Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz a munkahelyi...

Szerintetek gáz a munkahelyi ocsmány stílus, vagy laza és menő? A gond csak az, hogy:Folyt.

Figyelt kérdés
javító-melós munkahely,olajos,stb.Mindenki tök jó arc,óriási poénok egész nap.A stílus:b.szd szájba azt a b.zi k.rva anyádat,szopós g.ciszájú sittes paraszt,meg ilyenek.Ez mind csak vicc,semmi komoly.Én fél éve dolgozom ott,nagyon jól megvagyok Mindenkivel,én mondjuk ennyire durván nem nyomom.Azt vettem viszont észre,hogy néha "hazakerül" ez a stílus,amit nem akarok,mert otthon ennek nincs helye szerintem.Szegény feleségemnek is egyszer beszóltam véletlenül a minap,és ekkor gondolkoztam el ezen a dolgon...Van Valakinek véleménye úgy erről az egészről?
2012. máj. 3. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, ha csak ti vagytok melóhelyen és nincsennek kuncsaftok. Feleségednek virág, csók, puszi, bocsánatkérés.

A kulturálatlan viselkedés ragadós, próbáldd meg ellensúlyozni egy kis kultúrával: olvass könyvet, nézz klasszikus filmeket, járj el előadásokra amik a közeledben vannak.

2012. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 pelgrim ***** válasza:
Szerintem igen, és nem menő. Ha van benned elég tisztelet saját magad iránt, elég önbizalmad, lelki erőd, akkor nem hagyod megfertőzni magad. De ne ítéld el azokat akik ezt folytatják. Ezt látni fogják, és idővel példát vesznek rólad.
2012. máj. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden munkahelynek más a légköre. Azt kell megtanulni, hogy a munkahelyi légkört ne vidd haza.

A feleségedtől kérj elnézést, meg is indokolhatod a dolgot, meg hogy nem szándékos volt, és figyelsz rá, hogy otthon ne így viselkedj. Ha ezt így rendesen, szépen elmondod neki, biztos nem fog haragudni, főleg, ha tényleg figyelsz rá, hogy ez máskor ne forduljon elő.

2012. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, gáz. Ha bekerül az ember egy adott miliőbe - pl. munkahely -, automatikusan átragad rá az ottani légkör, viszont ő is ragaszt valamit a kollégáira a saját mentalitásából. Az előbbi nyilván dominánsabb, elvégre a kollégák többen vannak. Ne hagyd, hogy ez az ocsmány stílus rád ragadjon, maradj meg a normális szókincsnél, és észre fogod venni, hogy előbb-utóbb ők is visszavesznek, és elkezdenek majd - a te hatásodra - kulturáltabban beszélni. A példamutatás - mind a rossz, mind pedig a jó - ragadós!
2012. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagy gáz. A munkahely alacsony színvonalát mutatja. Ez nem azonos az emberek tisztességével. Változtatni mindenképpen célszerű, átvenni semmiképpen nem jó. Igen, ahogy írták, a példamutatás az egyetlen jó ellenszer. Formáld újra a mondatokat, ha kell, a saját mondanivalódban pedig kerüld el az obszcén kifejezéseket. Nagy türelmet és odafigyelést igényel, ha túl gyorsan váltasz, kivagyinak tartanak, kinéznek.

Sok szerencsét!

2012. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most egy darabig ne nézz South Parkot:)
2012. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen helyeken ez megy.

Szakképzőbe járok de nagyon nagy különbség van az iskolai napok és a gyakorlati napok közt, még több a különbség a szakképző és a szakközépiskola közt.


A gyakorlaton az oktatók is káromkodnak, sőt a mi oktatónk direkt mond félreérthető, perverz dolgokat. Itt van olyan oktató akit lehet tegezni is és van olyan tanuló aki összespanolt az oktatójával.

A főnök is mond olyanokat hogy b@zdmeg, f@szomat. Ő pedig tanult ember és az iskolában is tart elméleti órákat amellett hogy a gyakorlati képzést vezeti.


Az iskolában a tanárok nem káromkodnak, azok műveltebbek, legalábbis tartják magukat. Az órák egyébként lazák. Van amikor szól a zene a telefonon, vagy ha csörög akkor felveszem és ebből semmi probléma nincs.


Szakközép iskolában ha káromkodtál akkor ki volt akadva a tanár. Egyik tanár teljesen lehidalt mert valaki hangosan ásított az órán. Szakképzőben még finghatsz is hangosan az órán.

2012. máj. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!