Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen drága Magyarország...

Miért ilyen drága Magyarországon az élelmiszer?

Figyelt kérdés

Voltam már Ausztriába, Németországba, és kirándulás keretében Franciaországba.

De nem értem.

Magyar fizetéshez képest is voltak ott olyan élelmiszerek (alapvető dolgok)amelyek olcsóbbak voltak mint itt Magyarországon. Tudom hogy az ottani fizetések sokkal magasabbak, na de akkor is.


Magyarországról egy csomóan a szomszédba (Ausztria vagy Szlovákia) járnak át cukorért mert itt annyira drága, hogy kint sokkal jobban megéri venni akár többet is.


Magyarországon mitől vagy miért ilyen drága az élelmiszer?


2012. ápr. 6. 09:09
1 2
 11/12 anonim válasza:
Ha van pár percetek, érdemes megnézni online a Magyarországon is jelen lévő áruházak - Lidl, stb. - kinti árait. Szinte minden olcsóbb külföldön.
2012. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Eltűrjük és a multik nálunk próbálják meg behajtani a hasznot, amitől nyugat-európai országban elesik, ott ugyanis olcsón/olcsóbban adják a termékeket.

A Bahlsen kekszek Angliában a Tescoban 0.80 font körül kaphatók, egyszer láttam 1.30 fontért, igaz, vettem Bahlsen Hit kekszet 50 pennyért is. Ugyanezen kekszek ára Magyarországon egekbe szökött. A Tesco saját márkás 400 grammos Digestive keksz Angliában 0.55 font, Magyarországon múlt héten láttam közel 700 forintért!!!

A Lurpak - vajszerű margarin - 500 grammos kiszerelésben igen sokszor akciós, akkor ha kettőt vesz az ember, 2 fontba kerül egy. Magyarországon a kicsi, ami nem is 250 gramm, hanem 200 gramm, 600 forint feletti vagyonért kapható.

A 160 grammos szeletelt Leerdammer sajt most is 1 font, amikor utoljára láttam otthon az eredeti Leerdammert a hűtőpolcon döbbentem, 900 forintért árulták a 100 vagy 120 grammot.

A Hartleys lekvárok 1 fontba kerülnek, valami miatt ez is luxuscikk magyarországi boltokban.

A 400 grammos Nutella most 1.50 font angol Tescoban, a Tesco saját márkás mogyoró- és csokikréme (400 gramm) 1.48 font, ha akciós, akkor 1 font.

Az itthon 900 forintért árult St Dalfour lekvárok 1.69 fontba kerülnek amikor nem akciósak, de még így sem kerül 900 forintba.

2012. szept. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!