Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nőemberek! Hogyan vélekedtek...

Nőemberek! Hogyan vélekedtek arról, hogy a nőket a biblia barbár módon háttérbe helyezi, mintha nem lennének említésre méltó teremtmények?

Figyelt kérdés
Isten férfi, Jézus férfi, a próféták férfiak voltak, a tanítványok naná hogy férfiak voltak. Nem gyanús ez egy icipicit?
2011. dec. 29. 19:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/121 anonim ***** válasza:
32%
Nem gyanús, undorító, igazságtalan és gusztustalan!
2011. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/121 anonim ***** válasza:
79%

Igen.

Mária, Eszter, Judit, Erzsébet, Sára,... Éva...ez a sok kulcsfigura a történelemben, és mind faszi!

Egy Asszonyállat ;)

2011. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/121 anonim ***** válasza:
25%
Egyértelmű hogy a Bibliát férfiak írták. Pff ez tényleg mocskos húzás volt, de nyugi, most visszakapják :D
2011. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/121 A kérdező kommentje:
:P
2011. dec. 29. 19:21
 5/121 anonim ***** válasza:
75%
Mint írta egy válaszoló, rengeteg nő is volt. Amúgy biztos melegek voltak, te állatember.
2011. dec. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/121 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se ember se állat se állatember de sebaj :D koncentráljunk.
2011. dec. 29. 19:28
 7/121 anonim ***** válasza:
4%
Ha ez igaz akkor gyűlölöm a bibliát :@
2011. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/121 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodj már le. A született feleségekben csak női főszereplők vannak, most akkor hova szarjak?

Egyébként abban a korban nem volt női egyenjogúság, most már van, úgyhogy nem kell siránkozni...

2011. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/121 anonim ***** válasza:
75%
Lesz...om. Miért van, hogy egy csomó munkahelyről kinézik a nőket? (nem kemény fizikai munkára gondolok) Ha nekem az tetszik azt csinálom. (aki hagyja magát és csak sajnálkozik, hogy így a nők, úgy a nők azok tegyék azt) Egy nő is lehet pl. gépészmérnök és mellette nézhet úgy ki mint egy topmodell. Azért is vagyok vállalkozó, mert nehogy már beosztottként kevesebbet kapjak ugyanazért a munkáért mint egy férfi. És utána csak sírjak. És az segít? Így meg ha kell dolgozok napi 14 órát is mert képes vagyok rá! Bocsi, hogy elkanyarodtam a témától, de csak arra akartam kilyukadni, hogy a múltat már nem tudjuk megváltoztatni. Előre kell nézni, tervezni!
2011. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/121 anonim ***** válasza:
78%

az ószövetségben volt női bíra (Deborah), volt katonai hős (Sisera megölője, az ő nevére már nem emlékszem meg Holofernészt lefejező Judit), van Noémi és Ruth története, Eszter sztorija, most kapásból ennyire emlékszem.


amúgy az az akkori társadalomról szóló történetek gyűjteménye, ami az akkori társadalmi rendet mutatta. És ott férfiak voltak királyok.

2011. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!