Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Gyűrűk Urában van egy...

A Gyűrűk Urában van egy eltörött kard. Tényleg el lehet törni egy kardot? Mekkora erő kell hozzá? Ha csak egy ember szándékosan ketté akar törni egyet?

Figyelt kérdés
Nem tudtam pontosan hova tegyem ezt a kérdést, bocis. Valójában nem A Gyűrűk Ura érdekel, hanem én is szeretnék írni egy történetet, és nem tudom, el lehet-e tényleg törni egy kardot emberi erővel, de csak reális és hihető dolgokat szeretnék beleírni.
2012. ápr. 29. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne eltörni egy kardot?
2012. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy A gyűrűk urában nem egy ember törte el azt a kardot, hanem maga Szauron.

Amúgy el lehet törni. Nem tudom, mekkora erő kell hozzá, de ez függ a kard minőségétől és az embertől is.

2012. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy Sauron, épp ezért írtam, hogy Gyűrűk Ura vitába szeretnék belemenni, csak ez a jelenet ihlette.


Akkor elmondom mért kérdeztem:

Vannak réz, bornz és vaskardok, ha jól tudom. Bár az első már nagyon régen volt.


Egy vaskardot el lehet törni? Amiért kérdezem az, hogy egy másik kard el tudja-e törni. Mert ha el tudná, akkor harc közben is bármikor eltörhetne, nem? Vagy egy fejszével el lehet törni? És ha nem így, akkor hogy lehetne?

2012. ápr. 29. 12:02
 4/15 A kérdező kommentje:
*hogy
2012. ápr. 29. 12:02
 5/15 A kérdező kommentje:
*hogy NEM (bocs, előbb lenyomtam a tabulátort....)
2012. ápr. 29. 12:03
 6/15 anonim ***** válasza:

El lehet törni, eszköz segítségével akár fél kézzel is.

A japánok híres (szamuráj) kardjait is el tudták törni, méghozzá kínai aratókésekkel. Ezt a fajta kést már láthattad ninja filmekben: 3 penge, a középső háromszög alakú, a két oldalán pedig két rövidebb, ívesen hajlott penge. Biztos ismerős. Nos, ha ez úgy van beállítva, hogy a két szarvpenge éle eláll a főpenge élétől (tehát a két sík V alakban áll egymáshoz képest), majd ebbe a V alakú részbe befogják a kardpengét, és csavarintanak egyet a késen, akkor így eltörik a kard! De, hogy ehez mekkora erőkifejtésre van szükség, azt nem tudom. De a fél kézből ítélve nem kell nagy.

Úgy tudom, kard is képes törni kardot.

2012. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Most adtál egy ihletet. ha kitalálok egy eszközt, ami képes hasonló módon megcsípni a kardok, ezek szerint az is hiteles.


A szamurájkardok amúgy kicsit más szerkezetűek, nem?

2012. ápr. 29. 14:16
 8/15 anonim ***** válasza:

Még nem is hallottam erről a kínai késről, de érdekesen hangzik. Pláne, hogy még a szamurájkardot is el lehet törni, pedig azok aztán jó kis kardok.


Kérdező: National Geographic-on volt egy jó kis műsor a szamurájkardokról. Ha jól emlékszem, fél évig is eltarthat, míg egy elkészül. Nézegess ilyen filmeket, hátha azokból is tudsz ihletet meríteni.

(Második voltam.)

2012. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. csak engem pont nem az ilyen kardok, hanem a rendes, mezei kardok érdekelnek, ezért említettem a GyU-t.
2012. ápr. 29. 15:13
 10/15 anonim ***** válasza:
A szamurájkardot tekinthetjük a legerősebb, ugyanakkor legigényesebb munkát igénylő kardnak. Ha te egy mezei kard alatt egy sima rövidkardot értessz, amit a falu mesterembere csinált, na ha az találkozik mondjuk egy buzogánnyal, vagy egy profi mesterember által készített Claymore-ral, akkor igen, elképzelhető, hogy kettétörik.
2012. ápr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!