Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből adódik az, hogy az...

Miből adódik az, hogy az erdélyi magyarok ennyire összetartanak?

Figyelt kérdés

A volt cégemnél az volt, ha valamelyikük magasabb pozícióba kerűlt, segítette előbbrejutni a többi társát, akár a magyarországi magyarokkal szemben is. Bármi is történik, összefognak, nem hagyják egymást. Igaz, hogy néhány nem tiszta eszközöket használ az előbbrejutásra, de ez hála az égnek, nem általánosan elterjedt, vannak jócskán kivételek!

Ha a magyarországiak fele ennyire összefognának, nem itt tartana az ország, ez holtbiztos!


2009. jún. 16. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Erdélyben nagy gondot fordítanak a gyerekek nevelésére.

Lelki és erkölcsi nevelésére.

2009. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Nyilván azért is mert egy sorsot képviselnek, ugyanazokkal a dolgokkal kellett megküzdniük, valamint azért mert az erdélyi magyaroknak a 80%-a teljesen kiábrándult a magyarországi magyarokból !


Én is erdélyi vagyok ! azt szoktam mondani, h büszkébb magyar voltam a határon túl...

de amióta itt élek, az erdélyiekből is kiábrándultam valamennyire (ők sem tudnak továbblépni néhány dolgon), és ezért nem úgy beszélek mintha egy csoportba tartoznék velük (tisztelet a kivételnek).


és igaz.. ha a magyarországiak fele ennyire összefognának, nem itt tartana az ország.

2009. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Egy csoport összetartásának kulcsa sokszor a közös ellenség, Pl. Hitler Németeinek a zsidók.

Az erdélyi Magyaroknak ez tapasztalataim alapján a magyarországi Magyarok.

2009. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Az összefogás kapcsán egyetértek az előttem szólokkal, annyival még kibővíteném az általad említett esetet, hogy sok erdélyi magyar kerül összetűzésbe magyarországi magyarokkal, akik megkérdőjelezik az erdélyiek magyarságát. Persze olyan magyarországi magyarokkal, akiknek az iq szintjük talán nem túl magas :) és ilyen helyzetek hatására még inkább megnő az erdélyiek összefogása egymással szemben. Az én esetem mondjuk elég csekély, mások biztosan jobban "megjárták".Én is erdélyi vagyok, néha Honfoglalózom, és előjönnek a szokásos kérdések, hogy "Honnan?". Egyik ilyen alkalommal beírtam, hogy Erdély, és az egyik kedves magyarországi magyar a játék kellős közepén mindennek elmondott, kezdve a román bérenctől addig, hogy szégyeljem magam, hogy a magyar nyelvet koptatom meg ilyenek. Hát gondolhatjátok, hogy ezek után jó pár "Honnan?" kérdésre kihagytam a választ:)De persze ez is csak egy eset és csak egy ember, másik magyarországi játékostársam kiállt mellettem, de elég kiábrándító eset volt számomra.
2010. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2010. aug. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!