Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg van ilyen, hogy egyes...

Tényleg van ilyen, hogy egyes közösségekben az ember személyiségét leépítik, hogy aztán újra felépítsék?

Figyelt kérdés
(Pl. Színművészeti sulik.)

2012. ápr. 20. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Akár egyetlen személy is képes ezt megtenni tehát egy közösségnek is nyilván van esélye erre.


Könnyebb felépíteni valakit, ha előtte az adott személyt leépítik. De az egész a befolyásolással kezdődik. Aki nem befolyásolható azt alapból nem lehet leépíteni. Nyilván egyedül egy közösségben nehéz szilárdnak maradni a nagy befolyás hatására, de lehetséges, amennyiben erős személyről beszélünk.

2012. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én inkább bizonyos vallási felekezetek, kisegyházakat emelnék ki, rájuk többszörösen igaz ez.
2012. ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha kiderül, hogy erős személyiség, akkor szerintem mennie kell, vagy talán már felvételkor hozzáértők nézik ezt is, nehogy később baj legyen. Pl a színiiskolák esetében nem elég a tehetség, a formálhatóság és a későbbi irányíthatóság is legalább olyan fontos lehet, gondolom legalábbis, mert az új személyiségre nem véletlenül lesz szükség.
2012. ápr. 20. 09:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Második: igen, ott is az a cél szerintem, hogy engedelmes szolgát, eszközt faragjanak az emberből, akit a saját céljaikra felhasználhatnak.
2012. ápr. 20. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes amit mondasz. Ugyan miért figyelnének fel az erős jellemre ? Pont, hogy néha az a cél, hogy az adott személy minnél könnyebben legyen befolyásolható, mert egy erős jellemmel rendelkező személlyel " több gond " van.

Noha színművészeti iskolák nem gondolom, hogy leépítő szándékkal rendelkeznének, de ahogy a 2. válaszoló is írta, vannak pl. szekták, ahol viszont ez a cél és ott nyilván előnyösebb nekik, ha az adott személy befolyásolható.

2012. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem én is, hogy aki erős, azt már eleve nem is veszik fel, mert később nem lehet majd dróton rángatni. Pont most hallottam egy riportban, hogy a színésztanoncokkal csinálják ezt, meg egyszer egy elszólást is hallottam (vagy legalábbis én annak véltem), hogy x mondta y-nak, hogy téged már "megtörtek". (A média világában.)
2012. ápr. 20. 09:55
 7/9 anonim ***** válasza:

És az sem ritka, hogy valaki önmagát építi újjá. A karrier és a simulékonyság (vagy inkább hajlékony gerinc) nagy mozgató.

Az említett közösségekben mindig akad egy perverz despota, akinek az fontos, hogy uralkodjék - bármi áron.

2012. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem egy színész, ha elveszti a személyiségét, akkor elveszti a varázsát is. Én nem hiszem, hogy le és felépítenek a színművészetin, annál is inkább, mert adott rendező választ adott szerephez színészeket. Ha mindenki egyforma lenne, akkor csapnivaló előadások lennének. A színész attól tehetséges, hogy bármikor bárki szerepébe bele tud bújni, és maga tud - adott szerepre, ideiglenesen - felépíteni adott karaktert. Aztán más szerephez másikat. Ha erre nem képes, nem lesz belőle színész. Amelyik színész olyan "erős személyiségű", hogy nem tud vele dolgozni a rendező, az előbb-utóbb nem kap szerepet, és keres más munkát.
2012. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szcientológiai egyház.
2012. ápr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!