Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor ránéztek egy kisgyerekr...

Amikor ránéztek egy kisgyerekre (és tudj. átok, hogy egyszer felnő és egy bunkó, nagydarab. stb ember lesz belőle) hogy tudj. átok szeretni?

Figyelt kérdés
Gyakran vagyok így, hogy ránézek egy egészen pici gyerekre és ez jut eszembe, hogy mekkora egy tahó, bunkó lesz, ha felnő. Viszont fordítva is így van, gyakran ha látok egy idős embert, aki szimpatikus, eszembe jut, hogy de aranyos, valamikor Ő is pici volt. Ilyenkor elérzékenyülök. Nekem ilyenek szoktak az eszembe jutni, nektek nem? Szerintetek normális vagyok? :D
2012. ápr. 22. 00:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az szokott eszembe jutni, hogy az idősekre mindig mondják, hogy milyen bölcsek stb., de mitől lenne minden idős bölcs? Lehet, h fiatal/középkorúként felelőtlen, bunkó vagy esetleg másmilyen volt... nekem ez a fura, h egyből minden idős ember jobb mindenkinél. Nem utálom őket, nem ezért mondom, csak ez nekem fura.
2012. ápr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, nem hittem volna, hogy valaki válaszolni fog.

Bár egy kicsit elkanyarodtunk a témától. Van igazság, abban, amit mondasz. Én például vagyok úgy, hogy nagyon fiatalt, aki kedves, intelligens nagyon tisztelem és ugyanakkor vannak öregek, akikről tudom, hogy áskálódnak, pletykálkodnak, rosszindulatúak "primitívek" (a szó rossz értelmében, tehát nem a természetességet értem ez alatt, mert attól, hogy valaki tudatlan még lehet nagyon kedves..stb) és sötétek, na azokat nem tudom tisztelni, sőt... Dehát tényleg nem lehet általánosítani. Ahány ember, annyiféle.

2012. ápr. 22. 00:40
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Én csak szimplán nem szeretem a gyerekeket.
2012. ápr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi a választ :D És szabad kérdeznem, hogy miért?
2012. ápr. 22. 00:42
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális vagy.Biztos lesz majd olyan,aki jön és az ellentettjét mondja,de én ugyanígy gondolkodom,és teljes mértékben beszámítható,gondolkodó,racionalista ember vagyok aki érzelmileg egyébként kifejezetten érzékeny.Nem mellesleg nő,27 éves.Sosem értettem, mitől édes,cuki,aranyos,ártatlan, stb... egy kisgyerek,csak mert " egy kisgyermek". Nekem is ugyanazok a gondolatok jutnak eszembe róluk,mint neked..hogy mondjuk ugyanolyan "büdös bun@ó ge@i" lesz, mint mondjuk az apja,stb..például a gyilkosok is voltak anno " tündi-bündi kisbabák", mégis mi lett belőlük...ez oda-vissza működik nálam. Szerintem az lehet a megoldás, hogy sok a buta ember,akik nem gondolkodnak például előre, csak a jelen pillanatot látják..amikor még a liberóba szarik a gyerek,és milyen cuki,ahogy rámosolyog valakire.És pont.Eddig látnak.És ezért cukikamukika minden gyerek.Na meg persze ártatlan....megy náluk a "lelki terror" rendesen...ahogy megfigyeltem családok százezreinél...de a szülők néha annyira nem veszik a jeleket,hogy a gyermek ránő a fejükre és csodálkoznak,hogy " miért csinálja ezt a kölök".

Nem tartozik szorosan a témához ugyan, de például rengeteg embernek van olyan gyermeke, akit nem is értem,hogy lehet szeretni..( azon kívül hogy a saját gyereke),,de manapság olyan brutálisan rossz fiatalokkal és már óvodásokkal !! van tele a mai világ, hogy egyszerűen nincs miért szeretni őket azon a tényen kívül hogy valakinek a kölke,meg mert ő szülte.." de oszt énnyi"..szokás mondani : " dehát mégiscsak az én gyerekem "...hja..hála az égnek :)

Úgyhogy : igen, normális vagy.

2012. ápr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Velem is előfordul milyen. Főleg azoknál a kisgyerekeknél, akiknek megnézem a szüleit is és hát... nem csordul ki belőlük a kultúra és az intelligencia... Ergo a gyerekük mitől lenne majd másmilyen, ha felnő, mint ők, ha egyszer ebben nő fel?


De leginkább csak ilyen gyerekeknél lamentálok el ezen... Akiknek normális szülei vannak, azoknál nem gondolok ilyenre (persze ettől még belőlük is lehetnek majd kőbunkók...)

2012. ápr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
milyen = ilyen. Csak már késő van, bocsi. :)
2012. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
úh, utolsó, nagyon szépen köszönöm, hogy írtál. Minden szavaddal egyetértek!
2012. ápr. 22. 00:53
 9/22 A kérdező kommentje:
Illetve "utolsó előtti"* közben írt az "utolsó" :) Nagyon köszönöm a választ! Abszolút egyetértek!
2012. ápr. 22. 00:55
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Még csak annyit írnék - ha megengeded-, hogy úgy gondolom,pont ez a normális,ahogy te gondolkodsz.A "minden gyermek ártatlan" teória inkább csak " hintés".Ez az elfogadott társadalmilag,meg tulajdonképpen mindenhogy.

Nem utálom a gyerekeket,szó sincs róla,de nincs is miért szeretni jelentős többségüket.

Na,befejeztem :)

2012. ápr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!