Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a 'kocka', 'kockulás'...

Mi a 'kocka', 'kockulás' kifejezések angol megfelelője?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
geek.
2009. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nem vagyok otthon az angolban , de szerintem a "kocka" fogalmát teljesen kimeríti a nerd kifejezés.Sajnos, a kockulásról dunsztom nincs.
2009. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Igaz, a geek tényleg kifejezőbb. (második voltam)
2009. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
És a cyber? :O Én eddig arra hittem azt :O
2009. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
náluk amúgy a geek az a matekos-kémikus-fizikust is jelentheti vagyis a nagyon tudós-szemüveges-mindentudó-wowozó-DnD-ző emberkét, nem csak a számítógépes kockát, az inkább a nerd tudtommal
2009. jún. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nerd az az okostojás gyerek, aki pl tudományos szavakkal akarja kifejezni, hogy ő milyen okos ember


geek meg olyan kocka, aki pl programozik, csak játszik és a számítógépével van elfoglalva, tehát inkább ez


aki meg csak játszik az inkább simán gamer

2009. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nerd, geek - attól függ, mikor. rám ezt szokták pötyögni, ha már unják magukat :D
2009. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

most akkor melyik?? :O

mondjuk akkor, ha nem rosszindulatból mondom... ^^

2013. máj. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

[link]


"A geek angol szó (magyarul: kockafej, kocka, er. jelentése: stréber) a túlzottan intellektuális beállítottságú emberre használt korábban pejoratív szó, különösen ha ez az érdeklődés egy szűk területre irányul."


"Az angol nerd szó hasonló jelentéstartalommal bír; általában fizikailag kevésbé vonzó, de intellektuális kinézetű, ezért gyakran zárkózott és a tanulásba/számítógépezésbe menekülő embert jelent; magyarul talán a könyvmolynak lehet megfeleltetni. A geek és a nerd között általában az a különbség, hogy a geek ért a számítástechnikához, a nerd pedig nem."

2013. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!