Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen neveletlen,...

Miért ilyen neveletlen, udvariatlan, fegyelmezetlen, szinte már barbár, a nyugati emberek többsége?

Figyelt kérdés
Nem tudnak uralkodni magukon. Nem tudják fegyelmezni az érzéseiket. Mindenkit csak bántanak. Folyton haragosak, vagy szomorúak. A saját gondjaikat más emberekre ruházzák. Nem hallgatják meg egymást. Kibeszélik egymást. És még lehetne sorolni.

2012. ápr. 8. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Kik is a nyugati emberek?
2012. ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a "nyugatiságot" a nagy távol-keleti kultúrákhoz (India, Kína, Japán) viszonyítva érted - de amit a kérdésekdben felvetsz, így sem igaz a nyugati emberek többségére.

Az idealizált - bölcsnek, nyugodtnak, rendíthetetlenül derűsnek tűnő - keletiekre is ráhúzhatnánk egy csomó sztereotípiát..már azok a jelzők is azok, amelyeket az előbb felsoroltam.

2012. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. A nyugati emberek alatt az Európaiakat értettem, csak innen van tapasztalatom. Azt, hogy keleten milyenek az emberek, nem tudom.
2012. ápr. 8. 17:11
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Sztem teljesen egyénfüggő hogy ki milyen, nem lehet általánosítva beszélni...főleg ha más kultúrákat nem ismersz.


Vagy az is lehet (nem megbántásból mondom), hogy te vagy túl érzékeny a világhoz.

2012. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
legfőképpen olyanok, amilyennek látni akarod őket. Nem lehet egy egész kontinens lakosságát egy jelző alatt általánosítani. mindenütt vannak bunkó és udvariatlan emberek, de szerintem egyáltalán nem ez a jellemző, még itt sem. csak az ember hajlamos inkább a rosszat meglátni, mint a jót.
2012. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, hogy olyanok az emberek, amilyennel látni akarjuk őket - egy bizonyos fokig. Fontos, a pozitív életszemlélet, a jó tulajdonságok. De lehet akkor tényleg csak én vagyok "túl érzékeny", esetleg túl szigorú, vagy csak rossz társaságokkal futottam eddig össze.
2012. ápr. 9. 09:19
 7/7 anonim válasza:

Ilyenek

Ez van

Nem tetszik keress jobb helyet énis azon vagyok:)

2019. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!