Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erről az UNICEF akcióról...

Erről az UNICEF akcióról vélemények?

Figyelt kérdés
[link]

2012. máj. 3. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Már a másik kérdésnél (ugyanez a videó a téma) leírtam, hogy roppant módon elkeserít az emberek közömbössége, önzősége és empátiamentessége. Hihetetlen, hogy még az ártatlan és magatehetetlen kisgyerekeknek is háta fordít a legtöbb ember.
2012. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Nehéz dió, sajnálom, hogy ennyire szar lett az eredmény, de valahol érthető. Nem tudom máshol hogyan van (nyilván máshogyan) de itthon ha valaki akár segítő szándékkal is közeledik a másik felé arra a legtöbb esetben rosszalló tekintet a válasz (vagy még durvább) persze nyilván vannak kivételek amikor az illető megköszöni stb.

Az emberek gondolom nem mertek/akartak odamenni nehogy valami feldühödött szülő csörtessen elő a közelből, veszed le a mocskos kezed a gyerekemről felkiáltással... Erre tippelek.

2012. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A forgatagban az ember nem is biztos, hogy észrevesz ilyesmit. Nem néztem meg a videót, tehát nem látom a pontos szituációt, de azt tudom, hogy miről van szó.

Én sem biztos, hogy felfigyelnék egyáltalán egy ilyen gyereksírásra, nemhogy még nekiállnék kinyomozni, hogy van-e vele ott valaki (automatikusan feltételezné, hogy persze, hogy van...), kell-e valamit tennem, stb.

Főleg, ha épp sietek, telefonálok, vagy bármi miatt el is vagyok foglalva.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ha észreveszem, hogy gond van, akkor ne segítenék. Erről szó sincs, természetesen azonnal mennék. Tehát nem vagyok olyan, mint akik otthagyták az elütött, haldokló kisgyereket az úton, pedig látták, megnézték!!

Egyszerűen csak: babakocsi, sírás, ezer ember... Nem állnék neki nyomozni, hogy mi van, mert eszembe sem jutna, hogy egyedül van hagyva!

(Mondom, a videót nem tudtam megnézni, így azt nem tudom, hogy itt mennyien vették észre a MAGÁRA HAGYOTT babakocsit.)

2012. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Mindenki észrevette, ugyanis az út kellős közepén volt a kocsi...(első voltam)

2012. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én biztos arra gondolnék, hogy valami trükk. Aki ott akarja hagyni a gyerekét, az sem a tömeg közepén fogja, egy utcán, egy szép, jó állapotú babakocsiban.

Másrészt meg amikor tele a város olyan anyukákkal, akik hagyják a gyerekeiket szabadon rohangálni, vagy csinálni, amit akarnak, aztán ha odamész hozzá, akkor meg leb*sznak, hogy hagyd békén a gyereküket én sem szívesen avatkoznék bele ilyesmibe.

2012. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Így meg én sem hiszem, hogy komolyan venném... "Üvölt" róla, hogy valami felmérés, vagy trükk... Nem szeretem az ilyen jellegű manipulációt, még sok ilyen, és tényleg igazi helyzetben sem fog segíteni senki, mert mindenki meg lesz győződve róla, hogy megint csak egy "próba".

2012. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!