Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Falu vs. Város. Mit szerettek...

Falu vs. Város. Mit szerettek bennük és mit nem? (Projecthez kell az anyag. )

Figyelt kérdés

2012. ápr. 20. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
A faluban a csendet, a békét, a jó emberi kapcsolatokat. (Persze nem minden falu ilyen!) Esetleg a táj szépségét, nyugalmat. Élhetőbb és emberibb az élet, mint a városokban. A város meg hasznos lehet a kéznél lévő szolgáltatások, szórakozási lehetőségek miatt. Drágább az élet a városokban.
2012. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Drágább az élet a városokban


A falusi boltok nagyon drágák, a közművekért meg u.a. kell fizetni. Ha bármit vásárolni kell, be kell utazni a városba. Ügyet intézni, orvosi szakellátáshoz szintén. A falu előnye a várossal szemben szerintem az, hogy emberléptékűbb.

2012. ápr. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A városokban az a jó, hogy minden közel van. Ha valamire szükségem van csak kiugrok és már meg is vettem.

Viszont nagyon zajos és a levegő borzalmasan szmogos tudott lenni. Most tél végén is a szmogriadó alatt (nem hipochondria, utólag tudtam meg, hogy az volt) köhögtem, mint egy láncdohányos és egyszerűen szúrt a mellkasom minden levegővételnél. Változatosabbak a szórakozási lehetőségek, de az emberek közönyösebbek egymással szemben.


Faluban az emberek sokkal jobban törődnek egymással. Ezt a városiak általában tolakodásnak veszik, de egyáltalán nem az. Valahogy ez volna a természetesebb. Csönd van és az év bármely szakában lehet levegőt kapni. Viszont vannak dolgok, amik nem érhetők el helyben, így az ingázás sok időt elvisz. A magad portáját neked kell rendben tartani: hólapátolás, fűnyírás, díszkert rendben tartása, esetleg konyhakert művelése. Ha veszed a fáradságot, egész nyáron van friss zöldséged és gyümölcsöd, amivel sok pénzt meg lehet spórolni, viszont ehhez a szabadidőd egy részét kell feláldoznod.

2012. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Faluban nőttem fel, most városban lakom. A falu sokkal nyugodtabb, az emberek is barátságosabbak, tisztább a levegő. De nehezebb munkát találni, és a boltok drágák. Városban több a lehetőség munka szempontjából és olcsóbban hozzá lehet jutni dolgokhoz, nagyobb a választék is. De túl zajos és büdös. Ráadásul tömbházban lakunk, ahol azt is hallani, ha lehúzzák a szomszédban a vécét. Szóval mindegyiknek megvan az előnye és hátránya is.
2012. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Én a kutyám miatt szeretek vidéken élni! Sétáltathatom póráz nélkül anélkül, hogy bárkivel összetalálkoznánk.Szeretem a természetjárást, és ez vidéken kivitelezhetőbb.Tudom, ez úgy hangzik, mintha 13 éves lennék, de az előttem lévők már jól felsorolták az előnyöket, hátrányokat.
2012. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én Budapesten lakom és szeretem, hogy zajlik az élet, rengeteg ember van az utcán, sok autó, szóval mozgalmas.

Ha valamire szükség van, a közelben minimum van 2 hipermarket és legalább 5 szupermarket 1 pékség, piac(vásárcsarnok), semmit nem kell keresgélni mert a bevásárlóközpontokban minden meg van ,mozi, könyvesbolt, ruha üzletek százai, PC bolt, játékbolt, kreatív bolt, minden ami az ember eszébe juthat. Hamar lehet szerelőkhöz jutni is. Egyszerűen nyüzsgés van.


Viszont néha, amikor tudatosan megállok egy pillanatra, akkor észre veszem, hogy elrohant a nap. Nagy távolságokat buszoztam be, de nem láttam semmit, elkerülte a figyelmemet sok szép autó, nő, kirakat, amiket megcsodálhattam volna, túl gyorsan haladtam, így a nap végén csak arról tudok beszámolni, milyen volt a posta, vagy a pékség belülről és ilyenkor üt fejbe, hogy, hogy rohantam egész nap, noha nem siettem. Ez a benyomás csak a nyüzsgő városokban önti el az emberek némelyét. Néha az ember beleun az autók bűzébe, zajába, hogy esténként mindig figyelni kell, hogy mikor köt beléd egy részeg hajléktalan, vagy cigány.



Balatonkenesén szoktam tölteni a nyarak egy részét és tetszik, hogy csendes, nem hallani autók, sem más jármű zaját és ki lehet ülni a kertbe és hallgatni a természetet. Lényegesen kisebbek a távolságok így biciklivel is lehet boldogulni és nem kell attól félni, mikor lapít ki egy ész nélküli autós. Ideálisabb körülmények között lehet biciklizni és a természet, a Balaton, az állatok, erdők látványától önmagában jó kedvem lesz. Olyan élményekben lehet része az embernek, amiből városban biztosan kimaradna, például egyszer, mikor a fűzfői erdőn bicikliztem keresztűl teljesen váratlanul elém ugrott egy őz, futott előttem 5 másodpercig aztán eltűnt a bozótban, de egyszer fogtam egy jó nagy mocsári teknőst egy kerítésnél, azt felvettem és elvittem a közeli vízfolyáshoz, beletettem majd elúszott. Nekem ezek nagyon jó élmények voltak és egyértelműen a falusi környezethez köthetőek.


Hátránya, hogy kevés a bolt és, ami van az sem túl közel. Nagyon hangulatosak a strandok melletti boltok, étkezdék, de általában eszméletlenül drágák a turisták miatt.

Néha pedig bizony beleunok a békességbe.



Tehát végeredményben egyikben sem jó 'konzerválódni', kell a változatosság.

2012. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

: D Faluban lakom, valaki írta,hogy emberibbek egymással az emberek.

Marhára, igen van aki közvetlen és köszön, de elmész egy-két C típus mellett, elfordítja a fejét, nem hogy köszön.


Faluba csendesebb, balesetveszélytelenebb, bár sehol NINCS kizárva a veszély...!

Csak a városban ha biciklizek, könyebben elüt az autó, mint itt, mikor megyek egy kört, és jó ha látok 2 autót.


Városban: Nagyobb városokban, mint pl: Budapest, több a híres ember, így irigylem Őket, főleg aki BP-n lakik, és 20 híres emberrel van fényképe, és autogramja..

Itt ez nem megoldható, sajnos:(:)


Én azért azt leírnám, hogy szeretem a falum, de szívesen lennék Pesti:)

De csak abban az esetben, ha nem tetszene vissza jöhetnék:) Vagy csak pár hét próba időre:)


14L

2012. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat,és várom a további gondolatokat is.Fantasztikusan írjátok le a dolgokat...Személy szerint én falusi vagyok Szlovákiában.Az ukrán határ mellett áll a házunk és nálunk is nagy a forgalom.Nekem minden álmom,hogy városban éljek.A minap keresztül mentünk Budapesten és mindent megcsodáltam.Imádom a nyüzsgést.Nem szeretem a magányt.Új ismerősökkel szeretek találkozni,szóval nem az a fajta típus vagyok aki nyugodt.Szeretem a rohanást, a butikokat és a fiukat is.De a természetben azt szeretem hogy egyszerűen szép.A naplemente és a felhők a kedvenceim.Elnézést hogy kis önéletrajz lett ez a szöveg, de próbálom a gondolataimat összeszedni a dolgozatra...És még egyszer köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 20. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Falusi vagyok, városban tanulok, ott, ahol a barátom is lakik, és az időm egy jelentős részét ott töltöm, úgyhogy úgy-ahogy látom az előnyöket és a hátrányokat is.

A városban azt szeretem, hogy mindent meg lehet találni: van orvos, patika, üzletek, el lehet menni teszem azt fél 8-kor boltba, mert nem zárnak be délután 5-kor. Több a szórakozási lehetőség, van mozi, kávézók, fagyizók - a falumban van 3 kocsma, és ezzel ki is fújt.

Amit nem szeretem, hogy némileg veszélyesebb biciklivel közlekedni - az autósok/motorosok gyakran sokkal gyorsabban mennek a megengedettnél, nem figyelnek a biciklistákra, és a gyalogosokra sem nagyon.

A falut nem igazán szeretem... Talán jó, hogy több háziállatot lehet tartani, legalábbis hozzánk már egy csomó odaszokott. És a disznókért sem szól senki, mert itt az emberek gyakran tartanak haszonállatokat. Nem szeretem, hogy szinte semmit sem lehet csinálni, van ugyan könyvtár, de szinte sosem találom meg, amit keresek, és elképesztően tanulatlan a könyvtáros pasi. Csendesnek csendes hely, ha épp nem dorbézolnak azok a népek, akik egyébként szinte már többen vannak, mint "mi". Ezért sötétben már ki se nagyon merek menni, csak ha nagyon muszáj; nincs semmi közbiztonság. Nagyon drága minden, sosincs akció, városban jobban megéri vásárolni.

2012. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!