Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy tipikus magyar hogy néz...

Egy tipikus magyar hogy néz ki? Lent magyarázat.

Figyelt kérdés

Úgy értem pl a németeknél ált. kék szem, fehér bőr, szőke haj. Japánoknál, barna szem, barna (fekete) haj.

Magyaroknál hogy van ez?


2012. máj. 13. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ilyen nincs, hogy tipikus magyar. Eléggé sokszínűek vagyunk. Kaukázusiak vagyunk. Az emberi fajták különböznek egymástól, és Európában túlnyomó rész kaukázusi emberek vannak.


Ha a természetességet nézem, akkor azt mondanám, hogy barna haj, barna szem, közepesen világos bőr. Talán ez a legjellemzőbb a magyarokra.

2012. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát itt olyan vegyes a kinézet a keveredés miatt ,hogy minden szín és méret előfordul.De a barna szem és haj jóval gyakoribb bár az meg a dominánsabb gének miatt is van.No meg rengeteg a cigány:D
2012. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy. "Tipikus" magyar - nincs. A magyar nép tipológiai változatossága óriási.
2012. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Cigányok nem érdekelnek. :(
2012. máj. 13. 14:31
 5/15 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy tipikus magyar. Eredetileg kaukázusiak vagyunk, azonban volt egy halom német betelepítés, a török hódoltságról nem is beszélve. Kevert nép vagyunk. Vegyük pl az én családom: anyukám le sem tagadhatja, hogy voltak török ősei, legalábbis eléggé ilyen délies kinézete van, barna haj, barna bőr és szem (nem roma). Aztán itt vagyok én, 10 centivel magasabb vagyok anyumnál, szőke a hajam és kék a szemem. Egy nagyim sváb. Tehát van itt minden. Talán akiben nem dominálnak ezek a kevert jellegek, el tudom képzelni, hogy világosabb bőr, világos barna szem és barna haj. De ez egy erős tipp.
2012. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nincs már olyan, hogy tipikus magyar. Sokfélék vagyunk. Egyszer összeszámoltam, hogy hány különböző népcsoport fordult már meg itt, vagy telepedett le, ez a szám üti a 30-at. A mai lakosság között 5-10%-ban mutatható ki a honfoglalás kori gének. Ott is 15 sírban 8 különböző gént mutattak ki, azaz már nyomott hagyott az 500 év vándorlás is, amíg a Kárpát-medencébe értünk.
2012. máj. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És régebben hogy nézhettek (nézhettünk) ki?
2012. máj. 13. 14:57
 8/15 anonim ***** válasza:
Azt észrevettem,hogy ahol kunok élnek(Heves megye környékén),ott mindenkinek fekete haja van,fekete szeme,barna bőre.Először azt hittem,hogy arrafelé csak cigányok laknak,de aztán felvilágosítottak:DAmúgy nincs tipikus magyar,szerintem a magyar gének már rég kihaltak a tatárjárásnál.
2012. máj. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt mondják a legtöbben, hogy alacsonyabbak voltunk, kicsit ázsiaias arcvonásokkal. Széles arccsont, keskeny szemek.
2012. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

15:22-esnek:


Ezen azért lehet vitatkozni. Már a honfoglaló magyarok között is a legkisebb arányban fordult elő az a mongolid vonású összetevő, amelyről írsz. Nagyobb százalékos arányokat képviseltek a nordikusok - főleg a vezető rétegben, - a pamíriak (ez észak-iráni jelleg), a turániak (türkök) és, kisebb részben, a kelet-baltiak (szláv néptöredékek). Aztán, persze, jöttek egyebek is - köztük az iráni jellegű jászok, a türk kunok..meg aki belefért:-). Mindannyiuk utódai vagyunk - és MAGYAROK.

2012. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!