Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki műveletlen azzal a beszéd...

Aki műveletlen azzal a beszéd beszűkült témákból áll? Felszínes és félrevezethető ember?

Figyelt kérdés
Aki műveletlen filmek, irodalom, zene stb terén az nagy valószínüséggel egy beszűkült, félrevezethető ember, rossz beszédpartner? Nehezebben illeszkedik be a társadalomba? Mi a hátránya az egyénnek és környezetének ha valaki műveletlen?
2012. márc. 25. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van egy átlagos tanuló osztálytársnőm.hót hülye az élethez,pedig olvas meg minden...alap dolgokhoz sem tud hozzászólni
2012. márc. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én utálok ilyenekkel dumálni.egy ilyen srác egyszer akart járni velem.helyes volt,de nagyon buta...
2012. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
de 1000x gondtalanabb az okosaknál
2012. márc. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Boldogok a lelki szegények mert övék a mennyek országa.
2012. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

22:51


Erre mondanék egy idézetet a világhírű regényből, a "Hatosszámú kórterem"-ből


"Ön az Uram, aki tompa elbutultságban él, kényelmesen és felszínesen, életfilozófiája megveti a szenvedést, de szenvedés nélkül nincs Élet sem alapvető műveltség és tudás. Nem Uram, ez nem életstílus, ez csupán vak sötétségben élés..."

2012. márc. 25. 22:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Most itt több kérdés is felmerült, amire szerintem nem lehet egységesen válaszolni. A műveltséget vagy a kultúrát mindig az adott kontextusban kell értelmezni. Ha valaki "műveletlen" a te értelmezésedben, hogy félrevezethető-e? Nem biztos. Az meg, hogy nehezebben illeszkedik-e be a társadalomba, az is környezetfüggő, nem kell feltétlenül ismerni minden filozófus, író, teoretikus, teológus, művész stb. munkásságát, hogy az egyén boldoguljon a közösségében, feltéve ha nem akar valamilyen tudományos munkát végezni, mert ott tényleg nem árt. Persze a megítélésünkben élhet úgy egy ilyen ember, hogy mekkora bunkó, de kérdem én, hogy tényleg van jogunk valakit elítélni, csak azért mert nem illeszkedik az általunk kívánatosnak tartott személyiségek közé? Az meg, hogy rossz beszédpartner-e? Az is érdekes, lehet neked az, de lehet, hogy másnak pedig nem.
2012. márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A műveletlenség és a beszűkültség szerintem nem minden esetben társai egymásnak. Ismertem pár művelt embert, aztán mégis fel tudtál ragasztani az illetőre egy cimkét és az istenért nem volt hajlandó másról beszélni csak arról az egy dologról.
2012. márc. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező csak azért írta ki ezt a kérdést, hogy elsüthesse az idézetét a a világhírű regényből, a "Hatosszámú kórterem"-ből.
2012. márc. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a jó beszédpartner, aki képes önálló meglátásokat megosztani velem, akinek van saját véleménye. Tény, hogy ezek az emberek általában érdeklődőbbek is, ezért ritkán nevezhetők kifejezetten műveletlennek, mert ha más iránt nem is, egy-egy szubkultúra vagy egy-egy író, stílus stb. iránt nagyon érdeklődnek.

Viszont a művelt, de nem intelligens emberekkel nagyon fárasztó beszélgetni, mert nagyon sok dolgot olvastak, láttak, hallottak, de csak felszínesen képesek értelmezni őket (meg úgy, ahogyan másoktól olvasták, hogy értelmezni kell), és gyakran nem hajlandóak logikusan gondolkodni sem.

Egy ilyen ember ugyanúgy lehet félrevezethető és beszűkült, mint egy teljesen műveletlen, nyócátalánosvalóvilágoskokakólás diszkópatkány.

Én akkor már jobban szeretem az olyan "műveletlen", de intelligens kockákat például, akik lehet, hogy egy adott problémátra nem képesek öt különböző alkotó öt különböző idézetével reagálni, viszont cserébe képesek és hajlandóak öt homlokegyenest különböző (és olykor bizarr) megközelítést felvetni, majd kritikusan és következetesen végiggondolni-végigvitatkozni, és ezt még akár élvezik is.

2012. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

03-26 01:36


zöld kéz ment!

2012. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!