Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti is jártatok már így?

Ti is jártatok már így?

Figyelt kérdés
Mostanában már 2-szer jött hozzám oda teljesen kulturáltan egy öreg hölgy, hogy nem tudnám e kisegíteni 200Ft-al. Teljesen tiszta, minőséginek tűnő cuccokban. Mindkét esetben más volt a helyszín és a néni is. Nem értem ez miért van? Modern kéregetés? Betegség? Kíváncsi lennék találkoztatok-e már hasonlóval, illetve adott-e valaki pénzt stb. Lehet, hogy a millióit akarja odaadni valakinek, aki megérdemli. Én nem kaptam meg, mert nem voltam adakozó kedvemben...
2012. ápr. 24. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem véletlen, és otthon hagyta a pénzét. Én egyszer egy fiatalemberrel találkoztam, aki kétségbe esve kért egy pár százast, mert otthon hagyta a bérletét, és jegyet akart venni.
2012. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én öregemberrel találkoztam így. Elegáns volt, a modora rendben, úgyhogy adtam neki.
2012. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Ezek a kéregetők általában mindig vonatjegyre szeretnének kérni,mert ellopták a pénztárcájukat, és nem tudnak hazamenni.


De hát ha nem sietsz, állj le vele beszélgetni. Pár szó után úgyis kiderül, hogy mi a szándék. Egy ezrest mondjuk akkor adnék neki, ha megmutatja a személyi igazolványát cserébe.

2012. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért vigyázni kell az ilyen emberekkel. Én találkoztam kétszer ugyanazzal a nővel, egyszer gyógyszerre kért 300 forintot, mert nem volt nála annyi, hogy megvegye az anyjának. Nem volt nálam pénz, de nem is adtam volna. Annyira hülye én sem voltam, hogy ezt elhiggyem, elvégre szerintem nem egy 15 éves sulitáskás gyerektől kell pénzt kérni. Másodszor nem tudom mire kért már pénzt, de faképnél hagytam.


17/L

2012. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk, ha tényleg kirabolták, vagy elhagyta a pénzét és haza akar valahogy jutni akkor párszáz forintot simán odaadnék. De ő, miután nem adtam neki pénzt elköszönt és felszállt a helyijáratra.Ha nem itteni, akkor előfordulhat, hogy buszra, vonatra kért, de ha velem történne ilyen, akkor a minimum, hogy elmondom a sztorit röviden.


Igazából szoktam adni a nem "alkoholista fejű" hajléktalanoknak, ha nagyon hideg van egy narancsot, valami péksüteményt stb. Ezzel nem vagyok egyedül, mert sokan megsajnálják őket. Jogosan. Ebbe a rohadt világba bárkivel megeshet, hogy utcára kerül.


Abban sem vagyok biztos, hogy pár hónap szenvedés után én nem nyúlnék-e a piához. Amíg nem tudom milyen rossz az utcán, nem tudhatom mennyire lennék "gyenge". Ennek ellenére olyannak aki valószínűleg italra költi eszembe nem jutna még 10 Ft-ot sem adni. Furcsa dolog ez is!

2012. ápr. 24. 22:43
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 22:30!


Az első nekem is ugyanez a történet volt. Szívgyógyszerrel ha jól emlékszem.


Nem Pécsen történt? :D

2012. ápr. 24. 22:44
 7/8 A kérdező kommentje:

HOPPÁ!

22:30=22:03 ... Eléggé fáradt vagyok úgy néz ki!

2012. ápr. 24. 22:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem Pécsen történt. :)
2012. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!