven tanul, akkor az anyanyelv könnyen háttérbe szorul (pl. írásban, nyelvtanilag). Ezért fontos, hogy az anyanyelvre is fordítsatok időt.
2011. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
2011. nov. 22. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:

"Olvastam valahol arról, hogy a kisgyermekekben gyakran kavarodást okoz az, hogy pl az óvodában angolul beszélnek hozzá"


Nem okoz nagy kavarodást. Az emberiség többsége többnyelvű közegben nő fel, és kibírják.


"előfordul, hogy az anyanyelvüket háttérbe helyezik, vagy van, hogy elfelejtik"


A gyereked nemsokára jobban fog beszélni angolul, mint te. Te is tanulj meg angolul, és akkor ez nem okoz gondot. Angliában amúgy is angolul célszerű beszélni.

2011. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokkal fogékonyabbak a gyerekek a nyelvre, mint a felnőttek. Hamar megfogja tanulni, eleinte lehet szótlan lesz, mivel nem fogja érteni, és nem tudja, hogyan mondani. De ez nem baj ! Másik az, hogy ha nem tudnának beszélni is a gyerekek nagyon jól eltudnak egymással játszani !!!

Én tettem már fel kérdést felejtéssel kapcsolatban, és azt mondják, elfelejtheti a gyermek, a nem használt nyelvet. De nálatok erről nem lenne szó ne izgulj, mert ti otthon feltételezem, és javaslom, hogy tartsátok a magyar nyelvet életben, iskolában és másokkal kénytelenek lesztek angolozni. Nem fog neki ez kavarodást okozni, megtanulja szépen az angolt is és a magyar megmarad benne, de beszélni kell. Én is félek ettől az enyémek kétnyelvűek, mikor kint vagyunk 1O hónapot az évből, 2 hónap alatt átállnak angolra. De ha kérem, hogy fordítsák le, megtudják. Én hiába beszélek magyarul, ők nem úgy gondolkoznak. Viszont magyarul beszélnek a magyarokkal skypen, és otthon hamar gyönyörűen átállnak magyarra.

Én magyarázom nekik, hogy miért fontos használni. Kislányunk 5 és 7 évesek, kisfiunk jobban megérti, jobban is tud, ő magyarosabban született úgymond. Kislányunknak már volt a kisfiunk aki már ovis lett és angolul játszottak, de ő is tud nagyon jól, de még nem teljesen tiszta neki, bár tisztul melyik nyelv melyik. Mikor már tiszta, és még adok egy két évet, hogy tényleg megértsék miért kell tudniuk a magyart.

Én is tartottam, de mára már kezdek megnyugodni, látom, hogy tudnak, ha nem is az van az előtérben. De ezen dolgozni kell, és türelem kell !

2011. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!