Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Református iskoláról vélemények?

Református iskoláról vélemények?

Figyelt kérdés
Nem ide kellene írnom de itt hátha hamarabb és több választ kapok! Ma tudtam meg hogy a lányomat nem abba az általános iskolába vették fel ahova szerettem volna hanem egy másikba ami meg sem fordult a fejembe hogy oda egyáltalán beírassam! Érdekes nem ? Ráadásul ott 1 ismerős gyerek sem lesz nem hogy a kis barátok akikkel jóban van... A lényeg hogy át akarom íratni ha lehet reformátusba de szeretnék véleményeket hogy érdemes e vagy nem ?

2012. máj. 3. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Én a református iskolákról csak jót hallottam. Elég "kemények" általában, sokat kell ám tanulni. Jó színvonalú az oktatás. :)
2012. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

Nyugodt szívvel ajánlom a Refit! :) Áhitat, közös imádságok egy dolog, de amit a lelkében-szívében visz haza az leírhatatlan. Tanul elfogadást, baráti szeretetet, szigort, fegyelmet, magatartási szabályokat, és annyi annyi minden mást, amit egy nem refi iskolában nehezen tehet magáévá.

Ha lenne nálunk Református iskola, én is oda íratnám a fiam!!!!

2012. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát szerintem meg általánosságban nem lehet erről véleményt mondani. Mi egy református általános iskola és gimnázium mellett lakunk, 1 ismerősünk, akinek odajár a gyereke, jónak tartja, 3 másik utálja (a gyerek), három másik szülőtárs, akik a nyílt napot megnézték, kifordultak rögtön, úgy elijedtek tőle.

De ha mégis „általánosítani” kéne, azt írnám, hogy nagyon vaskalapos iskola, itt aztán megtanulja a gyerek, milyen az élet, hogy az ő kis lelke nem számít.

2012. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem igaz!!!!!!!
2012. máj. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 4. hozzászóló: azt írtam, nem lehet általánosítani, én csak egyetlen iskoláról tudok véleményt mondani, amelyet a leírtak alapján ismerek.

Vagy esetleg te a hozzászólásom alapján ráismertél az adott sulira, és szerinted nem igaz, hogy kemény?

(Bár megjegyzem, akkor is csak egy vélmény lennél a sokból. ;)

2012. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont te általánosítottál! Olvasd el először amit írsz, utána vádolj!

Igen is érdemes református iskolába íratni a gyerkőcöt. Ez volt a kérdés. Nekem ez a válaszom és véleményem, és ezzel befejezve.

2012. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Nos, általában nem szoktam felvenni a kesztyűt, de most sikerült felbosszantania az utolsó hozzászólónak. Elnézést a kérdés feltevőjétől, de off leszek a továbbiakban.


Muszáj tehát egy-két dolgot kifejtenem, mert a butaság a rosszindulattal párosulva mérhetetlen módon felbőszít.

Tehát: én nem „vádoltam” senkit semmivel. Ha elolvasod a saját 4. hozzászólásod, te állítottad, hogy nem mondok igazat. Ezzel több probléma is van. Mivel magyarázatot nem adtál, miért gondolod ezt így (csak a felkiáltójelek számának indokolatlan megnövelésével jelezted feldúltságodat), én erre rákérdeztem. Megjegyzem, eléggé ostoba dolog más véleményét hazugságnak titulálni, ha pedig nem a véleményem, hanem az azt alátámasztó tapasztalati tényeket nem véled igaznak, akkor kvázi hazugnak tituláltál egy másik embert úgy, hogy nem tudhatod, valójában az e.


Erősem remélem, hogy a 2. hozzászólásban az elfogadást, a baráti szeretetet, és a hasonló szép erényeket nem te emlegetted, mert enyhén szólva mókás ez egy olyan ember szájából, aki ennyire agresszíven reagál más véleményére.


A kérdezőnek pedig ezután ajánlom, hogy a szülőket is nézze meg az iskolában, mielőtt dönt. ;)

2012. máj. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ugy néz ki szeptemberben ott kezdjük az iskolát. Akkor majd megfogom tudni! :) Rosszat nem hallottam róla azoktol akiket kérdeztem csak ez hogy kemény lesz esetleg ,de nagyon jó "agya" van a gyerekemnek hátha nem lesz vele gond! A hozzászólásokat köszönöm akármilyen hangnemben írtátok :D
2012. máj. 10. 17:19
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos....én voltam az, aki csak jókat mondott a Refi-ről, és ajánlotta tiszta szívvel.


Amire pedig a "nem igazzal" és a felkiáltójellel reagáltam ez a mondat volt:

"........De ha mégis „általánosítani” kéne, azt írnám, hogy nagyon vaskalapos iskola, itt aztán megtanulja a gyerek, milyen az élet, hogy az ő kis lelke nem számít........ "

Erre reagáltam azt hogy nem igaz, arra hogy a gyerek kis lelke nem számít.....

Nem kell itt semmiféle kesztyűt felvenni, értelmetlen és nevetséges, és szánalmas....


A kérdezőnek pedig: jó döntést hozott!


Köszönöm.

2012. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!