Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fővárosiak! Tesztek különbsége...

Fővárosiak! Tesztek különbséget "kisvárosi" és "falusi" vidéki ember között?

Figyelt kérdés
lehet kicsit furán hangzik ez, de nem tudom mások hogy látják. én kisvárosban élek, és itt igazán a környékbeli falvakból bejáró emberek számítanak vidékinek, és míg Pesten nyilván egyformán vidéki aki nem ott él. arra lennék kíváncsi hogy tesznek az emberek különbséget hogy épp egy kis sehonnai faluból származik az illető vagy egy kisvárosból? akár felköltözik, akár megismer ott valakit, ilyenekre gondolok. tudom, tisztában vagyok vele hogy mindenhol megtalálhatóak a legnagyobb "parasztok" de még mindig sok az általánosítás
2010. febr. 5. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, mi a különbség kis város és falu között, de nagy ívben teszek arra, ki honnan jött, illetve nem ez alapján ítélek meg bárkit. Ebben az értelemben tehát nem.
2010. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom.

Én sem teszek ez alapján különbséget. Nem attól lesz bunkó valaki, hogy Kukutyinból jön.

2010. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
Tok mindegy! Aki nem Pesti az videki
2010. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
egyet értek..aki nem pesti az vidéki és kész..én pesti létemre szeretem a vidékiek társaságát,és szeretem halgatni azt is,akinek kicsit tájszólása van,mert tetszik!pasim is kiskunhalasi.. az előző meg miskolci..
2010. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Részemről nem teszek különbséget.

Tökmindegy. Illetve nem ez számít.

2010. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát abban egyetértek, hogy aki nem Bp-i az vidéki, de ha ettől független értelmes ember, akkor miért ne? :D
2010. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem már nincs különbség. Ma már a falusi emberek is bejárnak városokba dolgozni, tanulni, így már ilyen téren nincs különbség.


Mivel már falun sem nagyon tartanak teheneket, aprólékot, ezért egy falusi, és egy városi (de kertes házban élő) ember végülis ugyanazt tudja.


Esetleg azok az emberek, akik egész életüket a falujukban töltötték, és az a legnagyobb dolog számukra, hogy mi történik a faluban, talán őket lehet még "falusi" embereknek nevezni.

2010. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyetem (BME) tele van nem pestiekkel és ha nem tudnám, hogy ki honnan jött, akkor nem tudnám megmondani, hogy ki a pesti. Egyformán szeretek mindenkit :)
2010. dec. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki vagyok, de nem azért mert nem vagyok budapesti.
2010. dec. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tahók vagyunk mind:D
2010. dec. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!