Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ellentét a városi...

Miért van ellentét a városi ember és a falusi ember között?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 23:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
77%
Sajna velünk született szerintem. Pedig egyik se élne a másik nélkül.
2009. jún. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A környezet miatt. Más értékeket tart az ember fontosnak falunk és mást egy városban, másként is nevelik. Falun sokszor ott az egész család (nagybácsik, nagynénik, unokatesók stb) míg egy városban egy család jobban magára van utalva. Egy falun az emberek nyitottabbak, a közösség jobban segíti egymást, míg a városban bezárkóznak az emberek és jobban magukra vannak utalva. És még rengeteg dolog, ami másként működik itt és másként ott, ami meghatározza az ember hozzáállását is.

Amúgy szerintem mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai is és egyik ember sem jobb a másiknál.

2009. jún. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Én azt kérdezném inkább, hogy miért van ellentét a pesti és más városban (megyékben, pest megye egyéb településein) élők között? Miért hiszik azt a fővárosban élők, hogy ők sz.rták a spanyolviaszt? Miért emlegetik úgy, Budapesten és országszerte? Miért erény, hogy Édesanyátok abban a mocskos és kutyasz.aros helyen pottyantott ki?
2009. jún. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Szánalmas vagy... sokszor nem a pestiek vannak nagyra magukkal, hanem a vidékiek állnak úgy hozzájuk, ahogy most te az utolsó soroddal. A bizonyítványt nem a pestiekről állítottad ki, hanem magadról.

Egy vidéki.

2009. jún. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
"sokszor nem a pestiek vannak nagyra magukkal" --> mutass egyet! :) Én ismerek olyat is aki "vidék"ről ment Budapestre, és rögtön tudott azonosulni...
2009. jún. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Én mint született pesti kikérem magamnak ezt az alpári hangnemet, hogy így beszélj! mégis mi a jó francot képzelsz te magadról, mi? nem a pestiekre kéne kivetítened a nem budapestiségedből fakadó kisebbségi komplexusodat. képzeld, pesti létemre nem képzelem magamról, hogy én szartam volna a spanyolviaszt, és annál bőven több emberi erényt tudok felmutatni a magam részéről, mint azt, hogy anyám ezen a "kutyaszaros helyen" pottyantott ki. nagyon sok "vidéki" ismerősöm és jó barátom van, "vidéken" végzem az egyetemet és soha életemben nem helyeztem egy embert sem a fölé vagy az alá, hogy pesti-e vagy sem. hát komolyan el vagyok képedve a taplóságodon így hajnali 3-kor...
2009. jún. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen a pestiek álatalába beképzeltek és lenézik a vidékieket.Persze tisztelet a kivételnek.Amikor beszéltem egy pestivel és mondtam neki hogy hol lakom (egy kiváros) elkezdett parsztozni.De már többször tapasztaltam hasonlót.
2009. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Más kultúra.
2009. jún. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Mert a falusi nem tudja megérteni mire jó a metroszexualitás és a malegőrület.
2009. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

a pesti emberek kicsit nagyon máshogy képzelik az egész vidéket, a vidéki életet, és pesten jóval könyebb a megélhetés és érvényesülés, akárki mondja: ez így van! vidéken pokoli nehéz tud lenni az élet egy pár száz fős falucskában, nincs ám éjjel bolt, nincs helyijárat, és éppen ezért válik a vidéki ember gerincesebbé! mert megtanulja a dolgok értékét és súlyát! a pestiekre ez csak elvétve jellemző, náluk minden kéznél van, kevesen tudják közülük h mit jelent valamiért szenvedni, vagy mit jelent várni valamire, sokszor hiába, vagy esetleg az embernek magának megcsinálnia amire szüksége van.


amugy meg hozzátenném h a vidéki nagyvárosokra nem jellemző az, ami pestre igen: az elidegenedés!

tessék elővenni antropológiai, történelmi könyveket, mindenféle sovinizmus nélkül le van írva: a pesti lakosságnak csak igen kis százaléka magyar (most nem a pestre felnőttként költözőkről van szó)! természetes is, hogy sokszor idegennek érzik a vidéki embert (egyékbént mi is a pestieket)! itt vidéken ritka az aki nem magyar (keletbalti és turáni), elvétve van dinári és alpesi (ugye akár tót, sváb, vagy hasonló)....pestre ugyanez nem mondható el. ott a törzsökös magyarok száma igen csekély (persze ott is van, akinek nem inge...)


... ezért van a 2 kultúra (a vidéki és pesti) idegenkedése...

2009. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!