Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a semmiről?

Mit gondoltok a semmiről?

Figyelt kérdés
A semmi, mint minden. A semmi dícsérete. Óda a semmihez. A semmiség lenyomatába zárva esetleg? Valami ilyesmi. Az utóbbi napokban rendkívüli módon izgat a semmi.

2012. ápr. 4. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Akkor olvasd el Michael Ende: Végtelen történet című könyvét. :D Ott épp a Semmi pusztítja Fantáziát.
2012. ápr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, majd utánanézek.
2012. ápr. 4. 13:50
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A Semmiről? Olcsó és kézenfekvő poén, de: semmit.


No de hagyjuk a játszadozást. Izgalmas fogalom. Isten hatáskörébe sorolom - akár a Mindent.

2012. ápr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szépen írtad, még rímelt is. Ha a semmi, nem semmi, akkor valami? Lehet ellentéte a semminek? A semmi minden bizonnyal sokkal magasztosabb, mint az úgyn. valami, ami nem semmi. És felvetődik egy újabb kérdés: Hogyan lehet csinálni a semmit? Már csak ebből a profán válaszból kiindulva, hogy a Mit csinálsz kérdésre, azt válaszolják legtöbben, hogy semmit. Tehát sokat csinálják a semmit? Vagy ilyen perspektívából még nem játszottak el a gondolattal? Kacifántos kérdés.
2012. ápr. 4. 14:07
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

A semmit sosem fogod tudni elképzelni, mert sose láttad. Ugyan ez van a végtelennel is. A fészkes fenét sem tudod elképzelni, hiába hallottad már milliószor, mégsem tudod milyen.

Amúgy, szerintem minden ember nagy feketeségként képzeli el.

2012. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
én a semmit nem feketének képzelem.én úgy képzelem el,hogy nincs színe se,nem látható egyáltalán,de mégis érezzük hogy itt van.és ha ránézünk akkor állapíthatjuk meg merre van.de jobban belegondolva,ez se túl értelemszerű elmélet,vagyis gondolom,mert a semmi az ponta azért semmi,mert nincs.ha lenne legalább egy kicsit is,akkor valami lenne.mondjuk az is lehet hogy sok valami van,és közülük egyetlenegyet hívunk semminek,ami nem látszik.nekem ilyesmi a véleményem,de pontosan nem tudom.de arra is gondoltam,hogy a semmi az minden olyan olyan amit nemlátunk,nem érzékelünk,nem érinthetünk meg.
2012. ápr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát a semmi, ami nem egyszerű. Túlságosan sok a negatív bélyeg ebben a szóban. Pl. Semmit sem ér, semmire se jó. Sőt a semmittevő avagy a semmitmondó. Miért lett negatív a semmiről alkotott képzeteink? Nem is beszélve a megsemmisít kifejezésről. Látni a semmit vagy érzékelni? Bizonyos szempontból a levegő is ilyen semmi jellegű történet. A levegőt szívjuk ugyan, majdnem mint a cigarettát, de nem érzékeljük és nem is látjuk. Esetleg ha fúj a szél. Akkor viszont önkéntelenül meg-megcsapkod.
2012. ápr. 4. 14:57
 8/16 anonim ***** válasza:

"én úgy képzelem el,hogy nincs színe se,nem látható egyáltalán"


Most komolyan, akkor hogy képzeled el? Ez olyan mint a levegő, azt sem tudod elképzelni, maximum az iskolában megtanult modelleket, hogy elvileg hogy kéne kinéznie. Hogy képzeled el, hogy színtelen? Az milyen? :D

2012. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én szeretem a semmit, és nagyon gyakran vágyom rá.
2012. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A semmit nem lehet leírni elképzelni mert ,ha a semmit bármihez is hasonlítjuk vagy színt ,tulajdonságot adunk neki akkor már "valamivé" válik. A semmi a valami teljes hiánya.Se tér se idő se egy árva részecske nem lehet benne.
2012. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!