Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet levakarni egy...

Hogyan lehet levakarni egy olyan barátot, aki csak kihasználja az embert? Fel szeretném nyitni a párom szemét.

Figyelt kérdés

Páromnak van egy haverja. Mikor mindketten egyedül voltak, sokat lógtak együtt. Én megismerkedtem a párommal, a haverjának is lett barátnője.

Ha csak az elmúlt 1 évre emlékszem vissza, soha nem volt hogy a férfi önzetlenül keresett volna minket, illetve a páromat.

Sokszor kért kölcsön pénzt, párom meg adott. Megadta, de elég sokára, és többszöri fülrágásra.

Ha fasírtban voltak a csajjal, a páromat hívta sörözni, persze úgy, hogy neki egy fillére sincs, mindent fizessen a párom.

Amikor mi kértünk szívességet, hogy tankolunk az autóba, csak vigyen el x helyre, soha nem ért rá.

Ha baja volt, a páromnak mindig végig kellett hallgatnia őt. Próbaképpen a párom is hívta egyszer, hogy összekaptunk (ezt füllentette) és adjon tanácsot.

Jajj hát ő szívesen adna, de épp nem ér rá, mert a kedvesével van, meg amúgy is le fog merülni a telefonja.

Húsvét előtt is kért pénzt, 15 E ft-t. Párom adott neki.

Most megint kért 10 ezret, hogy elvigye vacsorázni a csajt mert névnapja van.

Ma kapott a párom fizetést, könyörögtem neki, hogy NE adjon kölcsön, mert mi is pénzből élünk.

De hát ő haver, mert ilyenek.


Nálam a barát/haver nem abból áll, hogy csak akkor keres, ha pénzre vagy szívességre van szüksége.


Ezt az illetőt szeretném lekoptatni, minél kevesebb anyagi veszteséggel.


2012. máj. 3. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kicsit bonyolult a dolog.ulj le a pàroddal ès beszèljètek meg.mond el amit itt leirtàl.szerintem sem normàlis az ilyen,nem szeretem ezeket az embereket.jobb ilyentol tàvol lenni.de a pàrod gyenge ès kihasznàljàk.
2012. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam neki elmagyarázni, de szerinte félreértem a helyzetet. Mikor csak ketten jártak el erre-arra, nagyrészt akkor is a párom fizette a dolgokat.
2012. máj. 3. 14:38
 3/11 yuda ***** válasza:
100%

Két lehetőség:

1. Tovább rágod párod fülét és igyekszel meggyőzni a baráti KÖLCSÖNÖSSÉG elvéről. Ha kölcsönös, akkor baráti, ha egyoldalú, akkor kihasználás. Más a neve is :)

2. Elfogadod a helyzetet és párodat továbbra is kihasználják.

3. otthagyod a barátod, mert belátod, hogy ezután is le fogják húzni. Nem ért a szép szóból. Inkább veszélyezteti a megélhetéseteket, mert fontosabb számára a barát, mint te. Vedd komolyan az utolsó mondatot. Fontosabb számára, mint te...

3. Választasz

2012. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha már egyszer odáig eljutott a párod hogy kamuzott neki, hogy kiderüljön, mellett áll-e és ezek szerint rájött, hogy csak kihasználja és ezek után még mindig ad neki pénzt, szívességeket tesz, akkor szerintem te már nem tudsz sokat tenni :S
2012. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nálunk SZÓRÓL SZÓRA ugyan ez volt a helyzet.Mert, hogy haver...meg megbízik benne...úgyis visszaadja...aha a nagy francokat. A barátom haverja már annyit kért kölcsön, hogy a barátom nem tudott neki adni, ugyanis neki is elfogyott a pénze... Aztán már nem is adta vissza...Mostanra addig fajult a helyzet, hogy a barátom folyamatosan fenyegeti őt, hogy adja vissza a pénzét, nagyon rosszban vannak stb. Konkrét megoldást nem tudok, csak azért írtam le, hogy lásd, hogy a barátom is csak úgy jutott ki ebből, hogy annyit adott a srácnak, hogy neki meg elfogyott... Ahogy olvasom a te barátod is ugyan ebbe a helyzetbe fog jutni sajna. De akkor majd rájön ne aggódj. Csak nehogy túl sokat adjatok kölcsön és késő legyen. Én is próbáltam beszélni vele, de semmi nem hatott, mert hát "haverok vagyunk" -.- hidd el, hiába téped a szád, majd a saját hibájából tanul.
2012. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
vedd a kezedbe a pénzügyeket (ha együtt éltek) a 2. alkalom után el fog tünni a ,,barát"
2012. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még megpróbálhatsz egy valamit, bár ez személyfüggő, hogy bejön-e:

ha elkezded sorolni a példákat, a megtörtént eseményeket, és azt mondod férjednek, hogy a haver szemében most ő az "ügyeletes balek", akit állandóan meg lehet szívatni, miközben a haver jókat röhög a markában.

Ha férjedben van egy kis hiúság, egy kis büszkeség, akkor ez talán segít abban, hogy észhez kapjon.

2012. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mivel közös kasszán vagyunk, úgy érzem van némi beleszólásom a dologba.

Mondtam a páromnak, ha keresi ez a haverja, majd én beszélek vele.


Amikor 5-10 ezer forintot kapott kölcsön, azt is 3 hónap után adta meg, de úgy hogy én írtam neki, hogy vagy megadja, vagy eljátszotta a becsületét.

2012. máj. 3. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne némi beleszólásod legyen, hanem legyél te a ,,pénzfelelős" és ennyi. Ha hív a haverja, akkor ő nem tud adni mert te erre nem adsz és akkor nincs mit tenni, hamar lekopik a barátja. Utána meg lehet neki is beleszólsa. amugy meg oké, hogy az ő fizujából adtok neki de utána meg te tartod el a barátod? ilyen szempontbol is van jogod beleszólni!
2012. máj. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon bosszantó tud lenni az ilyen "barát." Tapasztalatból tudom Hajdanán kevés szőlőt műveltem feliből. Lett borom,a aztán egy olyan ember is aki gyakori látogatóm lett. Az ok nyílt titok volt. Sokat rágódtam,hogy mit csináljak. Végül azt gondoltam: ha neki van képe ezt tenni,akkor nem szabódok tovább. Megmondtam,hogy nem vagyok hülye. Harag nincs,de ha bort akarsz inni ott a kocsma. Sajnos vannak emberek akiket úgy kell levakarni a nyakunkról.

Sikert kivánok hozzá!

2012. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!