Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha lefordítok egy könyvet...

Ha lefordítok egy könyvet ingyen, önszorgalomból magyarra, ki lehet adatni, vagy jogok védik, és kérvényezni kell az írónál, hogy megtehessem?

Figyelt kérdés
Most vettem amazonon rókákról szóló könyvet, és mivel kevés a magyar irodalom ezen a téren, szeretném elterjeszteni. Nem öncélra. Lehetséges, vagy csak netre tehetem fel?

2012. ápr. 19. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A könyv az író szellemi terméke, azaz ha publikálod bárhol (internet, nyomtatás), akkor azt csak az ő beleegyezésével teheted meg. Internet talán nem akkora para, mert pénzt nem kapsz érte, de a nyomtatásnál már pénzt kapsz - biztos, hogy kér érte pénzt.
2012. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam. Kösz!
2012. ápr. 19. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen esetben egy szakkönyv-kiadót keress fel, hogy érdekli-e őket az adott könyv, merthogy te lefordítottad, szeretnék-e kiadni. Akkor ők intézik az ilyen szerzői jogi dolgokat. Már persze ha úgy gondolják, hogy megéri nekik kiadni a könyvet magyar nyelven.
2012. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, majd meglátom.Neked is köszönöm!
2012. ápr. 19. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Feltétlenül kell a könyv eredeti kiadójának az engedélye. Függetlenül attól, hogy származik-e belőle anyagi hasznod vagy sem. Azt is ők fogják meghatározni, hogy milyen formában terjesztheted (felteheted-e a netre vagy kiadathatod-e egy kiadóval stb.).
2012. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!