Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem függ össze az...

Csak szerintem függ össze az inteligencia és az, hogy milyen zenét hallgat valaki?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 18:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Dehogyis, csak egy példát mondtam, de azt hiszem, félreérthető volt. Mindegy, nem halok bele a nulla százalékomba, csak furcsa.
2012. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg sokkal inkább neveltetés, kulturális örökség kérdése, hogy valaki milyen zenét hallgat. Akinek már a szülei is csak mulatóst hallgattak, az nagy valószínűséggel nem fogja szórakoztatónak találni az operákat. És fordítva szintúgy.

Az ízlés további alakulása meg leginkább műveltség, kortárs kapcsolatok hatása.

2012. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%
xDDD eszembe jutott, hogy postás józsit hallgatni mennyire intelligens dolog. :DD
2012. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

nos, eloszor is: nem en pontoztam. (:

masodszor: termeszetesen nem mindenkire vonatkozik, csak az en ismeretsegi korom nagyreszere.

harmadszor pedig az elmelet kifejtese: 16 eves vagyok, es az evfolyamtarsaim viselkedese alapjan jutott eszembe ez az egesz. kiszurnak maguknak 3-4 embert, akik valamiben elternek toluk, peldaul egy sracot azert piszkalnak, mert okos, es nem lusta kihasznalni ezt es eljarni versenyekre, egy masikat azert, mert meg volt mutve a laba, ezert gumipapucsban es zokniban kellett iskolaba jonnie. es a piszkalodok csoportja az a tipikus nagyszaju, magat humorosnak gondolo, "divatzenet" hallgto bunko, innen jutott eszembe, hogy esetleg osszefugg a ketto (:

az arisztokratakrol annyit, hogy klasszikus zenet hallgattak, mert akkor epp az volt az ujdonsag, az uralkodo azt hallgatta, ki merte volna a szajharmonikat es a nepzenet isteniteni..? (:

amugy nem gondolkodtam konkret peldakon, hogy mi a "jo" es mi a "rossz", csak altalanossagban, ahogy fenn leirtam.

2012. márc. 25. 22:14
 15/33 A kérdező kommentje:

ja, es valaki felhozta a szoveg kerdeset. szerintem nagyon is fontos, annak ellenere, hogy a dallam is lehet "beszedes", a szovegben sokkal tobb mondanivalot lehet elrejteni. legalabbis en igy erzem, sajnos nem vagyok hozzaerto.

mellesleg a kulfoldi zene nagyon jo nyelvtanulasra, az angol szokincsem felet ebbol tanultam (:

2012. márc. 25. 22:19
 16/33 A kérdező kommentje:
most neztem meg a szazalekokat, es pont azok a valaszok lettek lepontozva, amikkel nagyjabol egyetertek. no de annyi baj legyen..(:
2012. márc. 25. 22:22
 17/33 anonim ***** válasza:

Na mibe, h azert mert jo egy szam szovege nem fogod se dudolni, se enekelni, se futyulni, ha a dallam szar.

Csak masok elott fogod a melled verni, h huu milyen jo szovege van.

Sot..mindegy nem megyek ebbe bele.

2012. márc. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen is fontos a szöveg. Véleményem szerint az igazi zene az, aminek mondanivalója van,ami nem azért készült mert hú de jó divatos lett most jól meggazdagszom, hanem amiből érződik a készítő személyisége,hogy szívét lelkét bele adta. És talán ez a baj a mai popzenével, hogy a legtöbbjéből hiányzik a mondanivaló,és hogy nem az előadóik írják őket (legtöbb esetben),így nem is tudják átérezni a szám "lényegét".

De jobb ha most nem kezdem el itt isteníteni a rock és metal zenét, mert akkor kapnék hideget-meleget asszem :D.

2012. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

ízlés dolga, semmi köze az intelligenciához.


Az egyetlen, amit bizonyítani tudnak az az, hogy aki hangszeren játszik, az jobb matekból. Erről megfelelő dokumentáció is van.

2012. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
28%

Scary

Én is nagy metál imádó vagyok, de az a legnagyobb probléma, hogy a metál zene mondanivalója nem terjed túl a pia-pina-bunyó hármason. Nem mintha bármelyik szám túlmenne ezen.


A szöveg szerintem a legkevésbé fontos egy zenében. Olyan zenét már hallottam, amiben nincs szöveg, de olyan zenét nem, amiben nincs zene :P

2012. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!