Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írsz, vagy írtál valamikor...

Írsz, vagy írtál valamikor naplót?

Figyelt kérdés
Mibe írod, és milyen gyakran? Segít az életedben, személyiségfejlődésedben?

2012. ápr. 9. 14:49
 1/8 anonim válasza:
Én írok naplót, régebben is írtam. Füzetbe írom, úgy nagyjából minden másnap írok bele, ha tudok. Nem hinném, hogy segít a személyiségfejlődésemben, de jó érzés "kiírni" magamból a dolgokat, és így nem sértek meg senkit vele, legalább így visszatudom idézni az emlékeket.
2012. ápr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyerek koromban kezdtem még el olyan 9-10 évesen. 14 éves koromig kis füzetbe írtam bele a dolgokat, és többnyire inkább emlékeimet, és legfontosabb élményeimet írtam bele, meg a csín tevéseimről is sokat írtam és persze olyan dolgokról is amik megtörténtek velem. 14 évesen már számítógépben kezdtem el naplót vezetni mert akkor voltam gimis informatikát tanultam így gyakoroltam a szövegszerkesztést is egyben. Meg ugye az még 2004-ben volt. Most már nem vezetek naplót bár a régi füzeteim meg a kinyomtatott irományaim még megvannak és fél éve olvastam el őket, hát elég sok régi emléket tudtam felidézni, én kb csak erre használom. Most már nem nagyon írok naplót mert a mai technikának köszönhetően gyakorlatilag telefonnal mindig tudok készíteni egy tucat képet a dolgainkról :D
2012. ápr. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elég régóta írok, bár voltak kihagyásaim. Még tini koromban inkább az eseményeket írtam le, amik velem történtek. Csupa zagyvaság. :D

Aztán 20 éves koromban abbahagytam. Most 24 évesen újra elkezdtem, de ma már inkább a bennem kavarodó érzéseket, kérdéseket írom ki. Én úgy gondolom, hogy nekem segít. A fejlődésben is. Általában pár nap múlva visszaolvasom, hogy mit írtam, és néha meglepődöm magamon, hogy mi minden zajlódik le bennem.


Ma már ritkábban írok bele, úgy 2-3 hetente. Vagy csak akkor ha előtör belőlem valamiféle érzelmi hullám.

2012. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sosem írtam. Magam részéről hülyeségnek tartom. Na meg aztán bárki elolvashatja, ha megtalálja.
2012. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondolom lányok vagytok. Vagy van fiú is köztetek?
2012. ápr. 9. 15:46
 6/8 Tóth Bulcsú ***** válasza:
100%

Én főleg kiskoromban írtam naplót. Tele írtam vagy 6-ot. Egyfajta vakációnaplóként kezdtem olyan 7 évesen, ilyen bulis időszakokról írtam, ragasztottam bele faleveleket, meg ilyen cheetos ajándékokat, fényképeket stb.

Aztán már idősebb lettem és komolyabb dolgokról kezdtem el írni, vagyis normális naplót vezettem.

Az elején ilyen 10-20 éves retro füzetekbe írtam, amiket a padláson találtam, aztán meg keménykötésű könyvekbe. A jelenlegi egy fekete bőrkötésű A5-ös könyv.

Személyiségfejlődésben olyan szinten segített, hogy később visszaolvasva már elgondolkodtam, hogy milyen hülyeségeken képes voltam felhúzni magamat. Jó volt stresszlevezetésként is, amit azóta már testedzésre cseréltem, viszont rengeteg olyan dolgot leírtam, amire ma már egyáltalán nem emlékszem, szóval tök jó, hogy így archiválni tudtam az emlékeimet.

20/F

2012. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Évek óta vezetek blogot, de mellette írok verseket, novellákat, korábban füzetben, de már jó ideje gépen, nálam ez egyfajta feszültséglevezetés.
2012. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Írok, alsóban volt egy fél év, amikor írtam minden nap, meg még egy félév, amikor olyan havonta-kéthavonta egy-két napig, aztán kb. két éve újrakezdtem. Először csak olyan háromhetente írtam, de most már kétnaponta átlagosan. Egy egyszerű mintás fedelű spirálfüzetbe írok, ebbe nekem valahogy egyszerűbb.

Nekem sokat segít szerintem, mert amúgy olyan vagyok, hogy senkinek sem mondom el a bajaimat, nem akarok senkit fárasztani vele, de a naplónak mindegy. Levezeti a feszültséget is, és el tudok merengeni a dolgokon benne. Meg nagyon jó visszaolvasni. Olyan dolgok is megmaradnak, amit amúgy elfelejtettem volna.

15/L

2012. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!