Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor vezetik be Magyarországo...

Mikor vezetik be Magyarországon azt, hogy mindenki tegezzen mindenkit?

Figyelt kérdés

Csak egy felesleges hülyeség, ami zavarja az embert ha beszél, mert nem tudja, hogyan fűzze a mondatait. Csak elbizonytalanítja a magyar embert, hogy azt se tudja mikor tegezzen mikor magázzon, már nem illik bele ebbe a mai világa ahol most élünk, a mai facebook-os világba szerintem az egyszerűségre kell törekedni. Ha a fejlettebb országokban pl.: USA, Anglia tegezik egymást, akkor a magázás nálunk Magyarországon elmaradottság, fejletlenség!

Nem értem, azt sem, hogy az idős embereket is miért kellene annyira magázni, ugyanolyan emberek mint mi, ez is csak arra, jó, hogy még inkább kiélezzük a különbséget generáció és generáció között.



2012. márc. 26. 13:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%
Vajon megpuhult-e már a rizs a fazékban
2012. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy mibe fogadunk hogy most költöztél ki 1 hete Angliába és szívből gyűlölöd azóta Magyarországot?:DD
2012. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
78%

"Csak egy felesleges hülyeség, ami zavarja az embert ha beszél, mert nem tudja, hogyan fűzze a mondatait."


Ha a magázás gátol a mondatok "fűzésében", akkor gondolom, még csak alapfokon tudhatsz magyarul. Gyakorold a nyelvet, gyakorolj példamondatokat.


"Ha a fejlettebb országokban pl.: USA, Anglia tegezik egymást"


A "you" magázás. A tegezés ("thou") kihalt. Persze az angolszász országokban nincs tegezés-magázás különbségtétel, de ott is van udvariasság.


"a magázás nálunk Magyarországon elmaradottság, fejletlenség!"


Akárcsak Németországban, Svájcban, Ausztriában, Franciaországban, ugye?

2012. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
42%

"Ha a fejlettebb országokban pl.: USA, Anglia tegezik egymást," Szerinted ettől miért fejlett Anglia vagy az USA?


Ez nem fejlettség, hanem a nyelv súlyos hiányossága! A magázás nem bonyolult, ha van egy kis eszed. Ezzel fejezed ki a beszélgető partnered felé a tiszteleted! Szóval ne akard a magyar nyelvez az angollal azonos szintre butítani. Remélem soha nem ölik ki nyelvünkből a magázást!


29F

2012. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 rajcziz ***** válasza:
79%

Amerikában és Angliában sem tegeznek a szó szoros értelmében. Mindkét esetben a you-t használják, de ennek ellenére más szavakat használnak, ha a barátjukkal vagy ha egy rendőrrel beszélnek (Amerikában talán nem annyira).

A tegezésen/magázáson semmi nem múlik: mondhatom, hogy te hülye vagy vagy akár hogy maga marha. De általánosságban véve, jó az a magázás. Meg tudod tisztelni vele a másikat, elsősorban hivatali ügyintéznésnél (itt az angolban óriási a különbség).

Ui.:Attól, hogy valami Amerikából jön, még nem biztos, hogy jó.

2012. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
53%

13:14


Nem, mert akkor ékezetek nélkül írna. Inkább ő az a típus, amelyik 10 éve egyfolytában mindig a jövő héten "hagyja itt ezt a szemétdombot" és "indul is Angliába".

2012. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
37%
De lehet hogy vitte magával az APPLE magyar laptopját:D
2012. márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%

"Csak egy felesleges hülyeség, ami zavarja az embert ha beszél, mert nem tudja, hogyan fűzze a mondatait. "


Nekem például nincs problémám vele. Gyanítom, hogy főleg az erősen képzetlen embereknek van problémájuk a magázódás-tegeződés kérdésével. De még ott sem mindenkinek.


"a mai facebook-os világba szerintem "


Ne haragudj, de nem mindenki él a facebookon közösségi és nemi életet. Egyébként: világbaN!


"az egyszerűségre kell törekedni. "


Szerintem pedig az egyediségre.


"Ha a fejlettebb országokban pl.: USA, Anglia tegezik egymást, akkor a magázás nálunk Magyarországon elmaradottság, fejletlenség! "


Tehát például Németország fejletlen ország? Az angolban is van udvariasabb forma, ők sem fakjúzzák tele például az üzleti megbeszéléseket.


"Nem értem, azt sem, hogy az idős embereket is miért kellene annyira magázni, ugyanolyan emberek mint mi, ez is csak arra, "


Tisztelet. Valószinűleg előtted ismeretlen szó.

2012. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
73%
A válaszom:soha.Nem hinném az angoloknál,szia király néni a hivatalos megszólítása Erzsikének.És van ám élet a fészbúkon túl is!
2012. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudom az angolszász országokban, illetve magában az angol nyelvben már rég nincs tegezés. És amúgy szerintem nem kell erőltetni a magázás "eltüntetését" a nyelvünkből, megy az magától is. Szépen, lassan.
2012. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!