Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik arisztokrata családból...

Akik arisztokrata családból származnak, rajtatok érződik még a "kék vér"?

Figyelt kérdés

Néha egyáltalán nem értem a családomat, hogy miért ilyen fura a viselkedésük.Arra gondolok hogy ez az a bizonyos "kék vérűség". Nagyon sokan ilyenek a tágabb családi körben is.Apai és anyai ágról is arisztokrata nemesek a család.


Van bennük az a lenézés , fennhéjázás.Főleg az idősebbeknél nagyon nagy mértékű.A nagymamák , nos ők néha hercegnőnek képzelik magukat.Általában mindenhova taxival megy ,vagy viteti magát a fiával , unokájával.Nagy díszes kalapot és nagyon drága ruhadarabokat.Az érdekházasság híve és aki nem hasonló "vérű" mint ő azzal lekezelő és lenéző , neki az csak 1 "proli" vagy "paraszt".

Szerencsére csak az idősebb családtagok viselkednek ilyen érdekesen.A fiatalabbak tehát a szüleim , nagynénik , nagybácsik már lazábbak , de rajtuk is látszik.1993-ig külföldön lakott a család , 1956-ban mentek ki.


Néha viszont cikinek érzem hogy ők ilyen bunkók másokkal.És belém akarják nevelni hogy én magasabb rangú ember vagyok mint a többi , meg hogy nehogy szégyent hozzak a családra mivel mindenki vállalkozó , orvos , fogorvos ,jogász.És hogyha nem ilyen nagy leszek akkor szégyent hozok rájuk.Szeretnék diplomát igen , de zavar ez a beskatulyázás.


Hogyan tegyem őket enyhébbé?


2012. ápr. 1. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ők még ebben nőttek fel, nem fogod tudni megváltoztatni őket. Ettől függetlenül volt előnye annak a világnak is, ahol mindenki tudta, hol a helye, milyen határokon belül mozoghatnak az igényei. Most nagyon sok embernek a vágyai és a lehetőségei köszönőviszonyban sincsenek egymással, és ez rengeteg frusztrációt és agressziót szül.
2012. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, bár annyira nem ismerem a tágabb családot.


De szerintem ez is már ilyen "elkorcsosult" viselkedésmód, régebben azért nem abból állt arisztokratának lenni, hogy lenézték mondjuk a parasztot...

2012. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ez gáz hogy magukat értékesebbnek gondolják.A másik sznob ügyük meg a diploma.Ki is jelentették hogy ne merészeljek olyan srácot hazahozni akinek nincs diplomája és abból is azok amiket feljebb felsoroltam.Van még 3 testvérem.A legidősebb bátyám ő orvos lett de elköltözött az Egyesült Államokba , gondolom mert ő sem bírta ezt a közeget.És persze, a menyasszonya is orvos , a szüleimnek nem tetszett hogy egy amerikai nőt vesz el , jobban örültek volna hogyha egy nemesi származású magyar nő lesz a felesége.Nagy nehezen megbékéltek vele bár kissé még mindig neheztelnek.
2012. ápr. 1. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A vérvonal egy dolog. Én is kékvérű vagyok, de nekem ez inkább azt jelenti, hogy a tetteimben is ugyanolyan nemes(i) vagyok, mint a vérvomalamban: ahol tudok, segítek jó szívvel.


Vicces egyébiránt, hogy vannak nemesi családok, akik '56-ban kimenekültek, aztán rendszerváltés után hazajöttek, és most kőkemény magyarok.

Az én családom szembeszállt a nácikkal és a kommunistákkal is (ezelőtt '48-ban az osztrákokkal), eszük ágában nem volt emigrálni, kiálltak a hazáért. Szerintem ez az igazi nemedsi vér ismertetőjele; nem a kétszínű viselkedésmód.

2012. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek két családot, is akik nemesi származásúak. A fent leírtakból egyik sem igaz rájuk (mondjuk nagyszülőket tény, hogy nem ismerem, csak apukám az egyiket, ő sem ilyen). Mondjuk az igaz, hogy az mindkettő családban van egyfajta "tartás". Nem lenézésre, vagy kívülállásra gondolok, elég nehéz megfogalmazni, hogy micsoda. De nagyon kedves, közvetlen emberek egyébként.
2012. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Én nem! Bár csak az egyik ágról vagyok kékvérű, ahogy felnőttem, szándékosan szembefordultam azzal a számomra roppant ellenszenves, fennhéjázó, lesajnáló, magukat különbnek tartó, világi kincseket halmozó, hiú, sznob magatartással, amelyről te is írsz. Az idősebb generációt már nem sikerült megváltoztatnom: ki is utáltak amiatt, hogy nem élek úgy, ahogy ők szeretnék, nem gyűjtök számukra értékes, számomra értéktelen és gyűlölt porcelánokat, festményeket és más SZEMETET. A szüleimre sikerült jó hatással lennem és felnyitnom a szemüket, a pozitív irányú változás folyamatban van. Summa summarum, a család fele megvet azért, mert nem vagyok elég sznob, a másik fele belátta, hogy az a helyes, ahogy én élek, és nem az, ahogy a korábbi generációk.

Éljenek a szegények és a rászorulók, én az ő megsegítésükre fordítom az anyagi és "erkölcsi" forrásaimat egyaránt, nem hiábavaló, világi kincsek felhalmozására!

2012. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Én is arisztokrata származású vagyom, mindkét szülőm grófi családból jött. Tehát nem vagyunk sznobok:-). Nem is lehetnénk, mert az az előkelősködő nem nemesi származásúakat jelenti:-).

Mivel én az átkosban nőttem fel, nekünk már nem volt személyzetünk. Szüleim dolgoztak, volt polgári foglalkozásuk. Vannak azonban bizonyos dolgok, amik megkülönböztetnek az átlagembertől. Anyumnak például volt még franciakisasszonya, a legnagyobb titokban természetesen. A neveltetésre nálunk is nagyon rámentek, az asztali etikettet is belénknyüstölték. A megjelenésük a gumicicájuk, a szüleim sosem járnak otthon pólóban és melegítőben (bár sok előkelő igen). Ha kilépnek az utcára, mindig odafigyelnek az öltözködésükre, a lakásba csak igazi fabútorok és minőségi kárpitok lehetnek, olcsó utánzat nem és a lakás mindig olyan, mint egy kis szalon, a játékaink pl. nem lehettek szanaszét.

Azt viszont megtanították, hogy a kiszolgáló személyzettel (még ha nincs is most éppen) mindig tisztelettel beszélünk. Nem utasítjuk, hanem kérjük. Gyerek egy felnőtt alkalmazottat pláne nem utasíthat semmire, ha óhajt valamit, ott a nevelő vagy a szülő és az majd eldönti, hogy kaphat-e vagy sem.

Szóval mi még elég kékek vagyunk.:-)

2012. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!