Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha szeretünk valamit csinálni,...

Ha szeretünk valamit csinálni, akkor már gyenge személyiségek vagyunk?

Figyelt kérdés
Én úgy vagyok, hogy aki függővéválik valami miatt az egy gyenge embert mert nem képes végleg abbahagyni azt a dolgot. szóval ha valamit szeretünk csinálni akkor az már valamilyen fokon függőségnek számít?
2012. ápr. 2. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
alkohol,nikotin,gép,drog-nál számít annak.ha pl. szeretsz kirándulni és zenéthalgatni sokat az nem az.
2012. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
HA nem tudsz meglenni nélküle akkor nem vagy függő
2012. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ma 20:05


Pont, hogy attól függő, ha nem tud meglenni nélküle...

2012. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos elírta.
2012. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

A lélegzés is függőség? Anélkül sem tudsz meglenni, nem?


Egyébként nyilván, lehet valamit annyira szeretni, hogy az már függőség legyen. De ez miért baj? Nem minden "függőség" káros, vagy válik károssá. Én pl. nagyon szeretek olvasni, nem érzem jól magam, ha valami miatt nem jut rá időm. Mondhatjuk rá, hogy ez függőség, de ez baj lenne? Gyenge vagyok, mert nem tudnám végleg abbahagyni? Lehet. De mire lenne az jó nekem, vagy bárki másnak, ha soha többet nem olvasnék?

2012. ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha szeretünk valamit csinálni, akkor már gyenge személyiségek vagyunk?"


Nem. Pont az az erős személyiség, aki aktív. És aktívnak lenni nem lehetséges lelkesedés és érdeklődés nélkül. Mit szeret csinálni egy függő? Általában semmit. Hever egész nap és tolja magába a cuccot.


"ha valamit szeretünk csinálni akkor az már valamilyen fokon függőségnek számít?"


függőség = hangulatot befolyásoló szer vagy viselkedés folytatólagos használata káros következmények ellenére.


Ha valamit szeretsz csinálni, az semmilyen "fokon" nem függőség, ha nem meríti ki a fenti definíciót.

2012. ápr. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!