Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják felnőtt emberek,...

Miért mondják felnőtt emberek, hogy "apám", vagy "apum"?

Figyelt kérdés
Az első szerintem tiszteletlen (hacsak nem nevelő-, vagy mostohaapáról van szó), a második gyerekes. Miért nem mondják gyakrabban az emberek, hogy "édesapám", ha már ilyen szép szavunk van rá)?

2012. ápr. 22. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondják, max nem vadidegenek előtt..


Tudod ez olyan közvetlenebb, barátibb, bizalomébresztőbb kifejezés, és az emberek nem mondanak ki bármit olyanok előtt akikben nem bíznak, hanem helyette különböző állarcok, álcák mögé bújnak.



Eza kifejezés azért bizalmasabb, mivel sejthető belőle az édesapa, és az illető kapcsolatának milyensége.


Aki gyűlöli az apját, az sosem mond ilyeneket.

2012. ápr. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

egyáltalán nem tartom tiszteletlennek. Nem ezen múlik, én ha másoknak beszélek a szüleimről, gyakran mondom, hogy anyám-apám, anyu-apu. Gyerekesnek tartani hülyeség, lévén egy gyerek beszél a szüleiről, hahó! :)

Egyébként őket szoktam úgy hívni, hogy édesanya vagy édesapa, de csak mint megszólítás másoknak nem így emlegetem.

Szerintem viszont az a tiszteletlen, aki a nevén szólítja a szüleit, ez valami új idióta divat Amerikából!

2012. ápr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az "édesapám" szó túl vonalas. Ennyi, nem áll rá a szám.

Semmi rosszat nem látok az általad említted szavakban. Szerintem semmi baj nincs egyik változattal sem. Dehát, ahány ház, annyi szokás. Nekem a Te felvetésed furcsa, de ennek ellenére egyáltalán nem zavar, ha más így használja.

2012. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen... értem mindegyik szempontot, csak valahogy nekem furcsa. :-) Nem baj, csak szerintem el fog tűnni ez a szép forma. A keresztnéven szólítás tényleg borzalmas... :-(
2012. ápr. 22. 08:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszokat! Megy majd a + érte.
2012. ápr. 22. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem területenként is változik, hogy hol hogy mevezik a szülöket.


A mi vidékünkön az édesanyám, édesapám csak könyvekböl ismert, ha valaki igy használná, akkor enyhén hülýenek néznék. Itt az anyám, apám a normális, megszokott, és nincs benne semmi tiszteletlenség. Az apum, anyum meg kimondottan bizalmasan hangzik, csak jó ismerösök elött használják.


A férjemék környékén meg apa, anya a megszólitás, az édesanya, édesapa irodalmi, fellengzösnek tünik.

2012. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os!

Hadd kérdezzem meg, hogy a "mi vidékünk" mit jelent? Honnan származol, vagy hol laksz jelenleg?

2012. ápr. 22. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:
A 6. vagyok, az ALföld déli részén élünk.
2012. ápr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!