Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pesterzsébetnek (XX. Ker. )...

Pesterzsébetnek (XX. Ker. ) milyen előnyei, hátrányai vannak odaköltözés szempontjából?

Figyelt kérdés

Érdemes ott társasházi lakást keresni? Úgy hallottam, a Határ út környéke gázosnak számít, de a kerületnek vannak nyugis, csendes társas- illetve kertes házas, biztonságos részei is?


Vagy kerülendő az egész?



2012. márc. 25. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz hely bár tényleg vannak cigányfertőzött részei kb Határút Törökfloris,Nagysándor József ,M5bevezető négyszögben.A többi része jobb de, inkább önálló kertes házat keress, a társasházban 1 rossz lakó is nagyon megkeserítheti az életed ,de ez nem csak a 20.kerületben igaz.
2012. márc. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Szia, mi már 8. éve, hogy itt élünk, leírom a tapasztalataimat.

Van már egy másfél éves kislányom, így jobban felfedeztem Erzsébetet, meg jobban megismertem az embereket. Szerintem Erzsébet elég családcentrikus, rengeteg szép, zárt játszótér van, a sétáló utca például még díjat is nyert egyik évben. Elérhető közelségben van minden, ovitól kezdve orvosig, sok bolt, Interspar (ami este 9-ig is nyitva van), Lidl, Penny , nagyon jó a piac is, óriási a kínálat. A Csili nevű művházban rengeteg program van, koncertek, színház, mindenféle foglalkozás, torna, nyelviskola, kicsiknek is ezerféle program. A közlekedés sem rossz, busszal lehet menni a Boráros térig (onnan 2-es, 6-os villamos), vagy 66-os busszal a Határ úti metrómegállóig, villamos is megy arra. Vannak pizzériák, fagyizók, cukrászdák, a Lidl környékén most indult újra az Art pub, nagyon jó a konyhájuk. Én egész megszerettem Erzsébetet, aránylag jó a közbiztonság is, viszont ami szúrja sokak szemét, hogy elég sok a cigány, ami nem igazán kelt jó érzést az emberben. Néha van, hogy óbégatnak, meg szemetelnek, de eddig nagyobb összetűzésünk még nem volt velük. A városközpontban teljesen lakótelepi hangulat van, aránylag normális családokkal, sok a gyerekes család Erzsébeten. Közel a Duna is és most akarják a partot teljesen kiépíteni, hajóállomást, a strandot is egy német vette meg úgy tudom. Szóval pár év múlva már dél-Pestnek egy nagyon kedvelt helye lesz szerintem, mert ki se kell mozdulni a kerületből, helyben lesz minden ami kell. Erzsébet másik részén a Meditterán lakópark van, nagyon szép környék, ott inkább jómódú családok élnek, ott is sok üzlettel és rengeteg virággal, fával. Először nagyon idegenkedtem Erzsébettől (mi a 3. kerületben laktunk Óbudán), de most már örülök, hogy ezt választottuk. A kertes házas résznek is van lepukkantabb oldala, de van, egész elit környék is.

2012. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. márc. 26. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!